Dzieje się - Teatr

Nowe spektakle w streamingu Wrocławskiego Teatru Lalek

2021-04-16 13:29:38

Wrocławski Teatr Lalek pozostaje czujny na potrzeby Widzów w tym niełatwym czasie i stara się im zapewniać stały dostęp do teatru – w każdy możliwy sposób. Dlatego na platformie VOD pojawiają się dwa nowe tytuły docenione przez publiczność i krytyków - "SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie" w reżyserii Jakuba Krofty oraz "Noc bez księżyca" w reżyserii Maćko Prusaka. Nowe spektakle udostępnione w streamingu, zostały wybrane w ankiecie w mediach społecznościowych teatru.

SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie

SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie (13+)

Duetu Maria Wojtyszko/Jakub Krofta (twórców spektakli "Piekło – niebo", "Ojeja! albo o dziewczynce, która nie znała własnego imienia").

Tytułowy bohater – trzynastoletni Samuel – wydaje się być typowym klasowym outsiderem: pochodzi z inteligenckiej rodziny, nosi okulary, nie uprawia sportu, a wolny czas spędza przy pianinie. Szkolni koledzy lekceważą go, a dziewczyny nie zwracają na niego uwagi. Ten pozornie schematyczny obraz szybko się komplikuje. Zgodne małżeństwo rodziców Sama rozpada się, w jego życiu pojawia się Ta Jedyna, a wszystko razem sprawia, że chłopiec zaczyna mieć problemy w szkole.

Groteskowy świat przedstawiony w spektaklu wynikająca z przyjętej komediowej konwencji pomaga młodym widzom zbudować minimum dystansu do bolesnej problematyki spektaklu – bo historia Sama, któremu po rozwodzie rodziców rozpada się świat, musi być (statystycznie rzecz biorąc) również historią wielu z nich.
Przedstawienie było nagrodzone za najlepszy spektakl sezonu 2013/14 w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a w ramach II Festiwalu Małych Prapremier otrzymało Grand Prix i Nagrodę Jury Dziecięcego.

Noc bez księżyca (5+)

W reżyserii Maćka Prusaka.

Noc bez księżyca

Gdzie jest i co porabia księżyc kiedy nie świeci na niebie? To pytanie nie daje spokoju Zohar, która postanawia odnaleźć nieobecny księżyc i przywrócić jego światło światu pogrążonemu w ciemności. Wyrusza w podróż przez nocne miasto, odważnie stawiając czoła wszystkim niespodziankom, jakie napotka na swej drodze. Będzie ich wiele: ludzie przypominający ryby, złodzieje wyglądający zupełnie jak złodzieje, księżyc w ogóle nie przypominający księżyca. Świat nocą jest zupełnie inny niż za dnia! Ale nie trzeba się go bać, bo tylko wtedy można odkryć, jaki jest ciekawy. I jak bardzo potrzebuje światła, które sprawia, że nikt nie czuje się samotny.

W przedstawieniu elementy codzienności przeplatają się w niej z sennymi marzeniami śpiącego dziecka. Spektakl, podobnie jak książka, opowiada o wędrówce Zohar obrazami. Gest i dźwięk zastępują w nim tekst, pozostawiając widzom przestrzeń dla swobodnej interpretacji.

Spektakle Wrocławskiego Teatru Lalek dostępne na VOD pozwolą spędzić czas wspólnie z rodziną zwłaszcza teraz, kiedy rzeczywistość mocno ograniczyła różnego rodzaju aktywności.

Spektakle są dostępne na stronie: https://vod.teatrlalek.wroclaw.pl
Koszt dostępu dla całej rodziny: 15 zł

Przedstawienia można obejrzeć wyłącznie po wykupieniu dostępu. Nagrania będą dostępne przez cały czas, dzięki czemu można je obejrzeć o dowolnej porze. Dostęp jest aktywny przez 24 h od rozpoczęcia oglądania. Więcej informacji o kolejnych przedstawieniach dostępnych na platformie VOD na stronie: https://www.teatrlalek.wroclaw.pl

ip

fot. materiały pasowe/Karol Kukurowski

Słowa kluczowe: WTL, spektakle online, VOD, premiery, kwiecień 2021
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jaki ten świat jest wielki!
Wrocławski Teatr Lalek wraca w weekend 22 i 23 maja Wrocław

Jakie będą pierwsze przedstawienia na żywo i z udziałem publiczności? Sprawdź!

MFT Kontakt
Zbliża się 25. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt

Mamy informacje o tegorocznym festiwalu.

Teatr Powszechny w Warszawie
Teatr Powszechny w Warszawie w międzynarodowym projekcie Face to Faith Warszawa

To w ramach projektu powstanie 7 nowych spektakli.

Polecamy
Musical Metro
Musical Metro z tańszymi biletami z okazji Dnia Kobiet

Okazja by zobaczyć niepowtarzalny i absolutnie kultowy musical!

Piloci - musical online
Przebojowy musical "Piloci" można już zobaczyć online

Jeden z największych hitów Teatru Muzycznego Roma do zobaczenia na VOD.

Ostatnio dodane
Jaki ten świat jest wielki!
Wrocławski Teatr Lalek wraca w weekend 22 i 23 maja Wrocław

Jakie będą pierwsze przedstawienia na żywo i z udziałem publiczności? Sprawdź!

MFT Kontakt
Zbliża się 25. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt

Mamy informacje o tegorocznym festiwalu.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?