Teatr
Ronja, córka zbójnika - spektakl online

Ronja, córka zbójnika - spektakl online

  • 2020-12-17, do 2020-12-31
  • 20zł
  • www.vod.powszechny.com

Opis

Teatr Powszechny zaprasza dzieci i rodziców na pokazy online spektaklu „Ronja, córka zbójnika” w reżyserii Anny Ilczuk, na podstawie kultowej książki Astrid Lindgren. Pokazy spektaklu odbędą się jeszcze 17, 29 oraz 31 grudnia, w wyznaczonych godzinach, na platformie VOD Teatru: www.vod.powszechny.com (cena biletu to 20 zł).

Spektakl został trzykrotnie wyróżniony podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „KORCZAK”. Otrzymał Nagrodę Grand Prix za – jak mówi uzasadnienie – „wykreowanie fascynującego scenicznego świata bliskiego wyobraźni współczesnego dziecka i nasycenie go ważnymi tematami”, a także Wyróżnienie Jury Młodzieżowego za spektakl, który „opowiada magiczną i wciągającą historię, poruszając przy tym tematy uprzedzeń i dyskryminacji”. „Ronja” otrzymała także „ATEST – świadectwo wysokiej jakości artystycznej” przyznawany przez Polski Ośrodek ASSITEJ (Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży).

Opis spektaklu:

„Mówili o lesie. Ale nim sama nie zobaczyła, jak jest mroczny i zadziwiający ze swymi szumiącymi drzewami, nie rozumiała, czym jest las. I teraz śmiała się cichutko tylko dlatego, że istnieją rzeki i lasy. Prawie nie była w stanie tego pojąć – oto istnieją ogromne drzewa i wielka woda, i one żyją; czyż na samą myśl o tym można się nie uśmiechać?”.
 
Bohaterka kultowej powieści Astrid Lindgren jest „dzieckiem lasu”, żyje w symbiozie z przyrodą, jest wyczulona na potrzeby i cierpienie zwierząt, w relacjach z ludźmi kieruje się braterstwem i wrażliwością. Musi jednak odnaleźć się w świecie ludzi zarządzanym przez zbójników.
 
Jakie przygody czekają Ronję? Czy jej uczucie do Birka przetrwa mimo konfliktu dwóch zwaśnionych rodów zbójnickich? Czy dzieci mogą wykazać się większą odwagą i otwartością niż dorośli?

Ostatnio dodane
WTL ekipa artyści
"Ojeja!, czyli o dziewczynce, która nie znała własnego imienia" - WTL szykuje nowy spektakl Wrocław

Pracy nad premierą będzie towarzyszył cykl krótkometrażowych filmów odsłaniających kulisy powstawania spektaklu.

Romans wschodni
"Romans wschodni" do zobaczenia na kanale Opery na Zamku w Szczecinie [WIDEO]

Całość 45-minutowego koncertu można zobaczyć za darmo w sieci.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?