Dzieje się - Teatr

Spektakl "Wściekły człowiek. Wariacje w obronie gniewu" do zobaczenia online

2020-04-21 10:54:09

Już 30 kwietnia 2020 o godz. 19:00 będzie można obejrzeć spektakl „Wściekły człowiek. Wariacje w obronie gniewu” za darmo w wersji online. Rejestracja przedstawienia będzie dostępna na kanale YouTube Studia Matejka do 3 maja do godz. 23:59.

Wściekły człowiek. Wariacje w obronie gniewu

O spektaklu

Przedstawienie dotyka źródeł osobistego gniewu, zrodzonego w wyniku lęku przed opresją. Czy są to opresja fizyczna, psychiczna czy polityczna, gniew narasta i powoduje opór wobec wszystkiego, co z nim związane. „Minęły dwa lata. Nadal jesteśmy wkurwieni. Już nie sfrustrowani ani nawet wkurzeni. Jesteśmy wkurwieni na siebie, system, polityków, Polskę, kryzys, świat – bo nic się nie zmienia. […] Dzielimy się więc złością. Nie mamy wyboru” – mówią twórcy spektaklu. Uważają, że w chwili, gdy nie można pozostać grzecznym, uprzejmym ani biernym w oczekiwaniu na ratunek z zewnątrz, mała iskra zapala motor zmiany. Badają tę iskrę ze wszystkich stron, rozkładają na czynniki pierwsze i analizują. Chcą dać głos wszystkim, bez cenzury politycznej, moralnej i obyczajowej.

Premiera spektaklu odbyła się 19 kwietnia 2018 roku w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu. Tak pisali o nim recenzenci: „«Wściekły człowiek» to przedstawienie, które należy doświadczyć, przeżyć, przepuścić przez siebie. Przez własny rozum, emocje i ciało. Jest w nim mnóstwo wspaniałych scen i szczere zaangażowanie pomnożone przez uczciwą pracę do potu, siniaków i krwi. Miałem ochotę wrócić do Studia Na Grobli  już następnego wieczoru” – Henryk Mazurkiewicz dla Teatralny.pl czy „Spektakl wrocławskiego Studia Matejka stawia pytania nie tyle o korzenie złości (pyta raczej o przyczyny jej konkretnych wybuchów), co o jej funkcję – na ile może być destrukcyjna, na ile oczyszczająca. Założenie pewnej wspólnoty emocji łączącej aktorów z publicznością było tu niezbędne” – Magda Piekarska dla „Gazety Wyborczej”.

Studio Matejka

Studio Matejka to zespół-laboratorium, prowadzące badania potencjału ekspresji ciała w obszarze sztuki aktorskiej, współpracujące z Instytutem Grotowskiego we Wrocławiu. W swojej pracy Studio odwołuje się do tradycji teatru fizycznego, działa na pograniczu różnych gatunków performatywnych, technik treningu aktora/tancerza, między indywidualną ekspresją a zbiorowym rezonansem. Język twórczy Studia, łączący elementy tańca z teatrem dramatycznym, jest narzędziem do wejścia w głąb, w ciało i głos człowieka-aktora, w przestrzeń intuicyjnego dialogu. Więcej informacji: studiomatejka.com

Gdzie oglądać?

Rejestracja dostępna od 30 kwietnia od godz. 19:00 na kanale YouTube Studia Matejka. 

ip

fot. Tobiasz Papuczys / materiały prasowe

Słowa kluczowe: transmisja, premiera, na żywo, gdzie oglądać, youtube
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
DÅźungla - spektakl
Wrocławski Teatr Lalek wznawia działalność dla publiczności Wrocław

Po przerwie wymuszonej przez epidemię WTL postanawia rozpocząć nowy sezon wcześniej niż zwykle - już w sierpniu!

Teatr plenerowy - sasint
Sierpień z Wrocławskim Teatrem Plenerowym Wrocław

W sierpniu mamy szansę zostać widzami 3. edycji Wrocławskiego Teatru Plenerowego.

Malika Murzagali - Brave Kids
Brave Kids Wrocław 2020 - twórcy projektu tuż przed finałem [FOTO] Wrocław

Przed nami drugi wrocławski finał warsztatów "Brave Kids".

Polecamy
11. edycja Brave Kids
Rusza 11. edycja Brave Kids w nowej formule

Wydarzenia lokalne odbędą się w 6 miastach w Polsce.

Pointy- buty tancerki
Godzina przed spektaklem, czyli co tancerz robi przed wyjściem na scenę

Zobaczcie jak wyglądają ostatnie chwile tancerza przed spektaklem.

Polecamy
Ostatnio dodane
DÅźungla - spektakl
Wrocławski Teatr Lalek wznawia działalność dla publiczności Wrocław

Po przerwie wymuszonej przez epidemię WTL postanawia rozpocząć nowy sezon wcześniej niż zwykle - już w sierpniu!

Teatr plenerowy - sasint
Sierpień z Wrocławskim Teatrem Plenerowym Wrocław

W sierpniu mamy szansę zostać widzami 3. edycji Wrocławskiego Teatru Plenerowego.