Recenzje - Teatr

O śmierci bez magii
O śmierci bez magii Warszawa

„Rok magicznego myślenia" w teatrze Studio to spektakl szczególny, dotkliwy i mądry.

Niebezpieczna dżungla miast
Niebezpieczna dżungla miast Kraków

Garga najpierw skacze trzy razy, potem bije się trzykrotnie rękami po ramionach, trzykrotnie krzyczy, idzie na palcach w kierunku widowni, pada na ziemię.

Zabić superwajzora jak 14.000 kurczaków
Zabić superwajzora jak 14.000 kurczaków Kraków

Akcja sztuki Łukasza Rippera, z którą do Teatru Nowego przyjechał zespół z Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach ma miejsce w fabryce kurczaków gdzieś w Anglii. W poszukiwaniu godziwej pracy i dobrego zarobku, chcąc uciec od biedy w Polsce, wybrało się tam dwóch młodych, bezrobotnych Polaków, z których jeden wydaje się posiadać wyższe wykształcenie.

Boska Komedia na start!
Boska Komedia na start! Kraków

Kontrowersje pod Bramą Floriańską, spotkanie ze znanym europejskim filozofem, kobieta femme fatale, a jednocześnie perwersyjna prostytutka. Na koniec rozważanie na temat współczesnej tolerancji i równości rasowej. To tyle i aż tyle, można było przeżyć podczas pierwszego dnia rozpoczętego w piątek krakowskiego festiwalu teatralnego Boska Komedia.

Boska Komedia: Zwyczajnie-niezwyczajnie
Boska Komedia: Zwyczajnie-niezwyczajnie Kraków

„Utwór sentymentalny na czterech aktorów", „Othello" na kameralnej scenie i spektakl awangardowej wrocławskiej grupy Karbido, to główne punkty drugiego dnia festiwalu Boska Komedia.

Banał w randze sztuki
Banał w randze sztuki Warszawa

Niesamowite, ile radości może sprawić wielki papierowy ślimak, który na dodatek gryzie i złośliwie się śmieje.

Nowa postać antycznej Medei
Nowa postać antycznej Medei Olsztyn

Kompleks Medei, znany również we współczesnej psychologii, wciąż stanowi inspirację dla artystów. Po antyczny motyw sięgnął Kuba Kowalski, reżyser teatralnej adaptacji sztuki „Manhattan Medea” autorstwa Dei Loher.

Po "Hamlecie"
Po "Hamlecie" Toruń

Najnowsza sztuka M. Bogajewskiej – „Hamlet” niewątpliwie jest nowatorska, choć nie tak bardzo jakby tego oczekiwali Ci, którzy zetknęli się z wcześniejszymi inscenizacjami reżyserki.

TKM
TKM Warszawa

Uderzenia gorąca, niedotrzymywanie moczu, wahania hormonalne, tycie, itd. itp. Brzmi strasznie i jest straszne. Nie ma innego wyjścia, jak rozłożenie śmiechem życia na łopatki.

Ptasznik z Dąbrowy
Ptasznik z Dąbrowy Katowice

„Jeszcze raz, jeszcze raz, jeszcze raz" śpiewał Adaś w arii „Lat dwadzieścia miał mój dziad...". „Jeszcze raz, jeszcze raz, jeszcze raz" śpiewała Kryśka, prosząc ptasznika o miłosne wyznanie i przebaczenie. „Jeszcze raz, jeszcze raz, jeszcze raz" śpiewała publiczność w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Ostatnio czytane
"Jak to dobrze, że mamy pod dostatkiem" - brutalna rzeczywistość [RECENZJA]
"Jak to dobrze, że mamy pod dostatkiem" - brutalna rzeczywistość [RECENZJA]

"W powietrzu od dawna unosiła się pogarda życia" - teksty Helmuta Kajzara w mocnym przedstawieniu Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Mistrz i Małgorzata. Szatańska energia w Capitolu
Mistrz i Małgorzata. Szatańska energia w Capitolu Wrocław

Jak grzeszyć, to tylko w takim stylu.

Popularne
Mayday 2, czyli wyśmienitej zabawy ciąg dalszy
Mayday 2, czyli wyśmienitej zabawy ciąg dalszy Kraków

4. czerwca mijają trzy lata od daty krakowskiej premiery "Mayday 2". Ta słynna farsa, spisana piórem Raya Cooney'a i wystawiana przez Teatr Bagatela, wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.