Dzieje się - Teatr

Najsłynniejsze włoskie opery do zobaczenia online [WIDEO]

2020-10-28 12:31:49

Interesujesz się teatrem i operą? Chętnie bierzesz udział w inicjatywach kulturalnych? To wydarzenie jest z pewnością dla Ciebie! Najsłynniejsze teatry z regionu Emilia Romagna udostępniają dla swoich widzów bezpłatne spektakle online. Już teraz możesz obejrzeć Operę Verdiego lub spektakl Pucciniego nie wychodząc z domu. Odwiedź platformę Opera Streaming i poczuj niezwykły włoski klimat prosto z regionu Emilia Romagna!

opera streaming - spektakle onlineBogata oferta włoskiego regionu znad Adriatyku

Region Emilia Romagna słynie nie tylko z urokliwych krajobrazów czy doskonałego jedzenia – miasta, takie jak Modena, czy Ferrara mogą szczycić się także bogatą ofertą kulturalną i artystyczną. Bolonia, stolica region Emilia Romagna, to z kolei najstarsze uniwersyteckie miasto w Europie z zachowanymi do dzisiaj tradycjami.

Kultura i historia spotykają się tam z innowacjami, czego dowodem może być szereg organizowanych wydarzeń online.  Ze względu na ograniczenia obowiązujące do 24 listopada w całym kraju w związku z pandemią, region wychodzi naprzeciw turystom i mieszkańcom, którzy nie mogą osobiście skorzystać z oferty kulturalnej. Dzięki współpracy włoskich instytucji kultury powstała platforma Opera Streaming. Poprzez udostępnianie sztuk operowych i teatralnych, region promuje swój dorobek kulturalny wśród publiczności z całego świata. Oferta przygotowana jest zarówno dla osób, które chętnie biorą udział w spektaklach i wydarzeniach muzycznych, jak i tych, którzy do tej pory nie mieli okazji obejrzeć najpopularniejszych włoskich dzieł.

Najsłynniejsze włoskie spektakle dla widzów z całego świata

Opera Streaming to pierwszy portal z transmisjami bezpłatnych spektakli online we Włoszech. Sztuki prezentowane na kanale YouTube oraz dedykowanej stronie projektu, pochodzą z najsłynniejszych Teatrów Operowych regionu Emilia Romagna. Publiczność z całego świata może obejrzeć na żywo wybrane dzieła z teatrów z Bolonii, Piacenzy, Reggio Emilia, Modeny, Ferrary, Ravenny i Riminii. Platforma powstała we współpracy z włoskimi instytucjami kulturalnymi oraz Uniwersytetem z Modeny i Regio Emilia. Projekt Opera Streaming ma swój początek, dzięki Teatro Net – programowi autorstwa Departamentu Kultury Regionu Emilia Romagna z 2012 r., który umożliwia transmisje na żywo z włoskich teatrów.Przenieść się na deski wspaniałych włoskich teatrów

W regionie Emilia Romagna skoncentrowanych jest najwięcej teatrów historycznych i muzycznych w całych Włoszech. Każdego roku powstają tam nowe, coraz ciekawsze spektakle słynnych artystów, które zapisują się w historii regionu i muzyki. To miejsce wybitnych twórców takich jak kompozytor Giuseppe Verdi, dyrygent Arturo Toscanini czy tenor Luciano Pavarotti. Każdy z nich wpłynął na rozwój regionu – stał się także częścią muzycznego dziedzictwa Włoch. Wśród spektakli, które znajdują się w ofercie platformy Opera Streaming, można zobaczyć również dzieła tych wielkich mistrzów. Widzowie mogą obejrzeć m.in. “Otello” Giuseppe Verdi’ego pod dyrekcją Orkiestry Teatru Miejskiego w Bolonii już 18 listopada o godz. 20:00 prosto z PalaDozza w Bolonii.

Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie: https://operastreaming.com/homepage-en/

ip

fot. screen youtube.com/Opera Streaming

Słowa kluczowe: Region Emilia Romagna, spektakle online, za darmo, 2020, Opera Streaming
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
kaseta VHS
Teatr Polski w Poznaniu zbiera kasety VHS do nowego spektaklu Poznań

Do scenografii przedstawienia "Don Juan" Wiktora Bagińskiego potrzeba zebrać bardzo dużo kaset.

Opera Wrocławska
Opera Wrocławska przenosi spektakle do sieci

W listopadzie za darmo zobaczyć będzie można 5 streamów na żywo.

Jestem kim chcesz - audiomusical
Teatr Muzyczny Roma i Audioteka nagrali pierwszy polski audiomusical [WIDEO]

"Jestem kim chcesz" to historia na motywach Pigmaliona George'a Bernarda Shawa.

Polecamy
Piloci - musical online
Przebojowy musical "Piloci" można już zobaczyć online

Jeden z największych hitów Teatru Muzycznego Roma do zobaczenia na VOD.

Zmarł Andrzej Mrozek
Zmarł Andrzej Mrozek - aktor filmowy i teatralny

Przez lata aktor związany był m. in. z Teatrem Polskim we Wrocławiu.

Polecamy
Ostatnio dodane
kaseta VHS
Teatr Polski w Poznaniu zbiera kasety VHS do nowego spektaklu Poznań

Do scenografii przedstawienia "Don Juan" Wiktora Bagińskiego potrzeba zebrać bardzo dużo kaset.

Opera Wrocławska
Opera Wrocławska przenosi spektakle do sieci

W listopadzie za darmo zobaczyć będzie można 5 streamów na żywo.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?