Premiery - Teatr

Kultura Na Widoku: spektakle teatralne za darmo w sieci [WIDEO]

2018-10-24 13:06:06

Ten teatr nie ma swojego odpowiednika na świecie. Najwybitniejsi aktorzy i reżyserzy, sztuki napisane specjalnie pod to medium - polscy twórcy, dzięki metodom filmowym, stworzyli właściwie nowy gatunek. W projekcie Kulturze Na Widoku znajdziemy bogaty wybór spektakli, które dziś można bezpłatnie oglądać  w sieci. Poza najnowszymi premierami Teatru Telewizji, projekt daje dostęp do wybitnych spektakli z ostatnich kilkudziesięciu lat.

teatr online - SpiskowcyKlasyka, kryminał, gwiazdorskie obsady

Wśród spektakli prezentowanych w Kulturze Na Widoku zobaczymy m.in. polską klasykę - "Biesiadę Hrabiny Kotłubaj" Witolda Gombrowicza w reżyserii Roberta Glińskiego z Anną Polony, Piotrem Adamczykiem, Bogdanem Łazuką; komedię "Pan Jowialski" Aleksandra Fredry w reżyserii Artura Żmijewskiego (w obsadzie m.in. Danuta Stenka, Anna Dymna, Adam Ferency); kryminał Marka Krajewskiego "Mock" w reżyserii Łukasza Palkowskiego, sztukę Wojciecha Tomczyka o Marszałku Piłsudskim (w tej roli Mariusz Bonaszewski), adaptację "Listów z Rosji" w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego z Piotrem Adamczykiem, Haliną Łabonarską i Adamem Ferencym czy "Spiskowców" Josepha Conrada w reżyserii Jana Englerta.

Transmisje spektakli z Polskich teatrów

Wśród propozycji Teatru TV znajdują się również rejestracje głośnych premier m.in. "Wariacje Tischnerowskie" z Teatru STU (w obsadzie Jerzy Trela), muzyczny spektakl krakowskiej PWST "Do dna" oparty na brawurowych aranżacjach piosenek ludowych, demoniczny "Mistrz i Małgorzata" z Teatru Juliusza Osterwy w Lublinie, "Emigranci" Stanisława Mrożka z Teatru Polskiego, "Pożegnania" Stanisława Dygata w reżyserii Agnieszki Glińskiej z Teatru Narodowego czy spektakle legend polskiego teatru niezależnego - "Wesele" Gardzienic i "Bóg Niżyński" Teatru Wierszalin.

Przemyślmy stulecie

Z okazji Stulecia Niepodległości w Kulturze Na Widoku znalazły się również propozycje kluczowych utworów dla polskiej kultury z lat 1918-2018. Wśród nich między innymi „Umarła klasa” Tadeusza Kantora, „Wymazywanie” Thomasa Bernharda w reż. Krystiana Lupy, „(A)polonia” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego i „Między nami dobrze jest” Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny.

Teatroteka

TEATROTEKA to projekt Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF), na który składają się ekranizacje sztuk teatralnych tworzone przy użyciu technologii i infrastruktury filmowej, umożliwiającej ciekawą realizację nowatorskich utworów. W Kulturze Na Widoku prezentujemy cztery z nich: opowieść o pierwszej kosmonautce ("Walentyna"), którą gra Julia Kijowska; dramat rodzinny "Wizyta" Radosława Paczochy (z Dawidem Ogrodnikiem i Krzysztofem Stelmaszykiem); opowieść o medialnym linczu w reżyserii Piotra Domalewskiego z Dorotą Segdą w głównej roli, a także sztukę o Wandzie Rutkiewicz autorstwa Anny Wakulik w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej ("Wasza Wysokość").

Teatr dla najmłodszych

W Kulturze Na Widoku nie może zabraknąć propozycji dla najmłodszych. Wśród wybranych spektakli znalazły się: "Bajki robotów" Stanisława Lema, "Krawiec niteczka" i widowisko operowe "Bajko, gdzie jesteś".

Wszystkie spektakle można znaleźć na stroniehttp://www.kulturanawidoku.pl/kategoria/teatr

Kultura Na Widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do ponad 800 utworów (np. filmów, muzyki, książek online, spektakli teatralnych, muzeów) i równocześnie pokazuje (dzięki kodom QR i linkom), gdzie można je znaleźć legalnie i bezpiecznie. Projekt promuje świadome uczestnictwo w kulturze, poleca wartościową sztukę, pokazuje bogactwo oraz różnorodność zasobów legalnych źródeł kultury. Jest skierowany do wszystkich - niezależnie od wieku, upodobań, zasobności portfela i miejsca zamieszkania. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

ip

fot. spektakl "Spiskowcy"/materiały prasowe Kultury Na Widoku

Słowa kluczowe: online, Teatr Telewizji, premiery, vod
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kolejność fal
"Kolejność fal" premierowo we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. To historia miłości w różnym wieku [FOTO, WIDEO] Wrocław

Przedstawienie powstało na podstawie sztuki Filipa Zawady, która została nagrodzona w V Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU.

Urban. Idę po was
Urban idzie po nas w Łaźni Nowej Kraków

19 kwietnia w Teatrze Łaźnia Nowa odbędzie się już trzecia premiera w tym roku.

Nasze Åźony spektakl
"Nasze żony" Wojciecha Malajkata premierowo w Teatrze Scena STU Kraków

"Nasze żony" to koncert gry aktorskiej rozpisany na trzech znakomitych artystów.

Polecamy
Tiki i inne zabawy
"Tiki i inne zabawy" - nietypowy spektakl we Wrocławskiej Pantomimie niczym wycieczka w mrok duszy [FOTO] Wrocław

Aktor Jan Kochanowski i reżyserka Dominika Knapik omawiają przedstawienie o terapii grupowej.

KsiąÅźę i krÃłl - spektakl AST Wrocław
"Książę i król" - zobacz studencki spektakl o budowaniu świata i wolności [FOTO]

Przed nami spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Lalkarskiego w AST Wrocław.

Ostatnio dodane
Kolejność fal
"Kolejność fal" premierowo we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. To historia miłości w różnym wieku [FOTO, WIDEO] Wrocław

Przedstawienie powstało na podstawie sztuki Filipa Zawady, która została nagrodzona w V Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU.

Urban. Idę po was
Urban idzie po nas w Łaźni Nowej Kraków

19 kwietnia w Teatrze Łaźnia Nowa odbędzie się już trzecia premiera w tym roku.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.