Teatr
Opera "LA TRAVIATA

Opera "LA TRAVIATA

  • 2020-03-27, , godzina 18:00
  • Miejsce siedzące 120.00 PLN, Miejsce siedzące 100.00 PLN, Miejsce siedzące 75.00 PLN
  • Katedra Polskokatolicka św. Marii Magdaleny, Szewska 10, WrocŁaw

Opis

 

LA TRAVIATA

 

Opera da Camera di Roma (Rzymska Opera Kameralna)* ma zaszczyt zaprosić na ekskluzywne, kameralne wydanie opery ,,La Traviata" Giuseppe Verdiego, w trzech aktach.

 

La Traviata to jedna z tych oper, które najbardziej poruszają publiczność na całym świecie. To opowiedziana muzyką historia miłości kurtyzany Violetty i Alfreda, miłości wręcz niemożliwej, przekraczającej konwenanse epoki.

 

Fragmenty opery ,,La Traviata" zostaną zaprezentowane w kameralnym wydaniu, w trzech aktach, przez włoskich solistów oraz zespół instrumentalny z Rzymskiej Opery Kameralnej. Występ uświetnią stroje z epoki, dzięki którym przeniesiemy się w atmosferę XIX-wiecznego Paryża. Tegoroczne kameralne koncerty operowe zagoszczą w niecodziennych wnętrzach, charakteryzujących się nieprawdopodobną akustyką i klimatem.

 

Obsada: Aleksadra Buczek jako Violetta, Emanuele Servidio jako Alfredo, Emilia Diakopoulou jako Flora, Maurizio Zanchetti jako baron Douphol.

 

Czas trwania: 80 min

 

* Opera da Camera di Roma (Rzymska Opera Kameralna) została założona w Rzymie, gdzie funkcjonuje i koncertuje na stałe w Palazzo Albertoni Spinola. Oprócz koncertów w Rzymie, muzycy i soliści Opera da Camera di Roma prezentują swój kunszt muzyczny na deskach innych europejskich miast (Mediolan, Neapol, Berlin, Wiedeń, Paryż, Praga, Lizbona). W 2018 i 2019 r. muzycy Opera da Camera di Roma wystąpili gościnnie w Polsce. Ich występy spotkały się z ogromnie ciepłym przyjęciem polskiej publiczności. Tak zrodziła się idea stworzenia unikalnego repertuaru, którzy artyści Rzymskiej Opery Kameralnej będą prezentować w Polsce cyklicznie w 2020 roku.

 

A repertuar jest niezwykle interesujący. Podczas cyklu koncertów, włoscy artyści przywiozą do Polski nie tylko włoskie libretta operowe czy pieśni neapolitańskie. Ich repertuar obejmie również koncerty muzyki wiedeńskiej oraz nowatorskie, operowe wykonania sławnych musicali i popowych utworów wypromowanych przez Andrea Bocielli.

 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z pozostałymi pozycjami repertuaru Rzymskiej Opery Kameralnej w 2020 r. a więc fragmentami oper Tosca oraz Carmen, koncertami The 3 Tenors & Soprano - Broadway Musicals, The 3 Tenors & Soprano - Italian Pop Opera, koncertem wiedeńskim oraz widowiskiem muzycznym Pop Opera, gdzie na jednej scenie spotkają się włoscy soliści operowi oraz artyści pop.

 

Wieczory spędzone na kameralnych koncertach Rzymskiej Opery Kameralnej widzowie zaliczają do tych niezapomnianych, pełnych uśmiechu, emocji i wzruszeń.

 

TERMINY I MIEJSCA ,,LA TRAVIATA"

 

26 marca 2020 r. (czwartek) - Kraków, Pałac pod Baranami, Rynek Główny 27

27 marca 2020 r. (piątek) - Wrocław, Katedra Marii Magdaleny, ul. Szewska 10

28 marca 2020 r. (sobota) - Gdańsk, Kościół św. Katarzyny, ul. Profesorska 3

29 marca 2020 r. (niedziela) - Warszawa, Sala Prowincjalska przy Kościele św. Jacka, ul. Freta 10,


 

CENY ,,LA TRAVIATA" (miejsca w ramach sektorów nienumerowane)

 

VIP - 120 zł

Sektor A - 100 zł

Sektor B - 75 zł

Ostatnio dodane
Bogusław Danielewski
Nagroda Miasta Wrocławia dla aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu Bogusława Danielewskiego Wrocław

To nagroda za 70 lat aktywności twórczej na wrocławskich scenach teatralnych.

Spektakl Once TM Roma
Spektakl "Once" powraca na scenę Teatru Muzycznego Roma

W rolach głównych Monika Rygasiewicz i Paweł Mielewczyk.