Teatr
Spektakl "Serotonina"

Spektakl "Serotonina"

  • 2021-04-17, , godzina 19:00
  • www.vod.teatrstudio.pl

Opis

Opowieść o schyłku naszego świata czy hymn do miłości? Jaki kierunek obiera „Serotonina” Pawła Miśkiewicza? Teatralna adaptacja głośnej powieści Michela Houellebecqa od 17 kwietnia 2021 r. (sobota) na www.vod.teatrstudio.pl.

Okrzyknięta najbardziej mroczną powieścią w dorobku Michela Houellebecqa, „Serotonina” to historia Florenta-Claude’a Labrouste’a, pogrążonego w kryzysie czterdziestosześcioletniego mężczyzny. Bohaterowi udaje się funkcjonować jedynie dzięki regularnemu zażywaniu tabletki Captorix, która powoduje wydzielanie serotoniny, zwanej hormonem szczęścia, co w konsekwencji skutkuje całkowitą utratą libido. Pierwszego na świecie wystawienia teatralnej adaptacji powieści „Serotonina” francuskiego pisarza podjęli się w 2019 roku Paweł Miśkiewicz i Joanna Bednarczyk. Doświadczenie depresji określa najważniejsze tematy książki i przedstawienia w STUDIO. Houellebecqowska melancholia w spektaklu Miśkiewicza to więcej niż tylko indywidualny smutek – to raczej świadomość końca naszego świata, nad którym wisi widmo katastrofy w postaci ogromnej chmury scenografki Barbary Hanickiej. Na scenie zobaczymy gościnnie Marcina Czarnika, Romana Gancarczyka i Magdalenę Osińską oraz świetny zespół aktorski STUDIO: Halinę Rasiakównę, Martę Ziębę, Sonię Roszczuk, Dominikę Biernat, Roba Wasiewicza, Krzysztofa Zarzeckiego, Mateusza Smolińkiego oraz Marcina Pempusia. 

„Serotonina” w reżyserii Pawła Miśkiewicza już od 17 kwietnia o godz. 19:00 (sobota) na www.vod.teatrstudio.pl.

Ostatnio dodane
Jaki ten świat jest wielki!
Wrocławski Teatr Lalek wraca w weekend 22 i 23 maja Wrocław

Jakie będą pierwsze przedstawienia na żywo i z udziałem publiczności? Sprawdź!

MFT Kontakt
Zbliża się 25. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt

Mamy informacje o tegorocznym festiwalu.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?