Dzieje się - Teatr

"Fanatyk", czyli zamocz kija w teatrze - komedia o wędkowaniu

2022-06-30 09:13:23

„Fanatyk” to gratka dla miłośników wędkarstwa i nie tylko! Legendarne już pasty Malcolma XD, które do tej pory można było czytać i słuchać w Internecie, przenoszą się na teatralne deski. Premiera spektaklu wyprodukowanego przez Adria Art i wyreżyserowanego przez Michała Tylkę już jesienią 2022 w całej Polsce. W rolę tytułowego fanatyka wędkarstwa wcieli się Piotr Cyrwus.

Spektakl Fanatyk

Kto by pomyślał, że wędkarstwo może być tak pasjonujące? Upraszczając, to tylko moczenie kija i godziny spędzone nad wodą. A jednak najnowszy spektakl produkcji Adria Art (https://adria-art.pl/) pt. „Fanatyk: Mistrzostwa Świata w Łowieniu Metodą Gruntową” jest dowodem na to, że historia Malcolma XD o ojcu wędkarzu może stać się interesująca nawet dla tych, którzy nie potrafią odróżnić suma od karpia. Gotowi na najzabawniejszą, teatralną komedię 2022 roku? Zaczynamy przygodę po Polsce.

Internetowa pasta, czyli krótkie opowiadanie o wędkowaniu

Wszystko zaczęło się w 2012 roku. Malcom XD, anonimowy pisarz internetowy opublikował na popularnej stronie internetowej krótkie opowiadanie tj. pastę o swoim ojcu, miłośniku wędkarstwa. Internetowe pasty to nowy gatunek literacki. Pisane są w pierwszej osobie, pełne emotikonek, krótkich gawęd i nieustających żartów. Dobra pasta od pierwszego zdania wciąga nas tak bardzo, że nie poprzestajemy na przeczytaniu jednej, a już sięgamy po kolejne. Kluczowa w tym wszystkim jest puenta, która przynosi na koniec satysfakcje czytelnikowi. I to właśnie udało się Malcolmowi XD, który dzięki swojemu lekkiemu piórowi wciąga nas w swój rodzinny, codzienny świat absurdów.

Piotr Cyrwus w roli zapalonego wędkarza na Showmax i OLX

W spektaklu „Fanatyk: Mistrzostwa Świata w Łowieniu Metodą Gruntową”, w roli głównej wystąpi niezastąpiony Piotr Cyrwus. Publiczność zna aktora przede wszystkim z roli Ryśka z klanu. Cyrwus ma jednak o wiele więcej do zaoferowania i obecnie dla młodzieży stał się ojcem Gałeckim, pionierem i miłośnikiem wędkarstwa.

Wszystko to za sprawą wspomnianych już past Malcolma XD, które w 2017 roku doczekały się ekranizacji. Krótkometrażowy film pt. „Fanatyk” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widza i pochlebnymi recenzjami krytyków. Dzisiaj ta 30 minutowa historia jest dostępna do obejrzenia na Netflixie.

Fanatyk pojawił się także w kampanii OLX. W tej odsłonie Piotr Cyrwus wcielił się w rolę wędkarza-influencera, który zabiera widza na wczasy. Dzięki krótkim odcinkom wyruszyliśmy z Gałeckim i jego rodziną nad polskie morze.

Mistrzostwa Świata w Łowieniu Metodą Gruntową

Teatralna adaptacja „Fanatyka” to powrót do dobrze znanych bohaterów w zupełnie nowej odsłonie.

Historia rodziny Gałeckich rozpoczyna się w upalną, czerwcową niedzielę. Wtedy głowa rodziny, ojciec Andrzej przygotowuje się do obejrzenia transmisji z Mistrzostw Świata w Łowieniu Metodą Gruntową w Kazachstanie. Nic specjalnego? Otóż nie!

Fanatyk dostarczy teatralnemu widzowi całą lawinę śmiesznych, momentami absurdalnych sytuacji. Dla rodziny Gałeckich z wielu powodów ten dzień stanie się przełomowy. W przeciągu niespełna dwóch godzin trwania widowiska pokochamy i znienawidzimy wędkarstwo jednocześnie. Przede wszystkim jednak staniemy się świadkami konfliktów pokoleniowych i zmierzymy się z odwiecznym problemem zapaści w miastach powiatowych. Brzmi zachęcająco? To dopiero początek!

Fanatyk w teatrze – premiera jesienią 2022 roku

Spektakl „Fanatyk: Mistrzostwa Świata w Łowieniu Metodą Gruntową” został wyprodukowany przez Adria Art, jedną z największych agencji kulturalnych w Polsce. Premiera odbyła się kilka miesięcy temu w Warszawie i przyciągnęła rzeszę fanów Malcolma XD. Teraz przyszedł czas na jesienną odsłonę i trasę po całej Polsce. „Fanatyk: Mistrzostwa Świata w Łowieniu Metodą Gruntową” w 2022 roku będziemy mogli zobaczyć od października m.in. w Toruniu, Bydgoszczy, Częstochowie, Poznaniu, Bielsko- Białej, Kielcach czy Krakowie.

Piotr Cyrwus zamoczy kija w teatrze

Po książce, krótkometrażowym filmie i miniserialu przyszedł czas na kulturę wysoką! Kto by pomyślał, że krótkie opowiadania zamieszczane w interencie lata temu przeniosą się do teatru?

W rolę główną – Andrzeja Gałeckiego, wcieli się nikt inny, tylko Piotr Cyrwus. U jego boku wystąpią: Maja Barełkowska w roli żony oraz Mikołaj Kubacki jako syn. Za scenariusz i reżyserię spektaklu odpowiada Michał Tyłka, który jest również autorem filmu o „Fanatyku”. Bilety do teatru są dostępne na stronie producenta spektaklu, firmy Adria Art.

Artykuł Partnera

fot. materiały prasowe Adria Art

Słowa kluczowe: Adria Art, Piotr Cyrwus, teatr, spektakl, premiera, bilety
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Letnie Kino Opery Wrocławskiej - spektakle do zobaczenia pod chmurką Wrocław

Zostanie uruchomiony specjalny ekran o wymiarach 8 metrów na 5 metrów.

John Malkovich
John Malkovich wystąpi w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu

Gwiazdor wystąpi w przedstawieniu "The Infernal Comedy: Confessions of a serial killer".

Polecamy
Tomasz Szczepanek
Tomasz Szczepanek laureatem konkursu na debiut reżyserski we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Wrocław

Konkurs zorganizowano z okazji 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego.

Zaczarowany OgrÃłd
Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na spacer po Zaczarowanym Ogrodzie Wrocław

W dniach 14 i 15 grudnia światło i multimedia ożywią Park Staromiejski we Wrocławiu.

Ostatnio dodane
Letnie Kino Opery Wrocławskiej - spektakle do zobaczenia pod chmurką Wrocław

Zostanie uruchomiony specjalny ekran o wymiarach 8 metrów na 5 metrów.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?