Recenzje - Teatr

Zagadkowe Urodziny
Zagadkowe Urodziny Gdynia

"Urodziny Stanleya" Harolda Pintera to najnowsza premiera teatru miejskiego w Gdyni. Od początku spektaklu do momentu, w którym opada kurtyna, widz zadaje sobie pytanie: "o co właściwie chodzi?" i nie dostaje na nie odpowiedzi.

Kabaret Róbmy swoje
Kabaret Róbmy swoje Kraków

Studencie! Ten program rozwiąże Twoje problemy kulinarne. Podpowie, czego nie robić, by Twój związek był udany, oraz nauczy Cię rozmawiać z promotorem. Chcesz dobrze bawić się codziennością? Lubisz być zaskakiwany? Tak? Rób swoje! Idż na kabaret Róbmy swoje.

Król umiera, czyli ceremonie
Król umiera, czyli ceremonie Kraków

Niezwykle zabawny, ale tylko powierzchownie, bo jak długo zabawna może być obserwacja czyjegoś odchodzenia? Gorzki, ale przynoszący dobre zakończenie. Nie nudny, bo sprawnie żonglujący słowem, o właściwej dramaturgii i operujący zarówno subtelnymi, jak i bardziej ekspresjonistycznymi obrazami - Król umiera, czyli ceremonie Eugene Ionesco w reżyserii Piotra Cieplaka w Starym Teatrze w Krakowie.

Co można zjeść w „Piekarni" Wojciecha Klemma?
Co można zjeść w „Piekarni" Wojciecha Klemma? Kraków

Pięcioro dzieci i brak możliwości ich wykarmienia, utrata przez wdowę Queck (Małgorzata Hajewska-Krzysztofik) mieszkania, a końcu - życia to główny temat nieznanej w Polsce, a przetłumaczonej specjalnie na zamówienie Starego Teatru sztuki Bertolta Brechta pod tytułem „Piekarnia".

Niebosko dla publiczności
Niebosko dla publiczności Warszawa

Ileś tam lat z jedną żoną bez skoku w bok? Według niego coś jest nie tak.

Mały Eyolf - spektakl na odludziu
Mały Eyolf - spektakl na odludziu Kraków

Mały Eyolf Ibsena - dramat o....

Teatr Muzyczny wrzuca luz
Teatr Muzyczny wrzuca luz Gdynia

Footloose mnie rozczarował, spodziewałam się spektaklu zrealizowanego z szumnie zapowiadanym rozmachem. Świetne piosenki, choreografia, kostiumy - wszystko idzie na marne...

Kabaret PUK w programie „Stuk"
Kabaret PUK w programie „Stuk" Kraków

Jeżeli Twój nos „wyglądał jak wielki wąż lub macka i na sekundę zastygł w bezruchu" to z pewnością trafiłeś na występ kabaretu PUK z programem „Stuk".

Świat według Kabaretu Starszych Panów
Świat według Kabaretu Starszych Panów Olsztyn

Trudy włożone w przygotowania nie poszły na marne. Spektakl z powodzeniem można nazwać doskonałym. Uwzględniając przy tym wszelkie możliwe do ocenienia aspekty.

"Faktory 2" Krystiana Lupy – spektakl o...
"Faktory 2" Krystiana Lupy – spektakl o... Kraków

Kim był Andy Warhol to wiedzą wszyscy. Warto zwrócić uwagę na jedną z cech, która miała znaczący wpływ na możliwości rozwoju jego twórczości, a więc również na jego życie...

Ostatnio czytane
Dylematy krytyków: "Loteria na mężów..."
Dylematy krytyków: "Loteria na mężów..." Kraków

"Loteria na mężów, czyli Narzeczony Nr 69" jest zabawą nie tyle dla inteligentnych, co dla otwartych, i przede wszystkim - jest zabawą!

Mayday 2, czyli wyśmienitej zabawy ciąg dalszy
Mayday 2, czyli wyśmienitej zabawy ciąg dalszy Kraków

4. czerwca mijają trzy lata od daty krakowskiej premiery "Mayday 2". Ta słynna farsa, spisana piórem Raya Cooney'a i wystawiana przez Teatr Bagatela, wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Popularne
Mayday 2, czyli wyśmienitej zabawy ciąg dalszy
Mayday 2, czyli wyśmienitej zabawy ciąg dalszy Kraków

4. czerwca mijają trzy lata od daty krakowskiej premiery "Mayday 2". Ta słynna farsa, spisana piórem Raya Cooney'a i wystawiana przez Teatr Bagatela, wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.

Konkurs Ziaja