Dzieje się - Teatr

Oleśnica zaprasza na festiwal artystyczny OFCA 2023 [WIDEO]

2023-08-03 13:51:47

Wielkimi krokami zbliża się IX edycja Oleśnickiego Festiwalu Cyrkowo-Artystycznego. Dlatego śladem lat ubiegłych pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na to niezapomniane wydarzenie, które odbędzie się w Oleśnicy w dniach 11-13 sierpnia.

Zobacz też: "Śnieg" wyrusza na Festiwal Teatralny w Wuzhen w Chinach >>

O festiwalu: 

Festiwal OFCA to impreza szerząca idee szeroko rozumianego Nowego Cyrku, który w swoim założeniu odchodzi od utartego obrazu klasycznego cyrku czerpiąc przy tym z jego tradycji. Oznacza to, że będą mogli Państwo zobaczyć serię przedstawień ulicznych i scenicznych, w których człowiek i jego historia odgrywają główną rolę, a techniki wyrazu którymi się posługuje to m.in. powszechnie znane akrobatyka, clownada czy żonglerka. Połączenie starego z nowym znacząco poszerza możliwości i pozwala wyjść ze skostniałej formy pokazów; artysta wychodzi do ludzi, zmienia każdą możliwą przestrzeń w scenę teatralną. Co ważne należy również pamiętać, że Nowy Cyrk zupełnie odchodzi od wykorzystywania zwierząt!

Oleśnica to niespełna 40 tysięczne miasto, które podczas trzech sierpniowych dni festiwalu wybucha feerią barw i tętni życiem artystycznym do późnego wieczora. OFCA swoją energią zalewa każdą przestrzeń i to dosłownie – tłumy widzów przemieszczają się między poszczególnymi punktami na mapie starego miasta, by zobaczyć spektakle uliczne prezentowane przez artystów z różnych stron świata.

Podczas tegorocznej OFCY będziemy gościć 14 grup artystów. Wśród prezentowanych przez nich spektakli znajdą się między innymi: „StOïk” francuskiej pary Les GüMs, który zaczaruje tanecznym krokiem bez tańca, gdzie mówić będzie tylko ciało; „The Trick” wykonany przez polski duet Rotowski & Słomka, w którym artyści poprowadzą nas przez meandry sztuki iluzjonistycznej i zdradzą swoje sekrety; czy też spektakl „Runners” niemieckiej grupy Hippana.Maleta, łączący w sobie znakomitą żonglerkę, subtelne dźwięki i angażującą fabułę.

Oczywiście w tym roku tradycyjnie nie zabraknie również:

• Pokazów fireshow,
• Koncertów muzycznych,
• Kolorowej parady ulicami miasta,
• Highlinerów maszerujących na taśmach rozwieszonych wysoko między zabytkowymi wieżami,
• Warsztatów dla dzieci

Program wydarzenia został skonstruowany tak by można było zobaczyć każdy spektakl i wycisnąć z festiwalu jak najwięcej. Przedstawienia nie są jednak jedynym sposobem na spędzenie weekendu –organizatorzy postarali się również o miejsce dla wypoczynku. Na festiwalowej mapie Oleśnicy znajdziemy strefę gastronomiczną i strefę chillout zlokalizowaną w Rynku. W ciągu dnia odpocząć też można na podzamczu na terenie Baru Żongler – klubu festiwalowego, wieczorem natomiast miejsce to zachęca do zabawy i tańca, które zapewne potrwają do późnych godzin nocnych. W trosce o przyjezdnych gości, zadbaliśmy również o pole namiotowe.

Chcielibyśmy także podkreślić, że w organizację festiwalu angażujemy mieszkańców Oleśnicy wzmacniając poczucie odpowiedzialności za społeczność lokalną. OFCA aktywizuje ludzi w bardzo różnym wieku – wśród wolontariuszy mamy przedstawicieli zarówno nastolatków jak i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Z perspektywy odbiorcy jest ona również skierowana do każdego, kto pozwoli porwać się magii cyrku!

ip
Fot: materiały prasowe

Słowa kluczowe: OFCA, Festiwal, Oleśnica, Kultura, Teatr, Sztuka, Bilety, Teatr uliczny
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Teatr Powszechny im. Zygmunta HÃźbnera
Podsumowanie sezonu 2021/2022 i plany Teatru Powszechnego w Warszawie

Za nami 7 premier oraz liczne wydarzenia towarzyszące.

Ostatnio dodane
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.