Dzieje się - Teatr

Kolejny numer artzinu Nowe Tworzywo

2008-11-05 13:35:48

 Właśnie ukazał się trzeci numer artzinu Nowe Tworzywo, tym razem, co jest pewną niespodzianką, tylko w wersji sieciowej. Równo rok po opublikowaniu manifestu i rozpoczęciu prac nad „papierowym" pierwszym numerem, twórcy odchodzą od pryncypiów i zwracają honor Internetowi?

Mija rok, od kiedy kilku studentów i studentek UWr postanowiło powołać do życia artzin dla młodych intelektualistów, którzy nie znaleźli jeszcze swojego miejsca na rynku periodyków kulturalnych, a marzą o tym, by tworzyć na papierze. Inicjatywa, biorąc pod uwagę stan rozwoju systemu medialnego, z góry skazana na porażkę, okazała się elektryzować kilkadziesiąt głów przez 12 ostatnich miesięcy do tego stopnia, że doczekaliśmy się już numeru trzeciego. Z powodu nakładających się na siebie kłopotów finansowych i logistycznych, by zachować przyzwoitą periodyczność i zenergetyzować środowisko po sezonie ogórkowym, kolektyw Nowego Tworzywa, wszystkie prace nad nowym numerem przeniósł na platformę blogową i tam też zaprasza wszystkich ainteresowanych: www.nowetworzywo.wordpress.com

Na „kobiecą" odsłonę Nowego Tworzywa składają się teksty o: ikonografii wrocławskich pubów, kobiecie w kinie hiszpańskim, typach kobiety w polskim hip-hopie. Udostępnione też zostaną wywiady z przedstawicielkami wrocławskich organizacji kobiecych. Równie ciekawie zapowiada  się tekst o ciekawym eksperymencie Asne Seierstad i kobieca poezja, której ukaże się więcej niż zwykle. Numer ma cechować elastyczność, do bazowych tekstów mają dołączać nowe, NT03 będzie się więc rozrastało.

Twórcy Nowego Tworzywa nie traktują „papierowej" przerwy jako zadyszki. Popularność wielu tekstów, które ukazały się w formie elektronicznej na blogu NT, daje nadzieję, że także i tym razem prezentowane materiały znajdą wielu czytelników. Paradoksalnie więc, zmiana „nośnika" może przynieść dobre rezultaty, przede wszystkim w postaci większej dostępności periodyku.


Słowa kluczowe: nowe tworzywo trzeci numer wersja cyfrowa adres www magazyn o kulturze
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Bogusław Danielewski
Nagroda Miasta Wrocławia dla aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu Bogusława Danielewskiego Wrocław

To nagroda za 70 lat aktywności twórczej na wrocławskich scenach teatralnych.

Spektakl Once TM Roma
Spektakl "Once" powraca na scenę Teatru Muzycznego Roma

W rolach głównych Monika Rygasiewicz i Paweł Mielewczyk.

Przewodnik taniec - kultura w sieci
"Przewodnik taniec" - rusza nowy projekt Fundacji Performa i spotkania z artystami

Dostajemy możliwość wirtualnego wędrowania po nowych przejawach tańca współczesnego, performansu i choreografii.

Polecamy
Aktorem teatru Żeromskiego może zostać… każdy!
Aktorem teatru Żeromskiego może zostać… każdy! Kielce

W programie warsztatów przewidziana jest praca nad tekstem, dykcją, przygotowanie elementów scenografii, kostiumów i charakteryzacji.

„Polita” przenosi się z Torwaru do Studio Buffo
„Polita” przenosi się z Torwaru do Studio Buffo Warszawa

Janusz Józefowicz: nie wytrzymaliśmy tego finansowo

Ostatnio dodane
Bogusław Danielewski
Nagroda Miasta Wrocławia dla aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu Bogusława Danielewskiego Wrocław

To nagroda za 70 lat aktywności twórczej na wrocławskich scenach teatralnych.

Spektakl Once TM Roma
Spektakl "Once" powraca na scenę Teatru Muzycznego Roma

W rolach głównych Monika Rygasiewicz i Paweł Mielewczyk.