Teatr
 Sen nocy letniej - On-line

Sen nocy letniej - On-line

  • 2021-04-25, , godzina 18:30
  • 10 zł

Opis

Sen nocy letniej, na podstawie dzieła Williama Szekspira, w reżyserii i choreografii Giorgio Madii oraz muzycznej realizacji Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego już 25 kwietnia o 18.30 na żywo z Opery Krakowskiej na Play Kraków. Inscenizacja pozwoli przenieść się do świata fantazji i rozsmakować w pięknie muzyki Felixa Mendelssohna. Spektakl organizowany jest w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca.

Sen nocy letniej to spektakl baletowy z muzyką Felixa Mendelssohna na podstawie jednego z najważniejszych dzieł Williama Szekspira, komedii lirycznej o tym samym tytule. Sztuka opowiada o perypetiach kochanków – Hermii i Lizandra, którzy szukając w ateńskim lesie ucieczki przed nieprzychylnym ich miłości ojcem dziewczyny, zakłócają codzienność leśnych duchów. To pełna intryg, magii i oniryzmu wielowątkowa historia o miłości, zwieńczona szczęśliwym zakończeniem.

Choreografię i reżyserię do spektaklu przygotował Giorgio Madia, znany krakowskiej publiczności jako autor baletowej wersji Kopciuszka (2010) i baletu-opery Orfeusz i Eurydyka Ch. W. Glucka (2013). To realizacja przełamująca schematy gatunkowe. Oprócz baletu będzie można bowiem usłyszeć śpiewające elfy (Iwona Socha, Monika Korybalska) i Chór Żeński Opery Krakowskiej, a także podziwiać grę aktorów dramatycznych. Obecność ostatnich jest elementem wynikającym ze szkatułkowej budowy tekstu Szekspira, w którym jeden z wątków fabuły jest opowieścią w opowieści.

Realizacja Madii czerpie inspirację z tradycji komedii dell’arte. „Zastosowałem podobne zasady, mocno akcentowany język ciała i prostą, ruchomą scenografię „obsługiwaną” przez tancerzy, śpiewaków i dzieci. W ten sposób niczego nie udajemy, a odkrywamy teatralną magię” – podaje reżyser i choreograf.

Scenografia zaprojektowana przez Alexandra J. Mudlagka odzwierciedla dynamizm akcji oraz zawiłość miłosnych i fantastycznych wątków. W zgodzie z pierwszymi wystawieniami sztuki Szekspira, odbywającymi się w ogrodach, wypełniają ją błękitne roślinne labirynty o zmiennych w toku akcji konfiguracjach.

Za muzyczną stronę spektaklu odpowiada Marcin Nałęcz-Niesiołowski, jeden z najważniejszych dyrygentów operowych i filharmonicznych w Polsce. „Jest wiele inscenizacji tego dzieła, które dołączają do muzyki Mendelssohna kompozycje innych twórców. Bardzo się cieszę, że nasza realizacja Snu nocy letniej opiera się tylko i wyłącznie na jego muzyce”– podaje.

W dziele oprócz znanego powszechnie „Marsza weselnego”, będzie można usłyszeć Saltarello z Symfonii Włoskiej niemieckiego kompozytora.

Sen nocy letniej w reż. Giorgio Madii, 25 kwietnia, g. 18.30 na Play Kraków

ip

Ostatnio dodane
Jaki ten świat jest wielki!
Wrocławski Teatr Lalek wraca w weekend 22 i 23 maja Wrocław

Jakie będą pierwsze przedstawienia na żywo i z udziałem publiczności? Sprawdź!

MFT Kontakt
Zbliża się 25. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt

Mamy informacje o tegorocznym festiwalu.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?