Wybierz miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Rozpoczyna się czwarta edycja Festiwalu Debiutantów "Pierwszy Kontakt"

2017-05-19

20 maja rozpoczyna się czwarta edycja Festiwalu Debiutantów „Pierwszy Kontakt". To pierwsze w Polsce spotkanie teatralnych debiutantów - reżyserów i aktorów, które jest prezentacją i promocją najciekawszych młodych twórców teatralnych.


 
W programie tegorocznej edycji Festiwalu znalazło się 12 spektakli konkursowych i 31 debiutujących twórców.
Festiwal Debiutantów „Pierwszy Kontakt” to zbliżenie młodej widowni i młodego teatru w mieście wielkich teatralnych tradycji, w którym od ponad 20 lat organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontakt”. Pierwsza edycja festiwalu „Pierwszy Kontakt” odbyła się w maju 2011, w tradycyjnym terminie „Kontaktu”. Oba festiwale odbywają się w Toruniu na przemian.

Festiwal otworzy spektakl "Pogorzelisko” Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w reżyserii Cezarego Ibera. To opowieść o podróży, która odkryje przed rodzeństwem, Jeanne i Simone, historię ich matki, horror wojny, siłę przyjaźni, okrucieństwo zemsty i siłę wybaczania, a w końcu ich własne pochodzenie. Początek spektaklu 20 maja o godz. 17.00 (Teatr im. Wilama Horzycy, Pl. Teatralny 1, duża scena).

Natomiast o godz. 20.45, na małej scenie Teatru Horzycy swój reżyserki debiut w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, zaprezentuje Jakub Skrzywanek ze spektaklem „Cynkowi chłopcy” na podstawie reportażu laureatki Literackiej Nagrody Nobla – Swietłany Aleksijewicz.

Wcześniej, o godz. 16.00 w teatralnej kawiarni „Wejściówka” odbędzie się otwarcie wystawy zdjęć Tomka Tyndyka „Labirynt / The Maze”, aktora TR Warszawa.

O godz. 22.30 czeka nas natomiast widowisko w plenerze – grupa Be Fire oraz Chór Akademicki UMK, zaprezentuje spektakl w reżyserii Niko Niakasa, aktora Teatru Horzycy. Czy debiutanci podpalą teatr? Dowiecie się w sobotę na placu przed Teatrem. Wstęp wolny.

W programie festiwalu znalazły się także spektakle z TR Warszawa („Ewelina płacze”), Teatru Muzycznego w Gdyni („Kumernis czyli o tym, jak świętej panience broda rosła”), spektakl koprodukcji Teatru Kochanowskiego z Opola i Teatru Współczesnego w Szczecinie („Ślub”), Teatru Polskiego w Bydgoszczy („Żony stanu, dziwki rewolucji a może i uczone białogłowy”), Teatru Polskiego w Poznaniu („Sceny myśliwskie z Dolnej Bawarii”), Teatru Żeromskiego w Kielcach („Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”), Teatru Bogusławskiego w Kaliszu („Tragedia Coriolanusa”), Teatru Kochanowskiego w Opolu („Coś pomiędzy”), Teatru Fredry w Gnieźnie („Piaskownica”) oraz Kolektywu Supernova („Pospolite żywoty martwych Polaków”).

W jury festiwalu zasiądzie Adam Orzechowski, Juliusz Chrząstowski i Jacek Wakar.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja Sopot Spa - poczuj zapach nadmorskich wakacjiWeź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków Ziaja z serii Sopot i Sopot Spa.
FB dlaMaturzysty.pl reklama