Premiery - Teatr

Musical Footloose już w czerwcu w Warszawie!

2017-06-12 08:34:17

Pod koniec dwudziestego wieku na fali niegasnącej popularności musicalu tak w Europie jak i za oceanem, pojawia się coraz silniejszy trend przenoszenia na scenę muzycznych hitów filmowych. Wydawało by się, że gotowy scenariusz ekranowego dzieła jest materiałem niemal sprawdzonym, wymagającym tylko adaptacji na potrzeby sceny i gwarantującym pewny sukces. Dlaczego nie zakładać, że miłośnicy tytułu filmowego nie przełożą się na liczbę wiernych fanów jego inscenizacji. Zabieg to sprawdzony choćby na przykładzie słynnego amerykańskiego filmu z 1980 roku "Fame", którego muzyczną inscenizację zaprezentowano po raz pierwszy na Florydzie w 1988 roku.


Myślą sukcesu kierowali się zapewne twórcy scenicznej wersji kultowego "Footloose", filmu z 1984 roku, do którego scenariusz stworzył Dean Pitchword, ten sam, który 15 lat później podarował fanom jego musicalową wersję. W roli nastoletniego, zbuntowanego chłopaka z Chicago Rena McCormaka, który po rozwodzie rodziców przeprowadza się z mamą do małej miejscowości Bomont w stanie Texas, wcielił się Kevin Bacon. Młody amerykański aktor, który swoją charyzmą zrewolucjonizował świat ówczesnych nastolatków nadając im świeży sposób bycia i dorastania. Tak oto rodzi się kult filmu "Footloose", po premierze którego w szafie każdej młodej osoby znaleźć można było jeansową kurtkę czy czerwone trampki, symbole filmu. Musical "Footloose" bardzo szybko dołączył do grona roztańczonej klasyki sceny muzycznej i choć nie jest aż tak popularnym tytułem w Europie, każdorazowe jego wystawienie święci tryumfy popularności przyciągając spragnioną przebojów widownię, którą stanowią zarówno nowi, młodzi odbiorcy tytułu jak i widzowie pamiętający kultową, roztańczoną postać Bacona i jego filmowy luz.

pierwsze wystawienie tytułu w Warszawie
27 czerwca 2017r.     godzina 19:00
spektakle
28 czerwca 2017r.     19:00
29 czerwca 2017r.     19:00

rezerwacja bezpłatnych wejściówek od 29 maja 2017r.
rezerwcja.footloose@gmail.com

spektakl wystawiany na scenie warszawskiego
Teatru Palladium
ul. Złota 9

Szanowni Państwo,

Idąc tropem ostatnich lat, realizując tytuły z brodwayowskiego repertuaru muzycznego po raz kolejny sięgam wraz z zespołem Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie po światowy hit musicalowy. Nie ukrywam, że z dumą chwalę się zdobyciem zaufania kolejnej agencji artystycznej na świecie, która ponownie okazała wsparcie licencyjne amatorskiemu zespołowi musicalowemu w Polsce. Cieszę się, że z roku na rok umacniamy pozycję polskiego amatorskiego ruchu teatralnego na świecie pokazując tym samym siłę drzemiącą w młodych adeptach musicalowej sztuki w naszym kraju. Musical "Footloose" to kolejna okazja skonfrontowania pojęcia "teatr amatorski" z jego faktycznym wymiarem. Roztańczony, pełen znakomitych przebojów hit Brodwayu w wykonaniu naszego zespołu to przede wszystkim znakomita, roztańczona zabawa, której widzowie już od pierwszego numeru będą mogli poczuć jej moc. Wyjątkową siłą produkcji są młodzi wykonawcy, których sceniczna charyzma każdorazowo udziela się naszej widowni. Już w 2018 roku rozpoczniemy jubileuszowy, X sezon zespołu. Mając już sprecyzowane plany repertuarowe na najbliższe dwa lata obiecujemy naszym widzom moc wrażeń i musicalowych wzruszeń z hitami muzycznej sceny.

Do zobaczenia w teatrze!

 ip

Słowa kluczowe: Musical Footloose, Teatr Palladum, Footloose Palladium
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
fot. C. Piwowarski
Za nami uroczysta premiera spektaklu "Dwie pary do pary" Warszawa

Spektakl odbył się 18 czerwca 2018 w warszawskim Teatrze Capitol.

Spektakl "1984" premierowo w Teatrze Powszechnym Warszawa

Zobacz zdjęcia z nowego spektaklu!

Spamalot
Nadlatuje "Spamalot, czyli Monty Python i Święty Graal" Śródmiejskiego Teatru Muzycznego Warszawa

To jedna z największych pod względem rozmachu produkcja teatru, w której zobaczymy m.in. rekonstrukcję średniowiecznego zamku.

Polecamy
Premiera "Tramwaju" Krzysztofa Warlikowskiego
Premiera "Tramwaju" Krzysztofa Warlikowskiego

Polska premiera spektaklu "Tramwaj", będącego wspólną produkcją Odeon-Theatre de l'Europe i Nowego Teatru odbędzie się 12 kwietnia jako inauguracja 30. Warszawskich Spotkań Teatralnych.

Brak zdjęcia
Każdy jest idiotą Wrocław

Prawdziwy idiota nigdy się nie przyzna do tego, że jest idiotą. Jeśli masz na tyle odwagi czytaj dalej...

Ostatnio dodane
fot. C. Piwowarski
Za nami uroczysta premiera spektaklu "Dwie pary do pary" Warszawa

Spektakl odbył się 18 czerwca 2018 w warszawskim Teatrze Capitol.

Spektakl "1984" premierowo w Teatrze Powszechnym Warszawa

Zobacz zdjęcia z nowego spektaklu!

Kupony i kody rabatowe