Dzieje się - Teatr

Festiwal Komedii 2018 - cztery znakomite komedie na jednej scenie

2018-03-27 14:55:57

W Miejskim Ośrodku Kultury w Policach po raz kolejny odbył się Festiwal Komedii, cykliczna impreza teatralna. Marzec 2018 przyniósł widzom sporą dawkę śmiechu i dobrej zabawy. Wystawiono cztery popularne spektakle komediowe z gwiazdorską obsadą. Zobacz, co działo się podczas tegorocznej edycji Polickiego Festiwalu.

Policki Festiwal KomediiTym razem repertuar imprezy był wyjątkowo ciekawy. Na scenie MOK-u zagrano aż cztery dramaty. Już 15 marca festiwal zainaugurowała Komedia Małżeńska „Kłamstwo” w reż. Wojciecha Malajkata, czyli o związkach miłosnych i przyjacielskich z przymrużeniem oka. Następnego dnia, 16 marca, mogliśmy zobaczyć „Księżyc nad Buffalo” w reż. Jana Tomaszewicza – groteskowe perypetie rodziny aktorskiej. 19 marca, po weekendowej przerwie, pojawił się „Ranny ptaszek” w reż. Dariusza Taraszkiewicza, który rozbawił publikę absurdalną historią małżeństwa i bezdomnego. Na zakończenie Festiwalu, dnia 20 marca, wystawiono słynny „Mayday” w reż. Dariusza Majchrzaka – pechowego taksówkarza z dramatu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać.

Wśród obsady aktorskiej pojawiły się m. in. takie osobowości jak Wojciech Wysocki, Joanna Liszowska, Piotr Szwedes, Barbara Bursztynowicz czy Sambor Czarnota. Razem z doświadczonymi reżyserami filmowymi i teatralnymi stworzyli repertuar, który zachwycił publiczność. Po imprezie widzowie nie szczędzili pochlebnych opinii i już teraz z niecierpliwością oczekują kolejnej edycji. Nic dziwnego – wobec wylewających się zewsząd problemów i konfliktów współczesności, ludzie potrzebują oddechu, odrobiny beztroski. Policki Festiwal Komedii jest świetną okazją, by nabrać trochę dystansu do rzeczywistości i spędzić miło czas.

MOK w Policach słynie z różnych kreatywnych działań, organizacji projektów oraz imprez o zasięgu ogólnokrajowym. Poza stałą ofertą zajęć edukacyjnych, zespół Ośrodka często zaprasza na warsztaty okolicznościowe, wydarzenia i prezentacje teatralne, wokalne czy plastyczne. Dlatego też w Policach zbierają się aktywni i zainteresowani kulturą ludzie z całej okolicy. Na Festiwalu Komedii w tym roku pojawiło się aż 1300 widzów, wśród nich także przyjezdni z innych miast. Możemy spodziewać się, że kolejna edycja przyciągnie jeszcze więcej zainteresowanych.

MP/ip

fot.: materiały prasowe

Słowa kluczowe: teatr, kabaret, Police, 2018
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
40-ppa-nurt-off
8 spektakli w Konkursie Off na 40. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej Wrocław

Wybrano osiem najlepszych scenariuszy do realizacji na 40. PPA we Wrocławiu.

Zenon Laskowik
Zenon Laskowik wystąpi w Imparcie z programem "Będą zmiany..." Wrocław

Spektakl odbędzie się 28 grudnia 2018 o 18:00.

Ludzie inteligentni
"Ludzie inteligentni" Olafa Lubaszenki w sylwestra w Teatrze IMKA Warszawa

W obsadzie są Renata Dancewicz, Maria Seweryn, Magdalena Stużyńska, Szymon Bobrowski, Rafał Królikowski i Bartłomiej Topa.

Polecamy
Festiwal Dialog-Wrocław szuka wolontariuszy
Festiwal Dialog-Wrocław szuka wolontariuszy Wrocław

VII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog-Wrocław poszukuje wolontariuszy.

Antyterroryści w "Makbecie" - zaskakująca premiera Opery Wrocławskiej [FOTO]
Antyterroryści w "Makbecie" - zaskakująca premiera Opery Wrocławskiej [FOTO]

"Makbet" to kolejna z kolekcji oper Verdiego, inspirowanych twórczością Williama Szekspira, po którą sięga Opera Wrocławska.

Ostatnio dodane
40-ppa-nurt-off
8 spektakli w Konkursie Off na 40. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej Wrocław

Wybrano osiem najlepszych scenariuszy do realizacji na 40. PPA we Wrocławiu.

Zenon Laskowik
Zenon Laskowik wystąpi w Imparcie z programem "Będą zmiany..." Wrocław

Spektakl odbędzie się 28 grudnia 2018 o 18:00.

Konkurs Ziaja