Dzieje się - Teatr

Spektakl "Pamięć wody" Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi dostępny online

2023-05-17 13:54:32

Już od 18 maja 2023 roku spektakl „Pamięć wody” z Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi dostępny będzie online na portalu Drzwi do kultury.

Pamięć wodyCieszący się ogromną popularnością wśród widzów Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi spektakl teraz można będzie obejrzeć bez wychodzenia z domu.
 
Przedstawienie w reżyserii Bogdana Toszy gramy nieprzerwanie od trzynastu lat. W marcu świętowaliśmy dwusetny spektakl, teraz postanowiliśmy udostępnić je w sieci, aby widzowie, którzy z różnych powodów nie mogą do nas dotrzeć, mogli je zobaczyć – mówi Michał Chorosiński, dyrektor teatru.

„Pamięć wody” zostanie udostępniona za pośrednictwem portalu streamingowego Drzwi do kultury (https://drzwidokultury.pl/instytucja-teatr-jaracza/movies,729/pamiec-wody,238750), który zapewnia zdalny dostęp do materiałów multimedialnych przygotowywanych przez instytucje kultury Województwa Łódzkiego. Z portalu mogą korzystać wszyscy, bez względu na grupę wiekową czy lokalizację. Dostęp do płatnych materiałów może wykupić osoba prywatna, ale także grupa zorganizowana.
 
Bohaterkami „Pamięci wody” brytyjskiej autorki Shelagh Stepehnson są trzy siostry, które przyjeżdżają do rodzinnego domu na pogrzeb matki. Muszą ponownie przyjrzeć się sobie i swojemu dzieciństwu. Wspominają spędzone razem lata, ale każda wspomina je zupełnie inaczej. W kontekście ostatecznych wydarzeń wychodzą na jaw demony pamięci. Widzimy ich skomplikowaną strukturę. I piętno, które na każdej odcisnęło się inaczej, a które każdą wypaczyło.

W obsadzie widzowie zobaczą Monikę Badowską, Katarzynę Cynke, Urszulę Gryczewską, Matyldę Paszczenko, Mariusza Ostrowskiego i Mariusza Witkowskiego.  spektakl online można będzie oglądać przez 24 godziny od momentu wykupienia dostępu, dostęp kosztuje jedyne 10 zł. Wystarczy zarejestrować się lub zalogować na portalu Drzwi do kultury, odszukać Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, następnie spektakl „Pamięć wody” i postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: przedstawienie, gdzie oglądać, transmisja, Drzwi do kultury
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
eatr Hōshō z Tokio
Tradycyjny japoński spektakl w Teatrze Narodowym Warszawa

Dochód z biletów w całości wesprze Ukrainę.

Teatr Capitol
Zawsze jest MODA NA TEATR, czyli Teatr Capitol dla wszystkich i dla każdego Warszawa

W repertuarze teatru, widzowie znajdą najlepsze komedie i pikantne farsy z udziałem popularnych aktorów.

Mandala Performance Festival
Nadchodzi 17. edycja Mandala Performance Festival Wrocław

Przedstawiamy program wydarzenia!

Polecamy
spektakl "Plama" WTL
Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na spektakl "Plama" online

WTL udostępni Widzom nagranie przedstawienia dla dzieci w reżyserii Martyny Majewskiej.

Spektakl Once TM Roma
Spektakl "Once" powraca na scenę Teatru Muzycznego Roma

W rolach głównych Monika Rygasiewicz i Paweł Mielewczyk.

Polecamy
Ostatnio dodane
eatr Hōshō z Tokio
Tradycyjny japoński spektakl w Teatrze Narodowym Warszawa

Dochód z biletów w całości wesprze Ukrainę.

Teatr Capitol
Zawsze jest MODA NA TEATR, czyli Teatr Capitol dla wszystkich i dla każdego Warszawa

W repertuarze teatru, widzowie znajdą najlepsze komedie i pikantne farsy z udziałem popularnych aktorów.