Teatr
57. edycja Kaliskich Spotkań Teatralnych

57. edycja Kaliskich Spotkań Teatralnych

  • 2017-05-13, do 2017-05-21
  • Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, plac Bogusławskiego 1, Kalisz

Opis

Już za tydzień (13-21 maja) wystartuje najstarszy festiwal teatralny w Polsce. To już 57. edycja Kaliskich Spotkań Teatralnych! Kaliskie Spotkanie Teatralne, to festiwal wyjątkowy przede wszystkim ze względu na swoją formułę konkursową, która na pierwszym planie stawia aktora, jego rzemiosło i kunszt.

W tym roku na festiwalu pojawią się znakomite przedstawienia z całego kraju, a także pokazy mistrzowskie w wykonaniu Krzysztofa Globisza oraz Jana Peszka i Jadwigi Jankowskiej-Cieślak.

Organizatorzy zwracają szczególną uwagę w tegorocznym programie na 8 spektakli konkursowych w wykonaniu zespołów z całego kraju. Tegoroczny, zróżnicowany repertuar gwarantuje widzom zapoznanie się z pełnym obrazem minionego sezonu teatralnego w Polsce. Bardzo ciekawe propozycje czekają na widzów w bloku spektakli pozakonkursowych, gdzie znalazło się przedstawienie "Jeden gest" Wojtka Ziemilskiego, traktujące o komunikacji i porozumiewaniu się Głuchych i słyszących, czy "Welcome Home Boys" w wykonaniu kinoteatru Mumio.

Mapa

Ostatnio czytane
Święto teatru już wkrótce
Święto teatru już wkrótce Szczecin

Kontrapunkt to jeden z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce - w tym roku odbędzie się po raz czterdziesty czwarty.

Studio Improwizacji - teatr psychologiczny
Studio Improwizacji - teatr psychologiczny Kraków

26 stycznia, o godzine 11 w Teatrze Ludowym na Scenie Nurt, rozpoczyna się kolejne z serii "na pograniczu psychologii i teatru" spotkanie warsztatowe, reżyserki i psychologa dr Inki Dolwasz (autorka scenariuszy "Toksyczni rodzice", "Bici Biją", "Tajemnica Bożego Narodzenia", "Odlot" "Sytuacja bez wyjścia" "Wakacje w Holandii").

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!