Dzieje się - Teatr

Cirque du Soleil powraca do Polski z produkcją "Corteo" [WIDEO]

2022-05-26 14:14:36

Cirque du Soleil powraca do Europy po 818 dniach przerwy. Przedstawienia odbędą się na wyjątkowej scenie osadzonej w centrum publiczności. Cirque du Soleil w ramach swojej trasy odwiedzi TAURON Arenę Kraków oraz ERGO ARENĘ Gdańsk/Sopot.

O wydarzeniu: 

Corteo - najbardziej czarująca arenowa produkcja Cirque du Soleil. Corteo to  święto spontaniczności i unikatowe zaproszenie do teatralnego świata zabawy oraz wzruszającej komedii. Ten wyjątkowy spektakl w reżyserii Daniele Finzi Pasca miał swoją premierę w 2005 roku w Montrealu i początkowo był przedstawieniem namiotowym. Od tego czasu, włączając w to przekształcenie Corteo w produkcję arenową w 2018 roku, widowisko zachwyciło ponad 10 milionów widzów w 150 miastach na całym świecie.

Corteo  po włosku oznacza procesję, to radosna, świąteczna parada, która powstaje w wyobraźni klauna. Spektakl łączy pasję aktorstwa z wdziękiem i energią akrobatyki, a wszystko to jest pretekstem do zapoznania publiczności z niesamowitym, teatralnym światem Cirque du Soleil, „zawieszonym gdzieś między niebem a ziemią”.

Klaun, nad którym czuwają troskliwe anioły, wyobraża sobie własny pogrzeb, odbywający się przewrotnie w karnawałowej atmosferze. Zestawiając duże z małym, śmieszne z tragicznym oraz magię doskonałości z urokiem wad, spektakl podkreśla siłę ale i kruchość głównego bohatera, w którym każdy z nas odnajdzie odrobinę samego siebie. Liryczna i zabawna muzyka prowadzi Corteo poprzez ponadczasową uroczystość, w której iluzja droczy się z rzeczywistością. 

Nadzwyczajna koncepcja obrotowej sceny wprowadza widzów w teatralną atmosferę - połowa widowni skierowana jest w stronę drugiej, dzięki czemu publiczność widzi nie tylko ten sam spektakl, ale także okiem artysty może spojrzeć na zebrane audytorium, Zestaw zasłon inspirowanych Wieżą Eiffle'a oraz centralne, ręcznie malowane kurtyny nadają scenie imponujący charakter.

Hipnotyzujące akty, jak balansowanie na drabinie, powietrzne akrobacje na ogromnych żyrandolach czy klimatyczne, teatralne duety bohaterów tworzą z Corteo świat kontrastu, od którego widz nie może oderwać wzroku.  

„Jesteśmy absolutnie podekscytowani, że w końcu możemy wprowadzić na sceny do Europy spektakl Corteo. Od dwóch lat nasi artyści czekali, aby ponownie występować przed publicznością z tym niesamowitym show. W tym spektaklu po raz pierwszy publiczność będzie mogła również zobaczyć przedstawienie z perspektywy wykonawcy. To niewątpliwie wyjątkowy, emocjonujący i magiczny powrót!” - powiedział Duncan Fisher, wicedyrektor operacyjny i generalny dyrektor tourning show division.

O Cirque du Soleil: 

Cirque du Soleil na nowo zdefiniował sposób, w jaki świat postrzega cyrk: od małomiasteczkowego projektu po powszechnie znaną markę.  Kanadyjska organizacja z siedzibą w Montrealu (Qc) stała się światowym liderem w dziedzinie rozrywki na żywo, tworząc światowej klasy wciągające i kultowe przeżycia na 6 kontynentach.

Cirque du Soleil zaskarbia sobie publiczność swoją autentycznością i wyjątkowością. Cirque du Soleil współpracuje z artystami z 90 krajów i ożywić dzięki ich kreatywności sceny całego świata. Cirque du Soleil dąży do wywierania pozytywnego wpływu na ludzi, społeczności i planetę za pomocą swoich najważniejszych narzędzi: kreatywności i sztuki. Przez lata zainspirował ponad 215 milionów ludzi w ponad 70 krajach.

Występy: 
1- 4.09.2022: TAURON Arena Kraków 
8 - 11.09.2022: ERGO ARENA Gdańsk/Sopot 

ip
Fot: materiały prasowe


Słowa kluczowe: Cirque du Soleil, Muzyka, Gdańsk, Kraków, Bilety, Tauron Arena, Ergo Arena,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
nominacje do Teatralnych Nagrodach Muzycznych
Ogłoszono nominacje do Teatralnych Nagród Muzycznych 2022

Które teatry i artyści mają szanse na nagrody w 16 kategoriach?

Cirque du Soleil powraca do Polski z produkcją "Corteo" [WIDEO]

Corteo to święto spontaniczności i unikatowe zaproszenie do teatralnego świata zabawy oraz wzruszającej komedii.

Lelenfant
Brave Kids to teraz Lelenfant - projekt artystyczno-edukacyjny w nowej odsłonie

Niezależnie od kraju pochodzenia, dzieci i młodzież znajdują wspólny język podczas zabaw, gier i twórczej ekspresji.

Polecamy
Podaj Wiosło 2019
Nadchodzi 8. Gdański Festiwal Impro "Podaj Wiosło" Gdańsk

Najlepsze grupy z całej Polski na wspaniałym festiwalu w Gdańsku!

Kain
"KAIN In Absentia" - premiera online filmu na podstawie spektaklu więziennego [WIDEO]

Prezentacja filmu może stać się jedyną okazją doświadczenia teatru w murach więzienia bez wcześniejszej konieczności rejestracji.

Polecamy
Ostatnio dodane
nominacje do Teatralnych Nagrodach Muzycznych
Ogłoszono nominacje do Teatralnych Nagród Muzycznych 2022

Które teatry i artyści mają szanse na nagrody w 16 kategoriach?

Cirque du Soleil powraca do Polski z produkcją "Corteo" [WIDEO]

Corteo to święto spontaniczności i unikatowe zaproszenie do teatralnego świata zabawy oraz wzruszającej komedii.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?