Dzieje się - Teatr

Teatr CHOREA gościem w Petersburgu

2017-12-12 12:13:10

W dniach 9-15 grudnia 2017, Teatr CHOREA i Fabryka Sztuki odwiedzą Sankt Petersburg w Rosji. Podczas wyjazdu artyści CHOREI przeprowadzą intensywne warsztaty muzyczno-teatralne dla studentów Rosyjskiego Państwowego Instytutu Sztuk Scenicznych, zaprezentują spektakl „Bachantki” oraz spotkają się z widzami w Teatrze Aleksandryjskim - najbardziej renomowanym teatrze w Rosji, po to aby opowiedzieć o swojej działalności oraz o projektach i programach edukacyjno-artystycznych prowadzonych przez Fabrykę Sztuki w Łodzi.

Bachantki

Intensywne warsztaty muzyczno-teatralne Teatru CHOREA

9-14 grudnia 2017

Warsztaty Teatru CHOREA to intensywny trening aktorski i szansa doświadczenia na własnym ciele bazowego zjawiska chorei – trójjedni, czyli połączenia ruchu, dźwięku i słowa w jednym działaniu. W trakcie warsztatów koncentrujemy się na pracy w grupie, pracy z ciałem, głosem i rytmem oraz na poszukiwaniu możliwości używania przez aktora wszystkich tych form ekspresji jednocześnie. W metodzie CHOREI zawsze obecne są dwa główne wyznaczniki jakości: intensywność i ryzyko – zarówno fizyczne jak i to wynikające z konieczności przełamania własnych ograniczeń. Uczestnicy warsztatów stworzą chór, który zaśpiewa w spektaklu "Bachantki", prezentowanym w Teatrze Aleksandyrjskim.

Spektakl "Bachantki"

14 grudnia, godz. 19:30

Spektakl "BACHANTKI" to najbardziej żywiołowy spektakl CHOREI. To artystyczna próba zmierzenia się z najmocniej intrygującym dramatem Eurypidesa. To opowieść o współczesnych relacjach międzyludzkich. Dzisiejsze społeczeństwo to grupa, w której tak szybko, z łatwością wyznacza się zbiorową odpowiedzialność. Przy zanikaniu obecności boga i zastępowaniu go jego nieudolnymi wizerunkami, łatwo przypisać sobie samemu wszechwiedzę i wszechwładzę i manipulować emocjami innych.

Wobec entropii wartości, religii i autorytetów sposobem na zdefiniowanie siebie samego jest destrukcja i agresja wobec innych. Potrzeba oczyszczenia przez złożenie ofiary została w naszej kulturze zredukowana do znajdywania kozła ofiarnego. W każdym z nas jest jednoczesna potrzeba porządku i chaosu, potrzeba szaleństwa i harmonii. Dlaczego jesteśmy jedynym gatunkiem, który wyrzyna sam siebie, pragnąc w głębi serca najbardziej miłości i obecności boga?

ip

Słowa kluczowe: Teatr Chorea, warsztaty teatralne, występ gościnny
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
dokumentalne czytanie performatywne
Rusza 2. edycja konkursu na najlepsze dokumentalne czytanie performatywne

Zeszłoroczna edycja konkursu wzbudziła ogromne emocje.

modernizacja DuÅźej Sceny Tpl
Teatr Polski we Wrocławiu rusza z modernizacją Dużej Sceny im. Jerzego Grzegorzewskiego Wrocław

Nadchodzący remont będzie ogromnym wyzwaniem zarówno logistycznym, jak i finansowym.

Polecamy
The Royal Moscow Ballet
The Royal Moscow Ballet - rosyjscy mistrzowie baletu w Polsce [Trasa]

Korona rosyjskiego baletu zawita do siedmiu miast w naszym kraju ze spektaklem "Jezioro Łabędzie".

Kaligula- Teatr Polski Wrocław
Prawo autorskie na deskach teatru. Co i jak można wykorzystać w spektaklu?

Spektakl to wielopoziomowy utwór, będący wynikiem pracy wielu twórców. Jak to wygląda z punktu widzenia prawa autorskiego?

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.