Teatr
"Rozmowy z diabłem" oraz "Scenariusz dla trzech aktorów" - spektakle online

"Rozmowy z diabłem" oraz "Scenariusz dla trzech aktorów" - spektakle online

  • 2021-04-01, do 2021-04-05
  • Wydarzenie online

Opis

W okresie Świąt Wielkanocnych zapraszamy Państwa do uczestnictwa w transmisjach online znakomitych, archiwalnych spektakli Teatru STU. Tym razem zobaczyć będzie można mistrzowski monodram Jerzego Treli „Rozmowy z diabłem” oraz legendarny „Scenariusz dla trzech aktorów”.

1.04 o godzinie 21.00 Rozmowy z diabłem

W Wielki Czwartek wieczorem zapraszamy do wysłuchania „Wielkiego kazania księdza Bernarda”. Naszym kaznodzieją będzie Jerzy Trela, a autorem tego wciągającego i zabawnego kazania, przewrotnie nazwanego „Rozmowami z diabłem” jest Leszek Kołakowski.

Te nazwiska są gwarancją, że podczas tej godziny nie przyśniecie z nudów. Jerzy Trela jako charyzmatyczny ksiądz Bernard, skryty pod brązowym habitem, jest niczym wilk w owczej skórze. Prowadzi słuchacza jak zbłąkaną owieczkę na „zielone pastwiska”, by za chwilę wyprowadzić na manowce. Duszpasterz czy szarlatan? Przygotujcie się na niespodziankę!

Transmisja online 1 kwietnia o godz. 21.00 https://www.youtube.com/watch?v=_N8JUj0M_RM

W Wielkanocny Poniedziałek zapraszany z kolei na jeden z najgłośniejszych i najbardziej legendarnych spektakli, jakie powstały na scenie STU. „Scenariusz dla trzech aktorów” to spektakl w reżyserii Mikołaja Grabowskiego napisany przez Bogusława Schaeffera dla Jana Peszka, Andrzeja Grabowskiego i Mikołaja Grabowskiego. Tematem sztuki jest niezwyczajna próba teatralna z udziałem trzech aktorów. Ukazane w niej zostają ich prywatne konflikty, dyskusje artystyczne i spory dotyczące spraw zawodowych, teatralne pozy oraz prywatne, ukryte pragnienia. Spektakl miał swoją premierę 28 marca 1987 roku. Jego ogromna popularność sprawiła, że zadomowił się w repertuarze STU na 20 lat!

Czas trwania 85 min. Licencja Telewizja Polska S.A.

Transmisja online 5 kwietnia o 18.00

https://www.youtube.com/watch?v=fskD1cJZ-HM

Mając nadzieję, że prędko pożegnamy się z przyrostem zachorowań na Covid-19 i obowiązujące obostrzenia zostaną przez rząd poluzowane, planujemy powrócić do grania spektakli już od soboty 10 kwietnia.

Na chwilę obecną wracamy do grania od soboty, 10 kwietnia, spektaklem komediowym "O psychiatrach, psychologach i innych psycholach" z Tomaszem Schimscheinerem w roli głównej. W repertuarze na kwiecień znajdą Państwo także:

monodram Jerzego Treli "Rozmowy z diabłem"

komedie "Kogut w rosole", "Kiedy sobie znowu umierała" i "Ci, co mnie niosą"

muzyczne spektakle z Beatą Rybotycką - "Judy Garland. Na końcu tęczy" i "Błękitne krewetki" naszą najnowszą wielką premierę - "Trzy siostry" A. Czechowa w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego.

Gorąco zapraszamy! Pełen repertuar, szczegóły odnośnie spektakli oraz odnośniki do zakupu biletów znajdą Państwo

tutaj:https://www.scenastu.pl/repertuar/all

ip

Ostatnio dodane
Kazio Sponge Show
Kazio Sponge Show - charytatywny pokaz na mikołajki w WTL Wrocław

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na mikołajkowe show w dniu 5 grudnia 2021.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?