Dzieje się - Teatr

Nowe spektakle w streamingu Wrocławskiego Teatru Lalek

2021-04-16 13:29:38

Wrocławski Teatr Lalek pozostaje czujny na potrzeby Widzów w tym niełatwym czasie i stara się im zapewniać stały dostęp do teatru – w każdy możliwy sposób. Dlatego na platformie VOD pojawiają się dwa nowe tytuły docenione przez publiczność i krytyków - "SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie" w reżyserii Jakuba Krofty oraz "Noc bez księżyca" w reżyserii Maćko Prusaka. Nowe spektakle udostępnione w streamingu, zostały wybrane w ankiecie w mediach społecznościowych teatru.

SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie

SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie (13+)

Duetu Maria Wojtyszko/Jakub Krofta (twórców spektakli "Piekło – niebo", "Ojeja! albo o dziewczynce, która nie znała własnego imienia").

Tytułowy bohater – trzynastoletni Samuel – wydaje się być typowym klasowym outsiderem: pochodzi z inteligenckiej rodziny, nosi okulary, nie uprawia sportu, a wolny czas spędza przy pianinie. Szkolni koledzy lekceważą go, a dziewczyny nie zwracają na niego uwagi. Ten pozornie schematyczny obraz szybko się komplikuje. Zgodne małżeństwo rodziców Sama rozpada się, w jego życiu pojawia się Ta Jedyna, a wszystko razem sprawia, że chłopiec zaczyna mieć problemy w szkole.

Groteskowy świat przedstawiony w spektaklu wynikająca z przyjętej komediowej konwencji pomaga młodym widzom zbudować minimum dystansu do bolesnej problematyki spektaklu – bo historia Sama, któremu po rozwodzie rodziców rozpada się świat, musi być (statystycznie rzecz biorąc) również historią wielu z nich.
Przedstawienie było nagrodzone za najlepszy spektakl sezonu 2013/14 w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a w ramach II Festiwalu Małych Prapremier otrzymało Grand Prix i Nagrodę Jury Dziecięcego.

Noc bez księżyca (5+)

W reżyserii Maćka Prusaka.

Noc bez księżyca

Gdzie jest i co porabia księżyc kiedy nie świeci na niebie? To pytanie nie daje spokoju Zohar, która postanawia odnaleźć nieobecny księżyc i przywrócić jego światło światu pogrążonemu w ciemności. Wyrusza w podróż przez nocne miasto, odważnie stawiając czoła wszystkim niespodziankom, jakie napotka na swej drodze. Będzie ich wiele: ludzie przypominający ryby, złodzieje wyglądający zupełnie jak złodzieje, księżyc w ogóle nie przypominający księżyca. Świat nocą jest zupełnie inny niż za dnia! Ale nie trzeba się go bać, bo tylko wtedy można odkryć, jaki jest ciekawy. I jak bardzo potrzebuje światła, które sprawia, że nikt nie czuje się samotny.

W przedstawieniu elementy codzienności przeplatają się w niej z sennymi marzeniami śpiącego dziecka. Spektakl, podobnie jak książka, opowiada o wędrówce Zohar obrazami. Gest i dźwięk zastępują w nim tekst, pozostawiając widzom przestrzeń dla swobodnej interpretacji.

Spektakle Wrocławskiego Teatru Lalek dostępne na VOD pozwolą spędzić czas wspólnie z rodziną zwłaszcza teraz, kiedy rzeczywistość mocno ograniczyła różnego rodzaju aktywności.

Spektakle są dostępne na stronie: https://vod.teatrlalek.wroclaw.pl
Koszt dostępu dla całej rodziny: 15 zł

Przedstawienia można obejrzeć wyłącznie po wykupieniu dostępu. Nagrania będą dostępne przez cały czas, dzięki czemu można je obejrzeć o dowolnej porze. Dostęp jest aktywny przez 24 h od rozpoczęcia oglądania. Więcej informacji o kolejnych przedstawieniach dostępnych na platformie VOD na stronie: https://www.teatrlalek.wroclaw.pl

ip

fot. materiały pasowe/Karol Kukurowski

Słowa kluczowe: WTL, spektakle online, VOD, premiery, kwiecień 2021
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
ŁÃłÅźko pełne cudzoziemcÃłw
Gwiazdy na premierze spektaklu "Łóżko pełne cudzoziemców" [FOTO]

To najnowsza sztuka Teatru Capitol, która będzie grana nie tylko w Warszawie, ale również w całej Polsce!

Komediantka
Nadchodzi Marzec Kobiet w Teatrze Polskim w Bydgoszczy Bydgoszcz

W marcowym repertuarze znajdują się spektakle wyreżyserowane jedynie przez kobiety.

Dolce vita
Studencki marzec w Teatrze Współczesnym w Warszawie Warszawa

Przygotowano specjalną promocję dla studentów!

Polecamy
Dariusz Gnatowski
Teatr STU żegna Dariusza Gnatowskiego

Aktor, który zmarł 20 października, z krakowskim Teatrem STU był związany od 35 lat.

Tiki i inne zabawy
"Tiki i inne zabawy" - zbliża się nowa premiera we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Wrocław

Spektakl w reżyserii Dominiki Knapik zobaczymy już w maju.

Polecamy
Ostatnio dodane
ŁÃłÅźko pełne cudzoziemcÃłw
Gwiazdy na premierze spektaklu "Łóżko pełne cudzoziemców" [FOTO]

To najnowsza sztuka Teatru Capitol, która będzie grana nie tylko w Warszawie, ale również w całej Polsce!

Komediantka
Nadchodzi Marzec Kobiet w Teatrze Polskim w Bydgoszczy Bydgoszcz

W marcowym repertuarze znajdują się spektakle wyreżyserowane jedynie przez kobiety.

Popularne
Limba spektakl
Limba - recenzja spektaklu Wrocław

Oceniamy nowe przedstawienie Teatru Układ Formalny!