Byliśmy, gadaliśmy - Teatr

O Klacie słów kilka
O Klacie słów kilka

5 kwietnia odbędzie się premiera studencka "Sprawy Dantona" w reżyserii Jana Klaty. Przyjrzyjmy się bliżej tej niewątpliwie interesującej postaci środowiska teatralnego.

Jarocki Jerzy we Współczesnym
Jarocki Jerzy we Współczesnym Wrocław

50 – lecie pracy artystycznej Jarockiego, Wrocław, Teatr Współczesny, tłumów raczej brak. Poza wrocławską śmietanką teatralną, rodziną i przyjaciółmi reżysera, niewielu prawdziwych admiratorów talentu Jarockiego.

"Epizodu" dzień pierwszy
"Epizodu" dzień pierwszy Kraków

Teatr studencki... Jaki jest teraz? Jakie są jego inspiracje? Na jakich tematach się koncentruje? Czy ma coś do powiedzenia? Kim są ludzie, którzy go tworzą? To pytania, na które odpowiedź próbuje przynieść „Epizod”.

Andrzej Grabowski: Jestem skromnym człowiekiem
Andrzej Grabowski: Jestem skromnym człowiekiem Kraków

- Jestem dosyć skromnym człowiekiem, choć moje role może o tym nie świadczą - opowiada Andrzej Grabowski.

Motyl, ogień i ultrafiolet
Motyl, ogień i ultrafiolet Kraków

Grupa Teatr Ognia - Los Fuegos w świetle ultrafioletowym zaprezentowała pasjonujące i oryginalne widowisko, z całą pewnością na wagę złota!

Porczyk – wschodząca gwiazda młodego pokolenia
Porczyk – wschodząca gwiazda młodego pokolenia Wrocław

Podczas spotkania z publicznością Bartosz Porczyk opowiadał przede wszystkim o swoich aktualnych przedsięwzięciach artystycznych, czyli sztukach: „Smycz” i „Lincz”.

"Wyspiański - artysta teatru" - wystawa
"Wyspiański - artysta teatru" - wystawa Kraków

25 listopada w Domu Pod Krzyżem przy ul. Szpitalnej 21 odbyła się wystawa, w ramach dni otwartych wszyst kich muzeów krakowskich, zatytułowana "Wyspiański - artysta teatru".

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

Po Cykaniu
Po Cykaniu Wrocław

W czwartek, 15 marca, do kawiarni "Pałacyk" po kilku miesiącach niebytu wróciła impreza kabaretowa o nazwie "Wieczorne Kabaretów Cykanie".

Udany koncert Bisztygi
Udany koncert Bisztygi Kraków

7 października 2006 w krakowskim Teatrze KTO odbył się nietypowy, bowiem oprawiony w muzyczne passe-partout spektakl w ramach X edycji festiwalu PROGRESSteron.

Ostatnio dodane
Kariera czeka za drzwiami - rozmowa z  Eduardo Guerrero, tancerzem flamenco
Kariera czeka za drzwiami - rozmowa z Eduardo Guerrero, tancerzem flamenco

6-letni chłopiec codziennie czeka na kuzynkę przed szkołą tańca. Któregoś dnia, zaintrygowany, wchodzi do środka i... rozpoczyna się wielka kariera Eduardo Guerrero - tancerza flamenco, choreografa i reżysera. Przeczytaj nasz wywiad z artystą!

Jakub Żulczyk o "Radio Armageddon" [WYWIAD]
Jakub Żulczyk o "Radio Armageddon" [WYWIAD] Wrocław

'"Radio Armageddon. Transmisja" - sceniczna wersja książki Jakuba Żulczyka

Kupony i kody rabatowe