Dzieje się - Teatr

The Royal Moscow Ballet - rosyjscy mistrzowie baletu w Polsce [Trasa]

2022-01-28 10:52:21

Luty 2022 roku będzie miesiącem pod znakiem baletu! A to za sprawą cenionej na całym świecie formacji - The Royal Moscow Ballet, która wyruszy wtedy w trasę po Polsce. Korona rosyjskiego baletu zawita do siedmiu miast w naszym kraju. Nie przegap okazji, aby zobaczyć najlepszych moskiewskich tancerzy w twoim mieście! Organizatorem spektakli "Jezioro Łabędzie" jest agencja Prestge MJM.

The Royal Moscow Ballet

Popularność, jaką cieszą się spektakle baletowe na całym świecie to niepodważalny dowód na to, że klasyka jest zawsze w modzie. Absolutna perfekcja warsztatu tancerzy, bogactwo scenografii i kostiumów, ponadczasowe, poruszające przedstawienia i najpiękniejsza muzyka - to po prostu nie może się znudzić! Takie widowisko będziemy mogli podziwiać na spektaklach “Jezioro łabędzie” w wykonaniu The Royal Moscow Ballet już w lutym w: Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Lublinie.

Balet zachwyca od setek lat

Spektakle baletowe od setek lat oczarowują swoją widownię - nie tylko pięknem tańca, ale i niezwykłą zdolnością do zatrzymywania czasu. Niezmiennie od pierwszego baletowego przedstawienia, które datuje się na 1489 rok (podczas ślubu mediolańskiego księcia), sztuka ta zabiera publikę w miejsce, które wypełnia tylko muzyka, gracja i emocje. Sale teatralne na całym świecie niezliczoną ilość razy milkły, wciągane do baletowych opowieści, a powietrze wypełniały tylko delikatne skrzypienie sceny, muzyka i nieuchwytność tanecznych emocji.

- Tancerze klasyczni stają na czubkach palców, żeby równocześnie dotykać ziemi i sięgać nieba  - mistykę baletu podsumował pisarz Paulo Coelho.

The Royal Moscow Ballet - mistrzowie baletu

Sztuka tańca klasycznego zachwyca tym bardziej w wykonaniu mistrzów, takich jak The Royal Moscow Ballet, którzy aktywnie przyczyniają się do kultywowania legendy rosyjskiego baletu. Formacja ta od 25 lat wystawia spektakle na całym świecie, a w swoje szeregi przyjmuje tylko najlepszych z najlepszych - absolwentów najsłynniejszych, rosyjskich szkół baletowych.

- Ci mistrzowie baletu w precyzji, lekkości i płynności tańca nie mają sobie równych! Poruszają się jakby nie obowiązywały ich zasady grawitacji! Ale co najważniejsze perfekcja warsztatu tancerzy ani trochę nie ujmuje pasji i emocji spektaklowi. Wprost przeciwnie - tylko je kumuluje, dzięki czemu opowieść o miłości Zygfryda i Odetty porusza bardziej niż kiedykolwiek - mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Aby klasykę nad klasykami widowisk baletowych, czyli “Jezioro łabędzie”, wykonać na najwyższym poziomie oraz z należytą czcią i finezją, nie można nakładać na siebie ograniczeń ani w zakresie obsady, ani kostiumów czy scenografii. Z przepychem i rozmachem działają również artyści z The Royal Moscow Ballet, znani z zapierających dech w piersiach, bajkowych strojów i rekwizytów, które pięknie prezentują dziesiątki tancerzy na scenie.

The Royal Moscow Ballet w Polsce

Nadchodzące spektakle The Royal Moscow Ballet nie będą pierwszymi wizytami tej formacji w Polsce - entuzjaści sztuki tańca znad Wisły mieli już okazję poznać się na prestiżowej grupie. W 2018 roku The Royal Moscow Ballet stał się fenomenem, który z powodzeniem wyprzedał swoje spektakle w naszym kraju, przebijając frekwencje koncertową wielu gwiazd rocka!

W tym roku The Royal Moscow Ballet powraca! Z „Jeziorem łabędzim” pojawi się w Polsce w lutym 2022 roku w siedmiu miastach:

1 lutego - Klub Wytwórnia, Łódź

2 lutego - Sala Ziemi, Poznań

3 lutego - Miasto Ogrodów, Katowice

4 lutego - ICE Kraków Congress Centre, Kraków

5 lutego - Hala Stulecia, Wrocław

6 lutego - COS Torwar, Warszawa

7 lutego - Centrum Spotkania Kultur, Lublin

Bilety na wyjątkowe spektakle są jeszcze dostępne na stronie: biletserwis.pl.

Organizatorem wydarzeń jest agencja Prestige MJM.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: miasta, występy, Jezioro Łabędzie, 2022, terminy, bilety
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
BezdroÅźe
"Bezdroże" - Teatr WTW zaprasza na dramat interaktywny w odcinkach

Premiera pierwszego odcinka już 24 lutego 2024 roku, w rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

kurs teatru dokumentalnego
Rusza 4. edycja kursu teatru dokumentalnego w Instytucie Grotowskiego Wrocław

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest "nowe".

Serce ze szkła. Musical zen
"Serce ze szkła. Musical zen": Jan Peszek i Maria Peszek razem na dwóch scenach

Sztuka powstaje na motywach "Królowej Śniegu" Hansa Christiana Andersena i "Naku*wiam zen" Marii Peszek.

Polecamy
Ziemianie spektakl WTL
"Ziemianie" - przedstawienie dla dzieci do zobaczenia online

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na kolejną niedzielę ze spektaklem online!

Piloci - musical online
Przebojowy musical "Piloci" można już zobaczyć online

Jeden z największych hitów Teatru Muzycznego Roma do zobaczenia na VOD.

Polecamy
Ostatnio dodane
BezdroÅźe
"Bezdroże" - Teatr WTW zaprasza na dramat interaktywny w odcinkach

Premiera pierwszego odcinka już 24 lutego 2024 roku, w rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

kurs teatru dokumentalnego
Rusza 4. edycja kursu teatru dokumentalnego w Instytucie Grotowskiego Wrocław

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest "nowe".

Popularne
Limba spektakl
Limba - recenzja spektaklu Wrocław

Oceniamy nowe przedstawienie Teatru Układ Formalny!