Dzieje się - Teatr

Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego

2007-05-14 10:17:47

 Polski Teatr Tańca zaprasza na XIV Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego do Poznania w dniach 18-26.08.2007.

Warsztaty jako komplementarna forma kształcenia i sposób na wyrażanie siebie są znane na całym świecie od kilkudziesięciu lat. Przedsięwzięcie organizowane przez Polski Teatr Tańca ma specyficzną, opartą na wieloletnim doświadczeniu, logistykę, która uwzględnia liczne, także poza taneczne aspekty uczestniczenia w Warsztatach. Na użytek uczestników powstał specyficzny słownik terminów z zakresu tańca współczesnego, na stronach www.ptt-poznan.pl można również zapoznać się z biogramami pedagogów. Kiedy się już przyjedzie do Poznania można liczyć na zagwarantowany nocleg w pokojach o różnym standardzie i cenie w domach akademickich, opiekę medycznąi rehabilitacyjną. Każdy uczestnik otrzymuje specjalny informator zwany "Tanecznikem", który zawiera plan zajęć, mapkę poszczególnych obiektów, w których odbywają się zajęcia, wiadomości turystyczne, gastronomiczne, komunikacyjne etc. W Studio Polskiego Teatru Tańca podczas Warsztatów działa też "sklepik" ze strojami do ćwiczeń, butami do tańca (np. flamenco), akcesoriami i literaturą.

Poza typowymi zajęciami warsztatowymi uczestników czekają pokazy mistrzowskie, rozmowy o tańcu przybliżające wiedzę o poszczególnych technikach i stylach, tematyczne wieczory taneczne w poznańskich klubach oraz spektakle w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca, który tradycyjnie towarzyszy Warsztatom. W ramach Festiwalu codziennie na dwu scenach grają zespoły z całego świata, reprezentujące nowy sposób myślenia o tańcu teatralnym. W roku 2007 uczestnicy Warsztatów będą mieli okazję zobaczyć teatry tańca z USA, Francji, Węgier i Litwy, a także grupy z Polski, w tym gospodarzy Festiwalu - Polski Teatr Tańca. W Warsztatach może wziąć udział niemal każdy, nie ma ograniczeń dotyczących wieku, ani stopnia przygotowania ruchowego. Zajęcia odbywają się na trzech poziomach zaawansowania. Nawet dla dzieci 4 - 8 letnich przygotowane są specjalne grupy zajęć, podczas których ukierunkowanie ruchowe połączone jest z zabawą. Uczestnicy samodzielnie dokonują wyborów dotyczących techniki, pedagoga, grupy i godziny zajęć.

Zapisy odbywają się wyłącznie drogą internetową i rozpoczynają się 15 maja o godz. 12. Zapisy do poszczególnych grup trwają do momentu wyczerpania limitu miejsc.

W tegorocznym programie warsztatów pojawią się nowości tj. disco dance, ekspresja ruchu scenicznego, modern jazz na bazie Limon, release, taniec bez napięć, taniec klasyczny dla tancerzy współczesnych, taniec orientalny, video clip dancing, a także tradycyjnie m.in. afro brasil, afro dance, barre au sol, body conditioning, body work (trening percepcyjny), broadway jazz, contact improvisation, contemporary dance, flamenco, funk jazz, hip hop, hip hop new style, hip pop hop, jazz dance, jazz rock funk soul, joga, metody pracy w teatrze tańca, modern jazz, modern jazz underground, musical jazz, Pilates, salsa, samba brazylijska, street dance, tai chi, tai chi dance move, tango argentyńskie, taniec dla dzieci, taniec izraelski, taniec orientalny, taniec współczesny, tańce z całego świata (dla dzieci), terapia tańcem, terapia tańcem dla niewidomych.


 

Słowa kluczowe: Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego, Poznań
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Xięgi Schulza
Znamy obsadę spektaklu "Xięgi Schulza" w Teatrze Polskim Wrocław

Jan Szurmiej ujawnił obsadę aktorską 601. premiery w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Up to Stage
Up To Stage by Egurrola - zobacz etiudy taneczne w Warszawie Warszawa

Zbliża się 10. edycja wyjątkowego tanecznego widowiska!

Brave Kids 2018
Zbliża się 9. edycja projektu Brave Kids

Tegoroczna odsłona wydarzenia zgromadzi ponad 300 dzieci i młodzieży z 20 krajów świata.

Polecamy
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Weź mnie. Do teatru. Jest metoda na tańszy bilet
Weź mnie. Do teatru. Jest metoda na tańszy bilet

Brak konieczności stania w długiej kolejce i szansa zakupu taniego biletu gdziekolwiek się jest - to zalety portalu www.eWejsciowki.pl. O misji, powstaniu i udogodnieniach portalu porozmawiamy z jego współzałożycielem - Maciejem Wartaczem.

Ostatnio dodane
Xięgi Schulza
Znamy obsadę spektaklu "Xięgi Schulza" w Teatrze Polskim Wrocław

Jan Szurmiej ujawnił obsadę aktorską 601. premiery w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Up to Stage
Up To Stage by Egurrola - zobacz etiudy taneczne w Warszawie Warszawa

Zbliża się 10. edycja wyjątkowego tanecznego widowiska!

Kupony i kody rabatowe