Teatr
"Śmierć Białej Pończochy" w Teatrze Wybrzeże

"Śmierć Białej Pończochy" w Teatrze Wybrzeże

  • 2018-03-24, , godzina 19:00, do 2018-03-28
  • Teatr Wybrzeże, ul. Świętego Ducha 2

Opis

W sobotę, 24 marca o godzinie 19.00 na Dużej Scenie odbędzie się premiera ŚMIERĆI BIAŁEJ POŃCZOCHY Mariana Pankowskiego w reżyserii Adama Orzechowskiego.

W Królestwie Polskim nastało bezkrólewie. Na ratunek Polskiej Koronie ma przybyć do Krakowa wychowana na węgierskim dworze Jadwiga Andegaweńska, którą polscy panowie chcą wyswatać z litewskim księciem Jagiełłą, by dokonała się pierwsza w dziejach Unia Polsko-Litewska, połączona z chrystianizacją Litwy. Jest tylko jeden szkopuł tego misternego planu: kilka lat wcześniej siedmioletnia Jadwiga została poślubiona Wilhelmowi Habsburskiemu. Mało tego: Jadwiga czuję się żoną Wilhelma…

ŚMIERĆ BIAŁEJ POŃCZOCHY to wnikliwe studium młodej polskiej królowej, która dostaje się w tryby wielkiej historii, a jej ciało staje się narzędziem sprawowania polityki. To historia widziana oczami dwunastoletniego dziecka i szybko dojrzewającej kobiety, dla której korona jest tyleż błogosławieństwem, co i udręczeniem. A co jeszcze ciekawsze, Marian Pankowski nie zmyśla historii, on ją wnikliwie i boleśnie dla nas interpretuje.

Będzie to kontynuacja rozpoczętego udaną premierą KREACJI Ireneusza Iredyńskiego cyklu realizacji przypominających zapomniane utwory dwudziestowiecznej dramaturgii polskiej Dramat Polski: Reaktywacja.

Marian Pankowski
ŚMIERĆ BIAŁEJ POŃCZOCHY
Reżyseria: Adam Orzechowski
Dramaturg: Radosław Paczocha
Scenografia: Magdalena Gajewska
Muzyka: Marcin Nenko
Asystent reżysera: Dorota Androsz
Inspicjent, sufler, Agnieszka Szczepaniak

W spektaklu występują: Dorota Androsz, Magdalena Gorzelańczyk, Maciej Konopiński, Krzysztof Matuszewski, Marcin Miodek, Jakub Mróz, Robert Ninkiewicz, Grzegorz Otrębski, Piotr Witkowski i Agata Woźnicka (debiut).

Premiera: 24 marca na Dużej Scenie
Kolejne spektakle: 25, 27, 28 marca na Dużej Scenie

Ostatnio dodane
Cezary idzie na wojnÄ™
Spektakl "Cezary idzie na wojnę" na Festiwalu Fringe w Edynburgu

To jeden z lepiej przyjętych przez publiczność i krytyków spektakli teatralnych minionego sezonu.

Festiwal Retroperspektywy 2018 - sztuka co dwa lata Łódź

W Łodzi odbywa się kolejna edycja festiwalu Retroperspektywy. Tym razem tematem przewodnim jest Teatr między Słowami.

Kupony i kody rabatowe