Dzieje się - Teatr

Duchy Browaru porywają nocą!

2009-07-01 12:49:50

 Jak to możliwe? Postacie z historii Tyskich Browarów Książęcych porywają zwiedzających sto lat wstecz! „Zobacz Browar nocą" to cykl plenerowych spektakli, który odbywa się zawsze latem i zawsze po zmierzchu.  W tym roku już po raz piąty Tyskie Browarium zaprasza na opowieść z dreszczykiem... i zimnym piwem Tyskie.

„Zobacz Browar nocą" to letnia akcja przygotowana przez Tyskie Browarium, która rozpoczęła się 27 czerwca i trwa do 1 sierpnia br., w każdy piątkowy i sobotni wieczór. Podczas 11 spektakli goście zostaną poprowadzeni przez Klucznika na spotkanie duchów Browaru, zwiedzą największą w Polsce piwną ekspozycję i skosztują piwa Tyskie w podziemiach Browarium.

- Duchy Browaru to postacie historyczne, związane z losami Tyskich Browarów Książęcych - mówi Małgorzata Grabowska, koordynatorka Tyskiego Browarium - Każdy ma swoją opowieść i tajemnicę: książę Jan Henryk XI, twórca potęgi Browaru, Klotylda, Hiszpanka w Pszczynie i jej konkurentka angielska księżna Daisy. Pojawiają się też bohaterowie związani ze sztuką warzenia piwa, tacy jak Stary Piwowar, a nawet ze sztuką wróżenia z piwa, jak jego jasnowidząca żona.

 Goście nocnego zwiedzania dowiedzą się również więcej o Międzynarodowym Roku Piwa, którego patronem jest piwo Tyskie. Z okazji Międzynarodowego Roku Piwa Tyskie będzie przez cały rok szerzyć wiedzę na temat tradycji warzenia piwa i kultury piwnej. Po zakończeniu spektaklu w zabytkowym pubie na gości czeka degustacja piwa Tyskie i konkursy z pytaniami o ten wyjątkowy rok.

Jak wziąć udział w Nocnym zwiedzaniu Browaru

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i spektakli wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Podwójną wejściówkę na spektakl otrzymają osoby, które zadzwonią we wtorek poprzedzający „nocny weekend" w godz. 10.00 - 12.00 na nr tel. (+ 48) 783 508 198. Decyduje kolejność zgłoszeń. Oferta jest bezpłatna i przeznaczona tylko dla osób pełnoletnich.

ip

Słowa kluczowe: duchy browar tyskie piwo nocne zwiedzanie spektakle
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Bogusław Danielewski
Nagroda Miasta Wrocławia dla aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu Bogusława Danielewskiego Wrocław

To nagroda za 70 lat aktywności twórczej na wrocławskich scenach teatralnych.

Spektakl Once TM Roma
Spektakl "Once" powraca na scenę Teatru Muzycznego Roma

W rolach głównych Monika Rygasiewicz i Paweł Mielewczyk.

Przewodnik taniec - kultura w sieci
"Przewodnik taniec" - rusza nowy projekt Fundacji Performa i spotkania z artystami

Dostajemy możliwość wirtualnego wędrowania po nowych przejawach tańca współczesnego, performansu i choreografii.

Polecamy
Teatr Druga Strefa w nowej odsłonie
Teatr Druga Strefa w nowej odsłonie Warszawa

Punktualnie na czas nowego sezonu, Teatr Druga Strefa dokonał rewitalizacji obiektu.

Już wkrótce rusza kolejna PAKA
Już wkrótce rusza kolejna PAKA

Jeszcze nie jubileuszowy, ale jak zwykle dopieszczony no i do tego wyjątkowy, bo ostatni dwudziesty, Przegląd Kabaretów PAKA oficjalnie wyskoczył z bramek startowych!

Ostatnio dodane
Bogusław Danielewski
Nagroda Miasta Wrocławia dla aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu Bogusława Danielewskiego Wrocław

To nagroda za 70 lat aktywności twórczej na wrocławskich scenach teatralnych.

Spektakl Once TM Roma
Spektakl "Once" powraca na scenę Teatru Muzycznego Roma

W rolach głównych Monika Rygasiewicz i Paweł Mielewczyk.