Teatr
Recital Mariusza Kiljana - retransmisja online

Recital Mariusza Kiljana - retransmisja online

  • 2021-01-23, do 2021-01-24
  • 10zł
  • Wydarzenie online

Opis

Gdziekolwiek - wibracje na temat Grechuty – recital Mariusza Kiljana

Wszędzie na świecie rodzimy się i umieramy, tęsknimy i kochamy, czasem jesteśmy szczęśliwi, a potem strasznie cierpimy, płaczemy i śmiejemy się. Wszędzie na świecie, a czasem jak najdalej od ludzi. Są dni, kiedy nie możemy żyć bez kontaktu z innymi ludźmi, a czasem tylko przyroda potrafi ukoić nasz ból. Wszędzie tak jest i w każdym z nas. Wszędzie i nigdzie. Wszędzie i zarazem gdziekolwiek. Gdziekolwiek na świecie i gdziekolwiek w nas.

O tym jest moja podróż po twórczości Marka Grechuty w recitalu Gdziekolwiek – wibracje na temat Grechuty. Pytać zawsze – dokąd, dokąd?

Zapraszam,  Mariusz Kiljan

Recital znakomitego aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu Mariusza Kiljana, złożony z nowych interpretacji piosenek Marka Grechuty miał premierę 15 grudnia 2019 podczas Koncertu Galowego wrocławskiego festiwalu Grechuta. Inspiracje-Interpretacje. Od marca 2020 roku prezentowany jest na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Aktor dokonał mistrzowskiej interpretacji.

Piosenki z repertuaru zespołu Anawa wrocławski aktor zaśpiewał w sposób kongenialny, nadając im nowe sensy, współczesne brzmienia i nową kreacyjną prawdę. Na artystę patrzyło się zachłannie i chłonęło każdy jego ruch, słowo i frazę muzyczną. Wspaniali muzycy zaproponowali nieoczywiste aranżacje znanych piosenek Grechuty. Łagodnej poetyce towarzyszyły mocne, elektroniczno-rockowe wykrzykiwane manifesty, mantryczne zapętlenia, jazzowe saksofonowo-gitarowe improwizacje(... )   

Dorota Olearczyk, pik.wroclaw.pl

 

Retransmisja online recitalu odbędzie się 23 i 24 stycznia 2021 r.

Bądźcie z nami online:

23.01.2021, godz. 19.00

24.01.2021, godz. 17.00

Czas trwania spektaklu 100 minut bez przerwy

Bilety 10 zł

Teatr Polski we Wrocławiu: www.teatrpolski.wroc.pl/przedstawienie/gdziekolwiek-wibracje-na-temat-grechuty

 

fot. Krzysztof Citak

Polecamy
Ostatnio dodane
Ojeja! - spektakl WTL
Ojeja! Oto nowa premiera we Wrocławskim Teatrze Lalek z widownią na żywo [FOTO] Wrocław

Zobaczcie zdjęcia z przedstawienia "Ojeja!, czyli o dziewczynce, która nie znała własnego imienia".

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?