Dzieje się - Teatr

Kto rządzi w polskim standupie?

2021-11-08 14:31:24

Stand-up cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Nic więc dziwnego, że wieczory z tego typu komedią przyciąga tłumy na widownie. Czyje występy są najbardziej oblegane? Oto dziesiątka topowych polskich komików.

Stand-upRafał Pacześ

Chociaż początkowo miał iść w stronę sztuki kabaretowej, to jednak ostatecznie wylądował w stand-upie. Rafał to człowiek, który miał duży wpływ na rozwój popularności tej branży. Chociaż trudno to sobie wyobrazić, jego występy zostały obejrzane aż 90 milionów razy! Jego najpopularniejszy program pt. "Puder do cery zimnej" zebrał ponad 30 milionów odsłon! Teksty "Je*ać biedę", "Przestań mnie całe życie ograniczać" na pewno kojarzą wszyscy, którzy chociaż trochę interesują się stand-upem. Oprócz wygłaszania monologów ze sceny Rafał wydał również książkę "Grube Wióry", założył restaurację "Komediowa" oraz wyprodukował swój własny program "Pacześ Show".

Łukasz Lotek Lodkowski

Prawdziwa "gruba ryba" jeśli chodzi o polski stand-up. Lotek zrzucił ostatnio 25 kilogramów i o mało co nie umarł przez...za ciasne kalosze. To kolejny komik, którego występy cieszą się milionową popularnością. Jadąc na jego występ, upewnij się, czy aby na pewno "spryskiwacze są"!

Kacper Ruciński

Ojciec chrzestny polskiego stand-upu. Robił to, zanim jeszcze nastała moda na tę formę komedii. W swoich programach często porusza tematykę religijną. Robi to jednak w taki sposób, że nawet ateista się uśmieje. Świetny obserwator, który bardzo trafnie przedstawia absurdy otaczającego nas świata.

Abelard Giza

Przez 15 lat tworzył kabaret Limo. Stąd kojarzyć mogą go zarówno fani kabaretu, jak i stand-upu. Pruszczański celebryta potrafi w bardzo ciekawy i wciągający sposób przedstawiać swoje przemyślenia. Ubarwione niezwykłymi porównania oraz trafnymi puentami monologi Abelarda można słuchać godzinami. Oprócz komedii Giza spełnia się również w branży filmowej.

Katarzyna Piasecka

Najpopularniejsza polska stand-uperka, która łamie wszelkie tabu. Jej programy zawsze napisane są "Bez filtra". Katarzyna nie boi poruszać się trudnych tematów. Opowiada w szczegółach o swoim życiu oraz analizuje doświadczenia, jakie ją spotkały.

Mateusz Socha

Mateusz ma tę zdolność, że każdy jego kolejny program zawiera w sobie nowe powiedzonko, które potem staje się internetowych hitem. Tak przecież było ze słynnymi już "Ojoj", "Ilee?" czy też "Myju myju". Świetna gra głosami i barwne postacie, jakie jest w stanie wykreować sprawiły, że stał się topowym polskim komikiem.

Antoni Syrek-Dąbrowski

Miesiącem Antoniego bez wątpienia jest "Sierpień". Niemniej jednak ma on w sobie "to coś". Nikt nie opowiada o cierpieniu i życiowych troskach tak pięknie i pozytywnie jak on.

Bartosz Zalewski

Bartosz preferuje inny styl niż wcześniej wymienieni stand uperzy (o których więcej możesz przeczytać tutaj: https://biletyna.pl/blog/polscy-standuperzy-poznaj-najpopularniejsze-twarze-polskiego-standupu/). Można go za to kochać bądź nienawidzić, lecz jedno jest pewne. Popularny Zalew to kolejny wyróżniający się polski komik, którego słucha się z przyjemnością.

Adam Van Bendler

Jego znaki rozpoznawcze to czapka z daszkiem oraz trafne żarty. Adam posiada wielką wyobraźnię, którą wykorzystuje, aby bawić i rozśmieszać ludzi. Oprócz tego jest założycielem Fundacji Psia Krew. Rozwija również aplikację Animal Helper, która powstała z jego inicjatywy. Po prostu człowiek o wielkim sercu i jeszcze większym poczuciu humoru.

Piotr Szumowski

Komediowy obieżyświat. Urodził się w Anglii, dorastał w Australii i Irlandii. Na swoim koncie ma występu w ponad trzydziestu państwach oraz podróż dookoła świata, którą zresztą opisał w swojej książce. Jego żarty sprawdzały się na całym świecie. Polska nie jest w tym przypadku wyjątkiem.

Artykuł Partnera

fot. Adobe Stock

Słowa kluczowe: biletyna.pl,, bilety, kabarety, stand up w Polsce, spektakle
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kto się boi Virginii Woolf?
Teatr Polonia i Och-Teatr zapraszają w lutym na promocyjne spektakle dla studentów Warszawa

Warszawskie teatry oferują studenckie bilety w wyjątkowych, niższych cenach.

Lot przez tęczę
Ferie zimowe we Wrocławskim Teatrze Lalek - spektakle i warsztaty Wrocław

Młodzi i nieco starsi widzowie w WTL znajdą nie tylko spektakle, ale także warsztaty i spacery po budynku teatru.

Opowieści z Wielkich BlokÃłw
Wrocławski Teatr Lalek pracuje nad spektaklem "Opowieści z Wielkich Bloków" Wrocław

Premierę przedstawienia dla dzieci w wieku 8+ zaplanowano na 5 marca 2022 roku.

Polecamy
Pointy- buty tancerki
Godzina przed spektaklem, czyli co tancerz robi przed wyjściem na scenę

Zobaczcie jak wyglądają ostatnie chwile tancerza przed spektaklem.

Upadłe anioły - spektakl
Teatr Polonia i Och-Teatr w Warszawie wznawiają działalność Warszawa

Spektakle będą grane w nowym reżimie sanitarnym.

Ostatnio dodane
Kto się boi Virginii Woolf?
Teatr Polonia i Och-Teatr zapraszają w lutym na promocyjne spektakle dla studentów Warszawa

Warszawskie teatry oferują studenckie bilety w wyjątkowych, niższych cenach.

Lot przez tęczę
Ferie zimowe we Wrocławskim Teatrze Lalek - spektakle i warsztaty Wrocław

Młodzi i nieco starsi widzowie w WTL znajdą nie tylko spektakle, ale także warsztaty i spacery po budynku teatru.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?