Teatr
Wojewódzkie Jaracza Wędrówki - spektakl "Kruk z Tower"

Wojewódzkie Jaracza Wędrówki - spektakl "Kruk z Tower"

  • 2023-03-21, , godzina 19:00
  • Tomaszów Mazowiecki, Miejskie Centrum Kultury

Opis

zapraszamy na kolejny pokaz spektaklu w ramach „Wojewódzkich Jaracza Wędrówek” - projektu powstałego z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera, tym razem zapraszamy do Miejskiego Centrum Kultury - TKACZ w Tomaszowie Mazowieckim na przedstawienie w reżyserii  Roberta Latuska „Kruk z Tower”, w dniu 21 marca (wtorek), na godzinę 19:00.

Nastoletni Kostia (Mateusz Czwartosz) po śmierci ojca zamyka się w sobie i odrzuca wszelkie próby nawiązania relacji, które rozpaczliwie podejmuje jego matka (Ewa Audykowska-Wiśniewska). Na każdym kroku okazuje jej niechęć i boleśnie rani. Całe dnie spędza zamknięty w swoim pokoju przed ekranem komputera. Zdesperowana kobieta decyduje się wykorzystać internet, by dotrzeć do syna i odnaleźć dawną bliskość. Rozpoczyna ryzykowną i niebezpieczną grę.

Spektakl, na podstawie tekstu Adriei Ivanova, w reżyserii Roberta Latuska to kameralna i niezwykle aktualna opowieść o samotności, która staje się największym zagrożeniem współczesnego świata. Historia o niemożności skomunikowania się z najbliższymi i braku odwagi, by spotkać się z drugim człowiekiem twarzą w twarz, o trudach dojrzewania i zagrożeniach, jakie rodzi ucieczka w wirtualny świat.

Polecamy
Ostatnio dodane
L.A.S. spektakl WTP
WTP zaprasza na "L.A.S." - przedstawienie na podstawie książki "Sekretne życie drzew" Wrocław

Spektakl powstał pod opieką artystyczną Piotra Soroki i Krzysztofa Szczepańczyka.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.