Teatr
Rewia - lata 20. lata 30. - spektakl Online

Rewia - lata 20. lata 30. - spektakl Online

  • 2020-08-06, , godzina 19:00

Opis

Studio Konsulat oraz Konsulat Kultury w Gdyni zapraszają na wyjątkowy – bo online - spektakl pt. „Rewia – lata 20. lata 30.” w reżyserii Tomasza Podsiadłego. Premiera spektaklu odbędzie się w czwartek, 6 sierpnia, o godzinie 19:00 na kanale YouTube „Studio Konsulat”.

Wydarzenie to będzie darmowe, niebiletowane. Zyskało już ono dużą popularność w sieci, o czym świadczy wysoka liczba osób zainteresowanych tym wydarzeniem na Facebooku. – Wybraliśmy najbardziej znane i charakterystyczne utwory dla okresu przedwojennego. Łącznie 17 przebojów. Forma jest zdecydowanie mieszana – z jednej strony koncert, a z drugiej spektakl. Z jednej strony mamy teatr, inscenizowane historie, a z drugiej kolaż piosenek. Nie ma tu większej intrygi, a muzyka gra główną rolę. Dlatego mam nadzieję, że będzie to wspólne spotkanie widowni z piosenką. Myślę, że obecnie mamy potrzebę powrotu do tamtego okresu” – mówi Tomasz Podsiadły, reżyser sztuki.

Szczegóły wydarzenia znajdują się pod tym linkiem:

https://www.facebook.com/events/310028333694958/

Studio Konsulat to projekt Konsulatu Kultury w Gdyni, stworzony na potrzeby wydarzeń online. Oprócz ciekawych rozmów oraz koncertów na żywo, oferuje przeróżne spektakle online, które w tym trudnym czasie dają odbiorcom możliwość obcowania z kulturą na żywo poprzez kanały w mediach społecznościowych.

W udostępnianych treściach proszę o następującą informację: „Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.”

Polecamy
Ostatnio dodane
kaseta VHS
Teatr Polski w Poznaniu zbiera kasety VHS do nowego spektaklu Poznań

Do scenografii przedstawienia "Don Juan" Wiktora Bagińskiego potrzeba zebrać bardzo dużo kaset.

Opera Wrocławska
Opera Wrocławska przenosi spektakle do sieci

W listopadzie za darmo zobaczyć będzie można 5 streamów na żywo.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?