Dzieje się - Teatr

Wrocławski Teatr Lalek udostępni spektakle za darmo online

2020-03-25 14:30:18

W związku z przedłużającym się okresem kwarantanny władze Wrocławskiego Teatru Lalek postanowiły zamieszczać spektakle za darmo w sieci. W wybrane niedziele na stronie internetowej WTL publikowane będą bezpłatnie przedstawienia dla całej rodziny, a transmisje zaczynają się już 29 marca o godzinie 15:00 od "SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie".

SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie

Przebój WTL do zobaczenia online

Transmisja online odbędzie się na stronie https://teatrlalek.wroclaw.pl/live i polecamy zobaczyć, bo "SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie" jest jednym z najbardziej lubianych i najczęściej nagradzanych przedstawień. Spektakl powstał na podstawie tekstu Marii Wojtyszko, a reżyseruje go Jakub Krofta.

"SAM..." został uznany najlepszym spektaklem w sezonie 2013/2014 w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, zdobyła także kilka nagród (w tym Grand Prix i nagrodę jury dziecięcego) na II Festiwalu małych Prapremier Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Odtwórca głównej roli Grzegorz Mazoń dostał wyróznienie na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak.

O spektaklu

"SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie" to komedia muzyczna adresowana do młodzieży od 13 roku życia.

Tytułowy bohater – trzynastoletni Samuel – wydaje się być typowym klasowym outsiderem: pochodzi z inteligenckiej rodziny, nosi okulary, nie uprawia sportu, a wolny czas spędza przy pianinie. Szkolni koledzy (oczywiście) lekceważą go, a dziewczyny (rzecz jasna) nie zwracają na niego uwagi. Ten pozornie schematyczny obraz szybko się komplikuje. Zgodne małżeństwo rodziców Sama rozpada się, w jego życiu pojawia się Ta Jedyna, a wszystko razem sprawia, że chłopiec zaczyna mieć problemy w szkole.

MD/ip

fot. K. Krukowski

Słowa kluczowe: w sieci, transmisje, WTL, repertuar, facebook
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zuchwała historia z zakurzonej pÃłłki
Nadchodzi Ogólnopolski Festiwal Teatralny Pociąg do Miasta - Stacja Miasto 2020

Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-8 sierpnia 2020 w Gdyni.

Pointy- buty tancerki
Godzina przed spektaklem, czyli co tancerz robi przed wyjściem na scenę

Zobaczcie jak wyglądają ostatnie chwile tancerza przed spektaklem.

11. edycja Brave Kids
Rusza 11. edycja Brave Kids w nowej formule

Wydarzenia lokalne odbędą się w 6 miastach w Polsce.

Polecamy
"Sąsiedzi" w Lublinie
"Sąsiedzi" w Lublinie Lublin

Festiwal Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi” to spotkanie tradycji teatralnych krajów tworzących region nazywany Europą Środkowo -Wschodnią.

W poniedziałek matura, w piątek premiera
W poniedziałek matura, w piątek premiera Gdańsk

Łukasz Przytarski, najmłodszy członek zespołu baletowego Opery Bałtyckiej, dołączył do niego po udanej prezentacji na castingu zorganizowanym przez choreografa Izadorę Weiss w marcu 2008.

Ostatnio dodane
Zuchwała historia z zakurzonej pÃłłki
Nadchodzi Ogólnopolski Festiwal Teatralny Pociąg do Miasta - Stacja Miasto 2020

Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-8 sierpnia 2020 w Gdyni.

Pointy- buty tancerki
Godzina przed spektaklem, czyli co tancerz robi przed wyjściem na scenę

Zobaczcie jak wyglądają ostatnie chwile tancerza przed spektaklem.

Konkurs Ziaja