Premiery - Teatr

„Skrzypek, rycerz i obiadek” pod Baranami
„Skrzypek, rycerz i obiadek” pod Baranami Kraków

„Skrzypek, rycerz i obiadek” pod Baranami Studio Teatru Muzyki i Tańca założone przez Elżbietę Armatys zakończyło kolejny rok działalności. Nadeszły wakacje i pora na zasłużony wypoczynek. Ostatni, przedwakacyjny występ pt. „Skrzypek, rycerz i obiadek” miał miejsce w Piwnicy pod Baranami.

Klasyka na nowo – „Hamlet” w Teatrze Polskim
Klasyka na nowo – „Hamlet” w Teatrze Polskim Wrocław

Już 25 maja na Scenie im. J. Grzegorzewskiego Teatru Polskiego we Wrocławiu długo oczekiwana premiera – „Hamlet” w reżyserii Moniki Pęcikiewicz.

"O lepszy świat" - premiera w Wytwórni
"O lepszy świat" - premiera w Wytwórni Warszawa

16 maja w Teatrze Wytwórnia premiera spektaklu "O lepszy świat" (reż. Thomas Harzem) według dramatu Rolanda Schimmelpfenninga. Kolejne spektakle 17 maja (godz. 22.00) oraz 18 maja (20.00).

Niebezpieczny "Powrót do domu"
Niebezpieczny "Powrót do domu" Wrocław

Sztuka Harolda Pintera "Powrót do domu" w interpretacji zespołu Teatru Współczesnego we Wrocławiu to przenikliwe studium niezdrowych stosunków rodzinnych, to filozoficzne rozważanie o skutkach braku komunikacji i miłości. Przede wszystkim jednak jest to głęboka refleksja o człowieku i jego wewnętrznych niepokojach, ukrytych pod powierzchnią banalnej codzienności.

Teatru Figur bawi się cieniem
Teatru Figur bawi się cieniem Kraków

Każdy z nas używa widelców, szczotek, pacek na muchy, butelek czy otwieraczy. I wszyscy wiemy w jakim celu. I ich funkcja jest często niezastąpiona. Jednak dzięki spektaklowi „Zapach słoni po deszczu” możemy spojrzeć na nie z całkowicie innej strony. Od strony cienia, który rzucają. Daje on zupełnie odmienny obraz rzeczywistości. Każdy z nas go widzi, musi jednak chcieć to odkryć.

Shakespeare na wrocławskiej scenie
Shakespeare na wrocławskiej scenie Wrocław

Już dziś we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, premiera "Kupca weneckiego" Williama Shakespeare'a w reżyserii Gabriela Gietzky'ego.

Premiera „Kopciuszka” w Operze Wrocławskiej
Premiera „Kopciuszka” w Operze Wrocławskiej Wrocław

W sobotę 29 marca Opera Wrocławska zaprasza na premierę „Kopciuszka” do muzyki J. Straussa. Będzie to pierwsze wykonanie we Wrocławiu tego wspaniałego, baśniowego baletu, którego akcja rozgrywa się w... domu mody. Studenci za bilety zapłacą jedynie 20 zł.

"Połamany ludzik" już dzisiaj!
"Połamany ludzik" już dzisiaj! Wrocław

Już dzisiaj odbędzie się premiera spektaklu „Połamany ludzik” w reżyserii Bożeny Klimczak. Jest to spektakl dyplomowy IV roku wydziału aktorskiego specjalizacji pantonomiczno-ruchowej. Studenci mogą obejrzeć go za darmo!

Premiera rozwichrzonej ballady
Premiera rozwichrzonej ballady Wrocław

"Jest w tym utworze coś dzikiego i nieokiełznanego. Jest to dziwna mieszanina realizmu satyrycznej obserwacji życia, połączonej z subtelną i delikatną liryką..."

Premiera "Produktu" w Teatrze Współczesnym
Premiera "Produktu" w Teatrze Współczesnym Wrocław

Dziś na Scenie Inicjatyw Aktorskich odbędzie się premiera Produktu Marka Ravenhill'a. Spektakl obnaża zachodnie stereotypy na temat islamu.

Ostatnio dodane
BagaÅź - spektakl AST WrocÅ‚aw
Bagaż - spektakl dyplomowy Wydziału Lalkarskiego AST [FOTO] Wrocław

Zobacz zdjęcia z próby przed premierą i poznaj komentarze twórców!

Miasto, ktÃłrego nie byÅ‚o
"Miasto, którego nie było" - premiera spektaklu teatralno-cyrkowego [FOTO] Wrocław

Kolektyw Kejos w swoim przedstawieniu stosuje techniki sztuki cyrkowej, teatru tańca i akrobatyki.

Kupony i kody rabatowe