Dzieje się - Teatr

Brave Kids to teraz Lelenfant - projekt artystyczno-edukacyjny w nowej odsłonie

2022-05-18 13:47:30

Międzynarodowy projekt artystyczno-edukacyjny od lat związany z Wrocławiem debiutuje w nowej odsłonie. Już w czerwcu 2022 roku odbędą się pierwsze wydarzenia kulturalne dla dzieci i młodzieży organizowane pod nazwą Lelenfant. Jeszcze do niedawna inicjatywa ta była prowadzona jako Brave Kids.

Lelenfant Inicjatywa Brave Kids, która teraz nazywa się Lelenfant, od lat łączy młodych ludzi o różnych narodowościach podczas wydarzeń i warsztatów, bazując na modelu pracy „dzieci uczą dzieci”. W ten sposób dochodzi do wymiany umiejętności pomiędzy bawiącymi się rówieśnikami. Niezależnie od kraju pochodzenia, dzieci i młodzież znajdują wspólny język podczas zabaw, gier i twórczej ekspresji.

Odpowiedzialni za powodzenie działań projektu, dziś działający w Fundacji „Przyjaźń Sztuka Edukacja”, otrzymali w 2021 roku nagrodę „30 Kreatywnych Wrocławia” w kategorii kultura, sztuka, dizajn. Sukces w konkursie był nie tylko podsumowaniem ubiegłego roku, ale też impulsem do spojrzenia w przyszłość. Od kilku miesięcy trwa intensywna praca nad nową odsłoną projektu.

Lelenfant to połączenie dwóch francuskich słów: l'éléphant – słoń oraz l'enfant – dziecko.
Słonie są jednymi z najmądrzejszych i najbardziej przyjaznych zwierząt na świecie. Trzymają się razem, pracują w grupie, zamiast rywalizacji cenią sobie współpracę. Ich społeczne zachowania i wysoko rozwinięta empatia odzwierciedlają relacje tworzone podczas 13 lat działania projektu.

Dzieci – czyli centrum działań projektu Lelenfant, którego główną ideą jest spotkanie i integracja młodych ludzi z całego świata. W nazwie dziecko spotyka się ze słoniem – to międzygatunkowe spotkanie odważnego, ciekawego świata, młodego człowieka i wrażliwego, mądrego zwierzęcia. Dzięki połączeniu dwóch istot z różnych światów – inteligentnych, otwartych, dobrych, docieramy do sedna – wszystkich wartości, które przyświecały młodzieży, dzieciom i dorosłym podczas wspólnego tworzenia wydarzeń na całym świecie.

Identyfikacja wizualna opiera się na kreatywnym wykorzystaniu rąk zbudowanych na podstawie pierwszej litery nazwy L. Ręce tworzą nierozerwalny układ, symbolizując grupę współpracujących ludzi. Różne barwy elementów odwołują się do różnorodności we wszelkich możliwych aspektach, zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych i społecznych.

„Ręce mogą otaczać opieką, sięgać gwiazd, machać i zapraszać do zabawy” - mówi Iwona Frydryszak odpowiedzialna za tegoroczną edycję Brave Kids/Lelenfant. „Ręka to pojemny symbol, na podstawie którego możemy snuć niekończące się opowieści. Sygnet doskonale odzwierciedla to, jak działa nasza społeczność – kolektywnie, ramię w ramię, jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

Lelenfant logoMateriały nowej odsłony projektu są przygotowywane, a organizatorzy planują wydarzenia na nadchodzące miesiące. Będzie się działo, a jako dowód przedstawiamy cztery najważniejsze eventy tegorocznej edycji Brave Kids / Lelenfant:

14.06.2022 – Za kurtyną – przegląd artystyczny projektu Brave Kids / Lelenfant w Sali Koncertowej Radia Wrocław we Wrocławiu

19.08.2022 – Wszyscy za mną! – Międzynarodowa Parada Dzieci i Młodzieży Brave Kids / Lelenfant na wrocławskim Rynku

27.08.2022  – Spotkajmy się na kocu – Wielki Piknik pod wrocławskim niebem na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice

30.08.2022 - Międzynarodowy Wielki Finał Brave Kids / Lelenfant w Sali Koncertowej Radia Wrocław we Wrocławiu

„Pracując z dziećmi, stale obserwujemy zmiany” - mówi Mary Sadowska-Łakomy, prezeska Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja oraz wieloletnia instruktorka artystyczna Brave Kids. „W zmianach widzimy ogromną wartość. Dlatego z radością witamy wszystko, co nowe – odświeżoną nazwę, nowe barwy i oczywiście – nowe twarze”.

Jako kolektyw dzieci i dorosłych od lat zaangażowanych w międzynarodowy projekt edukacyjno-artystyczny organizatorzy zapraszają do tworzenia jego kolejnej edycji w 2022 roku. Bawmy się, inspirujmy i spotykajmy – razem.

MD/ip

fot. Filip Basara/materiały prasowe

Słowa kluczowe: Brave Kids w 2022, teatr Wrocław, warsztaty dla dzieci
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
nominacje do Teatralnych Nagrodach Muzycznych
Ogłoszono nominacje do Teatralnych Nagród Muzycznych 2022

Które teatry i artyści mają szanse na nagrody w 16 kategoriach?

Cirque du Soleil powraca do Polski z produkcją "Corteo" [WIDEO]

Corteo to święto spontaniczności i unikatowe zaproszenie do teatralnego świata zabawy oraz wzruszającej komedii.

Lelenfant
Brave Kids to teraz Lelenfant - projekt artystyczno-edukacyjny w nowej odsłonie

Niezależnie od kraju pochodzenia, dzieci i młodzież znajdują wspólny język podczas zabaw, gier i twórczej ekspresji.

Polecamy
Podaj Wiosło 2019
Nadchodzi 8. Gdański Festiwal Impro "Podaj Wiosło" Gdańsk

Najlepsze grupy z całej Polski na wspaniałym festiwalu w Gdańsku!

Kain
"KAIN In Absentia" - premiera online filmu na podstawie spektaklu więziennego [WIDEO]

Prezentacja filmu może stać się jedyną okazją doświadczenia teatru w murach więzienia bez wcześniejszej konieczności rejestracji.

Polecamy
Ostatnio dodane
nominacje do Teatralnych Nagrodach Muzycznych
Ogłoszono nominacje do Teatralnych Nagród Muzycznych 2022

Które teatry i artyści mają szanse na nagrody w 16 kategoriach?

Cirque du Soleil powraca do Polski z produkcją "Corteo" [WIDEO]

Corteo to święto spontaniczności i unikatowe zaproszenie do teatralnego świata zabawy oraz wzruszającej komedii.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?