Teatr
28 dni - spektakl online na żywo

28 dni - spektakl online na żywo

  • 2021-01-23, do 2021-01-24
  • vod.teatr-polski.pl

Opis

23 i 24 stycznia o godz. 19.00 na platformie VOD Teatru Polskiego w Poznaniu - vod.teatr-polski.pl - zobaczyć będzie można "28 dni" w reż. Kamili Siwińskiej.

Autorka, Olga Szylajewa, za sztukę „28 дней” / „28 dni”, otrzymała w 2020 r. nominację do najważniejszej rosyjskiej nagrody artystycznej ЗОЛОТАЯ МАСКА / ZŁOTA MASKA przyznawanej przez Związek Działaczy Teatralnych Federacji Rosyjskiej oraz Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej w kategorii dramat/praca dramaturga.

Dodatkowo, spektakl „28 дней”, wyprodukowany przez teatr dokumentalny театр.doc z Moskwy, otrzymał nominację w kategorii dramat/spektakl małej formy oraz nominację w kategorii dramat/praca reżysera dla Yurija Muravitskiego i Svetlany Mihalischevej.

Założeniami nagrody i festiwalu ZŁOTA MASKA są „pielęgnowanie i rozwój tradycji teatru rosyjskiego, promowanie najlepszych prac artystycznych w różnych dziedzinach sztuki teatralnej Rosji, określanie tendencji rozwoju współczesnego teatru oraz umacnianie jednorodnej przestrzeni kulturalnej i tworzenie warunków dla regularnej wymiany artystycznej”.

Polecamy
Ostatnio dodane
Ojeja! - spektakl WTL
Ojeja! Oto nowa premiera we Wrocławskim Teatrze Lalek z widownią na żywo [FOTO] Wrocław

Zobaczcie zdjęcia z przedstawienia "Ojeja!, czyli o dziewczynce, która nie znała własnego imienia".

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?