Teatr
OFCA / IX Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny

OFCA / IX Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny

  • 2023-08-11, do 2023-08-13
  • Oleśnica

Opis

Wielkimi krokami zbliża się IX edycja Oleśnickiego Festiwalu Cyrkowo-Artystycznego. Dlatego śladem lat ubiegłych pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na to niezapomniane wydarzenie, które odbędzie się w Oleśnicy w dniach 11-13 sierpnia.

Festiwal OFCA to impreza szerząca idee szeroko rozumianego Nowego Cyrku, który w swoim założeniu odchodzi od utartego obrazu klasycznego cyrku czerpiąc przy tym z jego tradycji. Oznacza to, że będą mogli Państwo zobaczyć serię przedstawień ulicznych i scenicznych, w których człowiek i jego historia odgrywają główną rolę, a techniki wyrazu którymi się posługuje to m.in. powszechnie znane akrobatyka, clownada czy żonglerka. Połączenie starego z nowym znacząco poszerza możliwości i pozwala wyjść ze skostniałej formy pokazów; artysta wychodzi do ludzi, zmienia każdą możliwą przestrzeń w scenę teatralną. Co ważne należy również pamiętać, że Nowy Cyrk zupełnie odchodzi od wykorzystywania zwierząt!

Oleśnica to niespełna 40 tysięczne miasto, które podczas trzech sierpniowych dni festiwalu wybucha feerią barw i tętni życiem artystycznym do późnego wieczora. OFCA swoją energią zalewa każdą przestrzeń i to dosłownie – tłumy widzów przemieszczają się między poszczególnymi punktami na mapie starego miasta, by zobaczyć spektakle uliczne prezentowane przez artystów z różnych stron świata.

Podczas tegorocznej OFCY będziemy gościć 14 grup artystów. Wśród prezentowanych przez nich spektakli znajdą się między innymi: „StOïk” francuskiej pary Les GüMs, który zaczaruje tanecznym krokiem bez tańca, gdzie mówić będzie tylko ciało; „The Trick” wykonany przez polski duet Rotowski & Słomka, w którym artyści poprowadzą nas przez meandry sztuki iluzjonistycznej i zdradzą swoje sekrety; czy też spektakl „Runners” niemieckiej grupy Hippana.Maleta, łączący w sobie znakomitą żonglerkę, subtelne dźwięki i angażującą fabułę.

ip

Polecamy
Ostatnio dodane
BezdroÅźe
"Bezdroże" - Teatr WTW zaprasza na dramat interaktywny w odcinkach

Premiera pierwszego odcinka już 24 lutego 2024 roku, w rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Misiaczek spektakl WTL
"Misiaczek" czeka na dzieci we Wrocławskim Teatrze Lalek [FOTO] Wrocław

Przed nami premiera spektaklu dla widzów w wieku 3-6 lat.

Popularne
Limba spektakl
Limba - recenzja spektaklu Wrocław

Oceniamy nowe przedstawienie Teatru Układ Formalny!