Recenzje - Teatr

"Lacrimosa" - obłędny spektakl o obłędzie
"Lacrimosa" - obłędny spektakl o obłędzie Wrocław

W dzień po sromotnej porażce z Ekwadorem (tak, w Kulturze też nie omijamy tematyki mundialowej), gdy otarłem już resztki łez z policzka, moja dziewczyna przemówiła do mnie: „Dość tego! Idziemy się odchamić! Do teatru marsz!”.

Przypadki chodzą po ludziach
Przypadki chodzą po ludziach Wrocław

Gazety. Całe mnóstwo gazet. Rozrzucone wokół głównego miejsca akcji, deptane jak śmieci brukowce są znane z tego, że prześcigają się w dostarczaniu złaknionym sensacji czytelnikom niezwykłych i szokujących opowieści. To właśnie z nich bohaterowie „Historii przypadku” czerpią inspirację do swoich rozmów...

„Uciekający samolot” do szczęścia
„Uciekający samolot” do szczęścia Wrocław

Posługując się nomenklaturą programów telewizyjnych, sztuki tego rodzaju należy opisywać komentarzem: „można”. Wybierając się bowiem na nią, nie stracimy zbyt wiele, ale nie zdobędziemy też dużo.

„Dusioł” w Teatrze Pantomimy
„Dusioł” w Teatrze Pantomimy Wrocław

Udało się! W końcu na deskach Teatru Polskiego zagości długo oczekiwany spektakl w reżyserii Stefana Niedziałkowskiego pt. „Dusioł”.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.

Brak zdjęcia
Śmiać się z Unii Wrocław

Jeżeli ktoś ma nieodpartą potrzebę śmiechu, Teatr Polski we Wrocławiu ma doskonałą propozycję. ‘Unia bez tajemnic’ gwarantuje półtoragodzinną zabawę na wysokim poziomie.

Brak zdjęcia
"Gry" Edna Mazya

Historia, którą opowiadają "Gry" zdarzyła się naprawdę. W 1988 r. w jednym z izraelskich kibuców dokonano zbiorowego gwałtu na 14-letniej dziewczynce. Proces trwał kilka lat. Decyzja sądu, który skazał tylko czterech z jedenastu gwałcicieli wzbudziła powszechne oburzenie i sprzeciw.

Brak zdjęcia
Małe i małżeńskie Wrocław

„Kiedy widzicie kobietę i mężczyznę w urzędzie stanu cywilnego, zastanówcie się, które z nich stanie się mordercą”.

Brak zdjęcia
Szkicować Becketta Wrocław

Wrocławski Teatr Lalek dzieli swój repertuar na spektakle przeznaczone dla dorosłych i dla dzieci. W bieżącym miesiącu, kwietniu, starsza część widowni może wybrać się na dwa proponowane spektakle: „Szkice z Becketta” oraz „Ostatnią ucieczkę”.

Brak zdjęcia
"Wszystkim Zygmuntom..."

Recenzja ze spektaklu „Wszystkim Zygmuntom między oczy”, czyli jak mówić o ważnych rzeczach w prosty sposób, nie unikając jednocześnie wysokich kosztów realizacji. Czy w Polsce można mówić o śmierci i nudzie w życiu większości nas, bez cenzury Radia Maryja? Okazuje się, że naprawdę zależy to tylko od nas, ale czy wiedzą o tym bohaterowie sztuki? Przekonaj się sam.

Ostatnio dodane
Xięgi Schulza
Xięgi Schulza - recenzja spektaklu Wrocław

Wielkie widowisko na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu. Czy warto się wybrać?

Pani Furia spektakl
Pani Furia - recenzja spektaklu Wrocław

Oceniamy nowy spektakl Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Kupony i kody rabatowe