Premiery - Teatr

"Cravate Club" premierowo na otwarcie sezonu 2020/2021 w Teatrze Polonia i Och-Teatrze

2020-09-08 11:01:29

Poznaliśmy plany na sezon 2020/2021 w Teatrze Polonia i Och-Teatrze. Na poczatek, widzowie zobaczą spektakl na podstawie tekstu Fabrice'a Rogera-Lacana pt. "Cravate Club" w reżyserii Wojciecha Malajkata. Pierwsza premiera w sezonie jest zapowiedziana na 24 września 2020 i odbędzie się  na Małej Scenie Teatru Polonia.

Cravate Club - Teatr Polonia Premiery spektakli w sezonie 2020/2021

CRAVATE CLUB

Francuska komedia o dwóch architektach, przyjaciołach, zwyczajnych facetach. W swoje pięćdziesiąte urodziny Bernard wyprawia kameralne przyjęcie. Okazuje się, że Adrien, jego najlepszy przyjaciel i partner biznesowy, nie może pojawić się na uroczystości, bo ma w planach comiesięczne spotkanie tajemniczego klubu… do którego jubilat nie należy. Od tej pory nieustannie prześladuje go pytanie: „czego mi brakuje, by zostać członkiem tego klubu?”.

25 września w Och-Teatrze – przeniesiona z wiosny w wyniku pandemii – premiera OSZUSTÓW Michaela Jacobsa w reż. Jana Englerta. W obsadzie: Michalina Łabacz, Gabriela Muskała, Beata Ścibakówna, Filip Pławiak i Zbigniew Zamachowski. Producentem spektaklu jest Beta-Art.

OSZUŚCI

Wysokiej próby komedia, zbudowana z intryg i sieci małych kłamstw między dwoma małżeństwami w średnim wieku i ich zakochanymi, wchodzącymi w dorosłe życie dziećmi. Amerykański dramatopisarz Michael Jacobs zadaje w OSZUSTACH pytania o kondycję współczesnej rodziny oraz o… małżeńską nudę. Temat poważny, ale podany lekko i z poczuciem humoru. Mierzą się z nim trzy pary współczesnych kochanków: Monika (Beata Ścibakówna) i Howard (Piotr Grabowski), Sam (Zbigniew Zamachowski) i Grace (Gabriela Muskała) oraz ich dzieci Michelle (Michalina Łabacz) i Allen (Filip Pławiak). Podczas rodzinnej kolacji życie wszystkich przewraca się do góry nogami...

Na 13 grudnia na Dużej Scenie Och-Teatru zaplanowano premierę ALEI ZASŁUŻONYCH Jarosława Mikołajewskiego w reżyserii Krystyny Jandy.

ALEJA ZASŁUŻONYCH

Poeta, inteligent, artysta w szponach biurokracji. Tekst wyraźnie nawiązuje do kafkowskiego  PROCESU – analogiczne bezradność, absurd, brak hierarchii ocen i skomplikowanie współczesnego świata. Międzygatunkowy tekst, z dużymi partiami wierszowanymi, nigdzie niepublikowany, napisany przez jednego z najbardziej interesujących współczesnych pisarzy i poetów.

30 grudnia na Dużej Scenie Teatru Polonia wyczekiwana premiera CWANIAR według powieści Sylwii Chutnik. Spektakl reżyseruje Agnieszka Glińska, wystąpią: Małgorzata Biela, Elżbieta Kępińska, Irena Melcer, Weronika Nockowska, Anna Smołowik i Michał Meyer.

CWANIARY

To opowieść o kobiecym gangu i losach tworzących go czterech kobiet z różnych środowisk. Brawurowa historia o sprawiedliwości i zemście, karze i winie. Adaptacja Marty Konarzewskiej i Agnieszki Glińskiej korzysta z postaci i elementów fabuły głośnej łotrzykowskiej powieści, ale jednocześnie wpisuje tę historię w pejzaż dzisiejszej Warszawy. Zapraszamy na wciągającą, chuligańską, kobiecą opowiastkę o życiu i śmierci, dopełnioną balladami podwórkowymi w aranżacjach Jana Młynarskiego.

Premierę spektaklu DZIEWCZYNA Z POCIĄGU brytyjskiej pisarki Pauli Hawkins w reżyserii Cezarego Żaka planujemy na  11 lutego 2020 roku na Dużej Scenie Och-Teatru.

DZIEWCZYNA Z POCIĄGU

Teatralna adaptacja słynnego thrillera psychologicznego. Książka, sprzedana w milionach egzemplarzy, przez wiele tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu listy bestsellerów dziennika „The New York Times”. Zupełnie nowy gatunek teatralny, nigdy wcześniej nieprezentowany w Och-Teatrze. Wspaniałe role. Wielka radość dla publiczności.

Premierę spektaklu MINETTI. PORTRET ARTYSTY Z CZASÓW STAROŚCI w reżyserii Andrzeja Domalika zaplanowaliśmy na maj 2021 roku na Dużej Scenie Teatru  Polonia.

MINETTI. PORTRET ARTYSTY Z CZASÓW STAROŚCI

Wybitny tekst austriackiego dramatopisarza Thomasa Bernharda, analizujący rolę i kondycję aktora. MINETTI… to spowiedź starego, wielkiego artysty, opowieść o jego stosunku do autorów i publiczności. Tekst bolesny, nieprzypisany do żadnego kraju i ponadczasowy. Nasz bohater wzorowany jest na wybitnym niemieckim aktorze, Bernhardzie Minettim, przyjacielu i długoletnim współpracowniku Thomasa Bernharda, z którego autor robi symboliczną figurę Aktora. Być może będzie to kreacja ponadczasowa, ważna dla historii teatru, gdyż w tej roli zobaczymy mistrza sztuki teatralnej – Jana Peszka. Partnerować mu będą Zofia Domalik i Małgorzata Zajączkowska.

Plany repertuarowe mogą ulec zmianie.

MD/ip

fot. materiały prasowe teatru

Słowa kluczowe: spektakl, repertuar, zapowiedzi, przedstawienie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Cravate Club
"Cravate Club" premierowo na otwarcie sezonu 2020/2021 w Teatrze Polonia i Och-Teatrze

W obsadzie Wojciech Malajkat (także reżyser) i Marcin Stępniak.

Nana - Teatr Polski w Poznaniu
Prapremiera "Nany" po ponownym otwarciu Teatru Polskiego w Poznaniu Poznań

Spektakl w reżyserii Moniki Pęcikiewicz opowie o "męskich chuciach".

Los Mimos
"Los Mimos" otwiera nowy sezon we Wrocławskim Teatrze Pantomimy [FOTO] Wrocław

Zobaczcie zdjęcia z próby przed premierą spektaklu!

Polecamy
teatr online - Spiskowcy
Kultura Na Widoku: spektakle teatralne za darmo w sieci [WIDEO]

W projekcie Kulturze Na Widoku znajdziemy bogaty wybór spektakli, które można już bezpłatnie i legalnie oglądać w sieci.

MÃłj pierwszy raz
Spektakl "Mój pierwszy raz" nową premierą Teatru Polonia w Warszawie Warszawa

Występują Agnieszka Krukówna, Natalia Berardinelli, Mirosław Haniszewski/Kamil Maćkowiak i Antoni Pawlicki, a reżyseruje Krystyna Janda.

Ostatnio dodane
Cravate Club
"Cravate Club" premierowo na otwarcie sezonu 2020/2021 w Teatrze Polonia i Och-Teatrze

W obsadzie Wojciech Malajkat (także reżyser) i Marcin Stępniak.

Nana - Teatr Polski w Poznaniu
Prapremiera "Nany" po ponownym otwarciu Teatru Polskiego w Poznaniu Poznań

Spektakl w reżyserii Moniki Pęcikiewicz opowie o "męskich chuciach".

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?