Dzieje się - Teatr

Zbliża się 9. edycja projektu Brave Kids

2018-05-11 11:34:10

IX edycja projektu Brave Kids zgromadzi ponad 300 dzieci i młodzieży z 20 krajów świata położonych na 3 kontynetach. Od czerwca młodzi artyści będą tworzyć jedyne w swoim rodzaju widowisko, czego efektem będzie wielokulturowy spektakl finałowy we Wrocławiu. W tym roku wydarzenie zadebiutuje także z programem Brave Kids Reunion, w ramach którego wystąpią uczestnicy poprzednich edycji.

Brave Kids 2018Pierwsza edycja w 2009 roku zgromadziła 20 uczestników z Polski, Nepalu oraz Ugandy. Dziś, 9 lat później, organizatorzy zwiększyli skalę działań, zapraszając 317 dzieci z 20 krajów świata. Młodzi artyści spotkają się w 9 miastach w Polsce (Wrocław, Siechnice, Oborniki Śląskie, Wałbrzych, Leszno, Radziejowice, Rzeszów, Przemyśl, Białystok), ale także w 6 poza granicami kraju (Słowacja, Gruzja, Rumunia, Ukraina, Węgry).

Ile twarzy, tyle historii

W tym roku za projektem Brave Kids stoi twarz Yamy,  8-letniej dziewczynki z Tybetu. Autor zdjęcia - Phil Borges wykonał je w miejscu, gdzie mieszkańcy zmagają się z ubóstwem, a dzieci z brakiem dostępu do edukacji.  Dziewczynka codziennie pracuje równie ciężko jak dorośli, nie mając czasu na spełnianie dziecięcych marzeń. Mimo wszystko, chęć pomagania innym jest w niej tak silna, że okazuje ją każdej napotkanej osobie. To tylko jedna z wielu historii, jakie towarzyszą projektowi. Biorące w nim udział dzieci niejednokrotnie doświadczyły okrucieństw tego świata. Niektóre z nich, osierocone, zamieszkujące tereny objęte konfliktem zbrojnym lub odrzucone przez społeczeństwo, poprzez projekt Brave Kids mogą choć przez chwilę poczuć się zauważone i docenione.

Brave Kids Reunion

W tym roku organizatorzy zaprosili do Wrocławia grupę 16 dziewcząt z najbiedniejszej dzielnicy New Delhi w Indiach, które dzięki Fundacji Sarvam uczą się klasycznych tańców indyjskich. Tancerki będą częścią projektu Brave Kids Reunion, którego celem jest ponowne zaproszenie byłych uczestników Brave Kids do udziału w warsztatach artystycznych. Zrodził się on podczas wizyty Grzegorza Brala, dyrektora projektu, w Indiach w sierpniu 2017 roku, gdzie poznał członkinie zespołu i mógł osobiście zobaczyć jak ważną pracę wykonuje wspomniana fundacja.– Reunion to naturalna konsekwencja rozwoju naszego projektu.

Z podobnymi organizacjami jak Sarvam współpracujemy przez kilka lat z rzędu. Widzimy, że Brave Kids jest integralną częścią ich pracy z dziećmi i młodzieżą. Pilotażowa edycja Reunion pozwoli na spotkanie się uczestników z poprzednich lat, gwarantując jednocześnie wysoki poziom artystyczny. To niezwykłe, jak bardzo Brave Kids zmienił życie tych młodych ludzi, dając im start w lepsze życie – mówi Iwona Frydryszak, producent wykonawczy Brave Kids.

Wielki finał we Wrocławiu

W tym  roku zarówno tradycyjny Brave Kids, jak i projekt specjalny Brave Kids Reunion, rozpoczną się 16 czerwca i potrwają do 1 lipca. Podczas pierwszego etapu w czerwcu młodzi artyści zamieszkają u lokalnych rodzin goszczących. Jest to najistotniejszy aspekt społeczny projektu, dzięki któremu dzieci i młodzież mają możliwość nawiązania bliskich relacji z gospodarzami, co  pozwala im na lepsze poznanie naszej kultury i integrację z otoczeniem.

1 lipca, wszystkie grupy spotkają się w Obornikach Śląskich koło Wrocławia. To właśnie tam odbędzie się  drugi etap projektu zakończony występem finałowym we wrocławskiej Hali Stulecia 8 lipca. Na jednej scenie wystąpi ponad 150 młodych artystów z całego świata. Sprzedaż biletów na wydarzenie rozpocznie się już wkrótce.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: finał, Wrocław, 2018, taniec, spektakl, dzieci
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Musical Metro
Musical Metro z tańszymi biletami z okazji Dnia Kobiet

Okazja by zobaczyć niepowtarzalny i absolutnie kultowy musical!

Kaligula- Teatr Polski Wrocław
Prawo autorskie na deskach teatru. Co i jak można wykorzystać w spektaklu?

Spektakl to wielopoziomowy utwór, będący wynikiem pracy wielu twórców. Jak to wygląda z punktu widzenia prawa autorskiego?

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.