Teatr
"Bura" Szekspira - spektakl Teatru Politechniki Warszawskiej

"Bura" Szekspira - spektakl Teatru Politechniki Warszawskiej

  • 2021-04-23, do 2021-04-25
  • wstęp wolny
  • Wydarzenie online

Opis

W najbliższy weekend 23-25 kwietnia filmowo-teatralną realizację "Burzy" Szekspira Teatru Politechniki Warszawskiej  będzie można obejrzeć w mediach społecznościowych teatru.

„Burza”, jedna z ostatnich sztuk Williama Szekspira, nie powstałaby, gdyby nie wybuch epidemii w Londynie, który zmusił pisarza do zejścia ze sceny i chwycenia za pióro. Podobnie filmowa wersja spektaklu „Burza” z okazji 15-lecia Teatru PW nie zostałaby zrealizowana, gdyby nie przeciwności losu…

Spektakl opowiada historię zdradzonego i wygnanego na magiczną Wyspę księcia Mediolanu Prospera, który pewnego dnia ma okazję zemścić się na swoich dręczycielach z przeszłości. Niestety, jak to często bywa ofiara zbyt łatwo sama staje się oprawcą, a władza może skorumpować nawet najszlachetniejsze serce. Historia jest jednak okraszona odrobiną szekspirowskiej magii oraz poczucia humoru, co powinno zadowolić zarówno miłośników tragedii, komedii, a nawet romansu…

W scenariuszu realizacji Teatru Politechniki Warszawskiej wykorzystano również fragmenty dzieł Olgi Tokarczuk “Prowadź swój pług przez kości umarłych” oraz “Dom dzienny, dom nocny”.

Link do spektaklu będzie aktywny w weekend 23-25 kwietnia 2021: 

https://www.youtube.com/user/TeatrPW

Więcej informacji: https://www.teatr.pw.edu.pl/filmowa-realizacja-spektaklu-burza/

Ostatnio dodane
Teatr Powszechny w Warszawie
Teatr Powszechny w Warszawie w międzynarodowym projekcie Face to Faith Warszawa

To w ramach projektu powstanie 7 nowych spektakli.

Tesla spektakl WTL
Wrocławski Teatr Lalek otwiera się dla publiczności już 29 maja Wrocław

Na czerwcowe spotkania przygotowano ulubione przedstawienia publiczności oraz dwie premiery.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?