Dzieje się - Teatr

Teatr Polski w Bydgoszczy jedzie do Chin

2023-06-06 11:35:00

W czerwcu zespół Teatru Polskiego w Bydgoszczy ruszy do Chin, by na festiwalu Aranya Theater Festival zaprezentować spektakl „Nic o nas bez nas” w reżyserii Daty Tavadze! TPB swoje tournée rozpocznie jednak w Toruniu, gdzie podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego KONTAKT zaprezentuje spektakl „Twarzą w twarz” w reżyserii Mai Kleczewskiej.

Nic o nas bez nas"Twarzą w twarz" na KONTAKCIE

Już 6 czerwca w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego KONTAKT Teatr Polski w Bydgoszczy zaprezentuje spektakl „Twarzą w twarz” w reż. Mai Kleczewskiej. Spektakl, który jest oparty na scenariuszu filmu Ingmara Bergmana o tym samym tytule, to koprodukcja Teatru Polskiego w Bydgoszczy i Teatru Powszechnego w Warszawie. Jak zdradzają twórcy spektaklu Bergman jest Przewodnikiem po czasie „kwarantanny” – zamknięcia, izolacji, wglądu i konfrontacji. Przeprowadza nas przez proces przemiany. Intymny proces transformacji i przewartościowania. I śmierci.”.

Pokaz spektaklu „Twarzą w twarz” w ramach Festiwalu KONTAKT już 6 czerwca o g.17.00 w Arenie Toruń, Hali Sportowo-Widowiskowej.

Teatr Polski w Bydgoszczy zakończy sezon w Chinach

Zespół Teatru Polskiego w Bydgoszczy sezon artystyczny 2022/2023 zakończy pokazem spektaklu „Nic o nas bez nas” w reż. Daty Tavadze w Chinach. Polsko-gruzińska produkcja zostanie zaprezentowana podczas Aranya Theater Festival, który odbędzie się w dniach 15-25 czerwca w Qinhuangdao w prowincji Hebei w północnych Chinach.

Spektakl „Nic o nas bez nas” w reż. Daty Tavadze, który inspirowany jest dokumentalną twórczością Krzysztofa Kieślowskiego, opowiada o niewidzialnej pracy fizycznej ludzi, którzy na co dzień są pomijani, dopóki nie wydarzy się jakaś tragedia, na przykład śmierć w kopalni albo nie dojdzie do strajku. Gruziński reżyser – Data Tavadze – podąża za historiami pojedynczych postaci i śledzi je „czułym okiem” próbując ukazać absurdy zmechanizowanego świata pełnego biurokracji, przemocowej dyscypliny i struktur władzy nie do zniesienia. Jak radzimy sobie z bezsilnością? Jak odnaleźć w sobie sprawczość? Czy można protestować częściej niż co półtora roku? I w końcu co o rzeczywistości można opowiedzieć jeszcze w teatrze?

Spektakl Teatru Polskiego w Bydgoszczy i Royal District Theatre w Tbilisi będzie jednym z 14 zagranicznych spektakli, które zostaną zaprezentowane w trakcie Festiwalu. Polsko-gruzińska produkcja znalazła się w  towarzystwie spektakli m.in. Niemiec, Francji, Włoch i Belgii.

Chińskie pokazy spektaklu „Nic o nas bez nas” już 19 i 20 czerwca!

Tymczasem jedyna okazja, by obejrzeć „Nic o nas bez nas” jeszcze przed wyjazdem, już w najbliższy weekend w Bydgoszczy! Spektakl zostanie zaprezentowany 4 czerwca - w Dzień  Wolności i Praw Obywatelskich - o g. 19.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego przy Placu Wolności 9.

Bilety na spektakle repertuarowe są dostępne na stronie internetowej Teatru Polskiego w Bydgoszczy w zakładce „KUP BILET ONLINE”. Bilety można także zakupić w kasie biletowej Teatru (wejście od strony Parku Kochanowskiego, od ul. 20 stycznia 1920 r.) w godzinach jej otwarcia, tj. od środy do piątku od 14.00 do 18.00.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Aranya Theater Festival, Nic o nas bez nas,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Antygona Teatr Polski Warszawa
Rusza sezon 2023/24 w Teatrze Polskim w Warszawie. Na co można się wybrać? Warszawa

Pierwsza premiera to "Antygona" Sofoklesa!

Zniknięcia
Znamy program 22. edycji Festiwalu Prapremier. Rusza sprzedaż biletów Bydgoszcz

Tegoroczny festiwal trwać będzie w dniach od 13 do 28 października.

Polecamy
Rok Stanisława Moniuszki w Operze Krakowskiej
Rok Stanisława Moniuszki w Operze Krakowskiej Kraków

Opera organizuje szereg wydarzeń – spektakle, premierę płyty, koncerty, wystawy.

POSTAĆ DNIA
Teatr Polski w Podziemiu zaprasza na marcowy maraton spektakli Wrocław

Przegląd potrwa od 6 do 10 marca 2020 we Wrocławiu.

Ostatnio dodane
Antygona Teatr Polski Warszawa
Rusza sezon 2023/24 w Teatrze Polskim w Warszawie. Na co można się wybrać? Warszawa

Pierwsza premiera to "Antygona" Sofoklesa!

Zniknięcia
Znamy program 22. edycji Festiwalu Prapremier. Rusza sprzedaż biletów Bydgoszcz

Tegoroczny festiwal trwać będzie w dniach od 13 do 28 października.