Recenzje - Teatr

Świat według Kabaretu Starszych Panów
Świat według Kabaretu Starszych Panów Olsztyn

Trudy włożone w przygotowania nie poszły na marne. Spektakl z powodzeniem można nazwać doskonałym. Uwzględniając przy tym wszelkie możliwe do ocenienia aspekty.

"Faktory 2" Krystiana Lupy – spektakl o...
"Faktory 2" Krystiana Lupy – spektakl o... Kraków

Kim był Andy Warhol to wiedzą wszyscy. Warto zwrócić uwagę na jedną z cech, która miała znaczący wpływ na możliwości rozwoju jego twórczości, a więc również na jego życie...

O śmierci bez magii
O śmierci bez magii Warszawa

„Rok magicznego myślenia" w teatrze Studio to spektakl szczególny, dotkliwy i mądry.

Niebezpieczna dżungla miast
Niebezpieczna dżungla miast Kraków

Garga najpierw skacze trzy razy, potem bije się trzykrotnie rękami po ramionach, trzykrotnie krzyczy, idzie na palcach w kierunku widowni, pada na ziemię.

Zabić superwajzora jak 14.000 kurczaków
Zabić superwajzora jak 14.000 kurczaków Kraków

Akcja sztuki Łukasza Rippera, z którą do Teatru Nowego przyjechał zespół z Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach ma miejsce w fabryce kurczaków gdzieś w Anglii. W poszukiwaniu godziwej pracy i dobrego zarobku, chcąc uciec od biedy w Polsce, wybrało się tam dwóch młodych, bezrobotnych Polaków, z których jeden wydaje się posiadać wyższe wykształcenie.

Boska Komedia na start!
Boska Komedia na start! Kraków

Kontrowersje pod Bramą Floriańską, spotkanie ze znanym europejskim filozofem, kobieta femme fatale, a jednocześnie perwersyjna prostytutka. Na koniec rozważanie na temat współczesnej tolerancji i równości rasowej. To tyle i aż tyle, można było przeżyć podczas pierwszego dnia rozpoczętego w piątek krakowskiego festiwalu teatralnego Boska Komedia.

Boska Komedia: Zwyczajnie-niezwyczajnie
Boska Komedia: Zwyczajnie-niezwyczajnie Kraków

„Utwór sentymentalny na czterech aktorów", „Othello" na kameralnej scenie i spektakl awangardowej wrocławskiej grupy Karbido, to główne punkty drugiego dnia festiwalu Boska Komedia.

Banał w randze sztuki
Banał w randze sztuki Warszawa

Niesamowite, ile radości może sprawić wielki papierowy ślimak, który na dodatek gryzie i złośliwie się śmieje.

Nowa postać antycznej Medei
Nowa postać antycznej Medei Olsztyn

Kompleks Medei, znany również we współczesnej psychologii, wciąż stanowi inspirację dla artystów. Po antyczny motyw sięgnął Kuba Kowalski, reżyser teatralnej adaptacji sztuki „Manhattan Medea” autorstwa Dei Loher.

Po "Hamlecie"
Po "Hamlecie" Toruń

Najnowsza sztuka M. Bogajewskiej – „Hamlet” niewątpliwie jest nowatorska, choć nie tak bardzo jakby tego oczekiwali Ci, którzy zetknęli się z wcześniejszymi inscenizacjami reżyserki.

Ostatnio dodane
PidÅźamowcy
Pidżamowcy - Manhattany ekstazy [Recenzja spektaklu]

Bez znieczulenia o polskim szpitalnictwie. Oceniamy nową premierę teatru WTW.

Makbet
Makbet - recenzja spektaklu

Oceniamy nowy spektakl Teatru Muzycznego Capitol.