Dzieje się - Teatr

Zmarł Waldemar Ochnia. Wyjątkowy "człowiek o stu głosach" odszedł w wieku 63 lat

2015-07-08 14:46:14

Waldemar Ochnia był artystą kabaretowym, który doskonale parodiował takie osobistości jak Jerzy Urban, Lech Wałęsa, Józef Oleksy, Janusz Rewiński, Waldemar Pawlak, czy Włodzimierz Cimoszewicz.

Ochnia występował m.in. w "Podwieczorku przy mikrofonie", audycji radiowej, nadawanej w 1. programie Polskiego Radia. W latach 1991-1993 podkładał głos w programie "Polskie Zoo". W latach 90. występował w programach Tadeusza Drozdy: "Dyżurnym Satyryku Kraju" i "Polskiej Agencji Satyrycznej".

Brał też udział w telewizyjnych "Szopkach Noworocznych" oraz w programach "Szymon Majewski Show", jako jeden z uczestników tzw. "Rozmów w tłoku".

O śmierci Waldemara Ochni, który przegrał walkę z rakiem, poinformował syn artysty Przemysław Ochnia. Pogrzeb odbędzie się w piątek 10 lipca w radomskiej katedrze.

MD

Słowa kluczowe: waldemar ochnia, podwieczorek przy mikrofonie, polskie radio
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
3. Festiwal Dramatu Strefy kontaktu
Startuje 3. Festiwal Dramatu "Strefy Kontaktu". Czytania Wrocław

Mamy program wydarzenia we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

Teatr Pieśń Kozła wystąpi we Wrocławiu z dwoma spektaklami Wrocław

Grupa po raz pierwszy wystawi dwa spektakle w jeden wieczór.

Polecamy
Zobacz wrocławski hit teatralny!
Zobacz wrocławski hit teatralny! Wrocław

Pierwsze spektakle "Akropolis. Rekonstrukcja" po grudniowej premierze!

"Single Story" na scenie Alternatora
"Single Story" na scenie Alternatora Gdańsk

Spektakl "Single story" ma mówić o sposobach radzenia sobie z wątpliwościami, które dotykają człowieka w najbardziej pierwotnym dążeniu do uczciwej, dającej spełnienie relacji z drugim człowiekiem.

Ostatnio dodane