Dzieje się - Teatr

"Hydrokosmos" z zadaniem promocji teatru w małych miejscowościach

2016-09-30 10:09:44

Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego rozpoczyna objazd  w ramach programu Teatr Polska. 30 września dwukrotnie (godz. 11.00 i 18.00) zaprezentuje przedstawienie "Hydrokosmos" w Nowej Soli.

Program Teatr Polska to cykl objazdowych pokazów przedstawienia "Hydrokosmos" wrocławskiej Pantomimy, który rozpocznie się prezentacją dwóch spektakli 30 września w Nowosolskim Domu Kultury.

Widowisko w reżyserii Konrada Dworakowskiego na podstawie baśni H. Ch. Andersena "Mała syrenka" podejmuje temat miłości i poświęcenia. Tytułowa bohaterka ryzykuje wszystko, wierząc w siłę uczucia i dążąc do spełniania wbrew logice i przyjętym zasadom.  Oryginalne plastyczne obrazy i wyrazisty ruch zespołu Wrocławskiego Teatru Pantomimy, kostiumy Marii Balcerek oraz muzyka Tomasza Krzyżanowskiego tworzą bogatą plastyczną wizję świata morskiego i lądowego.  

Każdej porannej prezentacji spektaklu towarzyszyły będą bezpłatne warsztaty edukacyjne pt.: "Jak ryba w wodzie", prowadzone przez aktorów Pantomimy, którzy zapraszają do podwodnego świata zwierząt i roślin. Praca będzie oparta na zgłębianiu tematów poruszanych w przedstawieniu.

Teatr Polska jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców mniejszych miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej.

Kolejne przedstawienia w ramach programu będą realizowane w Nysie, Koninie, Bełchatowie i Raciborzu. Prezentacje odbędą się w październiku i listopadzie.

Projekt realizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego Teatr Polska ze środków MKiDN.

MD/ip

fot. "Hydrokosmos", autor: Natalia Kabanow

Słowa kluczowe: Wrocławski Teatr Pantomimy, Teatr Polska, złota rybka, hydrokosmos
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Teatr Pieśń Kozła wystąpi we Wrocławiu z dwoma spektaklami Wrocław

Grupa po raz pierwszy wystawi dwa spektakle w jeden wieczór.

Studium Ciśnień: Słuchacze koncertowo
Słuchacze Studium Musicalowego Capitol na wspólnym koncercie [FOTO] Wrocław

Studium Ciśnień w pełnej krasie. Zobaczcie zdjęcia z występów!

Polecamy
Pierwsza w Polsce szkoła dramaturgii!
Pierwsza w Polsce szkoła dramaturgii!

Rusza pierwsza w Polsce profesjonalna szkoła dramaturgii. Propozycja skierowana jest do przyszłych autorów teatralnych oraz studentów, którzy chcą poszerzyć swoją znajomość dramaturgii, umiejętność konstruowania opowieści, budowania postaci i języka scenicznego.

Jubileusz w cieniu kryzysu
Jubileusz w cieniu kryzysu

Zbliża się trzydziesty Przegląd Piosenki Aktorskiej! Będzie on okazją nie tylko do podsumowań dotychczasowego dorobku Przeglądu, ale również kontaktu z najnowszymi odkryciami piosenki aktorskiej.

Ostatnio dodane
Teatr Pieśń Kozła wystąpi we Wrocławiu z dwoma spektaklami Wrocław

Grupa po raz pierwszy wystawi dwa spektakle w jeden wieczór.

Konkurs Ziaja