Dzieje się - Teatr

Pierwsze odcinki serialu "Kroniki zarazy" są już dostępne online [WIDEO]

2020-10-08 13:26:17

"Kroniki zarazy" to 9-częściowy serial internetowy na podstawie "Dziennika z czasów zarazy" Magdy Hueckel. Produkcja pokazuje czteroosobową rodzinę w sytuacji izolacji domowej, spowodowanej pandemią koronawirusa. Tematyka lockdownu jest nam wszystkim dobrze znana, dlatego z pewnością nie trudno będzie się nam utożsamić z bohaterami serialu. Formuła łączy w sobie elementy grozy i groteski, dzięki czemu najprawdopodobniej wywoła u widza całą falę różnych emocji. Pierwsze 4 odcinki są już dostępne online na www.laleteatr.pl.

Kroniki zarazy

Fabuła serialu

"Kroniki zarazy" są podzielone na krótkie, humorystyczne części, obrazujące poszczególne etapy lockdownu. W serialu poznajemy 4-osobową rodzinę, zmuszoną do izolacji domowej. Realia koronawirusa nie są teraz nikomu obce. Dlatego właśnie twórcy starali się podejść do tematu w jak najbardziej kreatywny sposób. Główna bohaterka, Malena, odsłania przed widzem skomplikowany proces radzenia sobie z tą trudną sytuacją. Dzięki niej, dowiemy się, jak można przepracować doświadczenie, z którym tak naprawdę nie wiadomo, jak sobie radzić.

Cała historia toczy się co prawda w obrębie czterech ścian, jednak to w żaden sposób nie ogranicza fabuły. Z każdym kolejnym odcinkiem coraz głębiej wchodzimy w wewnętrzny świat Maleny. W ten sposób mamy szansę lepiej poznać jej emocje, myśli i stosunek do izolacji domowej. Lęki i frustracje bohaterki dotyczą jednak nie tylko samej pandemii, lecz wielu innych spraw. Serial pokazuje nie tylko podejście rodziny do życia w izolacji, ale stanowi również pogłębiony portret psychologiczny Maleny.

Formuła i przekaz

"Kroniki zarazy" mają kolażową formułę, która operuje planem żywym, lalkowym oraz animacją. Ten wyjątkowy sposób pokazania tematyki koronawirusa z pewnością zainteresuje każdego fana teatru. Co więcej, fabuła ma humorystyczny wymiar, co sprawia, że podczas oglądania, widz będzie mógł się zrelaksować. Większość z nas zapewne myśli o pandemii w sposób negatywny, jednak dzięki tej produkcji zobaczymy również inne spojrzenie na obecną sytuację.

Twórcy serialu mają nadzieję, że serial stanie się inspiracją do refleksji na temat naszej rzeczywistości. "Kroniki zarazy" zostały stworzone tak, aby pozwolić nam spojrzeć na sytuację z dystansem i odrobiną humoru.

Ponadto, serial jest też dostępny w wersji anglojęzycznej, zatem język polski nie stanowi tutaj ograniczenia.

Gdzie obejrzeć?

Pierwsze cztery odcinki sa już dostepne w wersji online na stronie LALE Teatr. Poszczególne części można też zobaczyć na kanale Youtube teatru. Serial publikowany jest w środy i soboty, zatem w najbliższym czasie pojawią się kolejne odcinki.

https://www.youtube.com/channel/UCbA8t_RAEKUbo1bQ_YBwJWQ

JS/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: teatr online, koronawirus, przedstawienie, teatr na faktach, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kazio Sponge Show
Kazio Sponge Show - charytatywny pokaz na mikołajki w WTL Wrocław

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na mikołajkowe show w dniu 5 grudnia 2021.

Zmierzch - Świtem
"Zmierzch - Świtem" wraca na deski Teatru Polskiego we Wrocławiu [FOTO]

Spektakl zostanie po raz pierwszy zagrany z publicznością.

Maria Wiercińska
Wrocławski Teatr Współczesny od teraz imienia Marii i Edmunda Wiercińskich Wrocław

W ten sposób WTW chce przywrócić pamięć i uhonorować Marię Wiercińską.

Polecamy
Znamy program Dolnośląskiego Festiwalu Teatrów Improwizacji DOLi

Główną ideą tegorocznej edycji festiwalu DOLI jest zbliżenie improwizacji do jej teatralnych korzeni.

Maja Szopa
"Smutki Tropików" - uczniowie liceum na spotkaniu z twórcami spektaklu [WIDEO] Wrocław

Młodzież z XVII LO we Wrocławiu podglądała próbę przed premierą w Teatrze Polskim.

Ostatnio dodane
Kazio Sponge Show
Kazio Sponge Show - charytatywny pokaz na mikołajki w WTL Wrocław

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na mikołajkowe show w dniu 5 grudnia 2021.

Zmierzch - Świtem
"Zmierzch - Świtem" wraca na deski Teatru Polskiego we Wrocławiu [FOTO]

Spektakl zostanie po raz pierwszy zagrany z publicznością.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?