Recenzje - Teatr

I kto tu jest idiotą?
I kto tu jest idiotą? Wrocław

Wychodząc z wrocławskiego teatru muzycznego byłem znużony i zakochany. No i do dzisiaj walczę ze sobą, które uczycie zwycięży.

Która ma fajniejsze HIV?
Która ma fajniejsze HIV? Warszawa

„Miss HIV" to sztuka: kontrowersyjna, dwuznaczna, ironiczna, z żartobliwymi tekstami i świetną grą aktorów.

Bohomolec w konwencji lat 70-tych?
Bohomolec w konwencji lat 70-tych? Kraków

Bardzo interesująco udało się Barbarze Wysockiej, reżyserce Starego Teatru, przełożyć „Pijaków" Franciszka Bohomulca na nowoczesną i przystępną w odbiorze formę.

„Kalwerk” Lupy – arcydzieło sceniczne XX wieku
„Kalwerk” Lupy – arcydzieło sceniczne XX wieku Kraków

Przedstawienie powstało w 1992 roku w Starym Teatrze w Krakowie i grane jest do dziś i to nie tylko w Polsce. W lipcu będzie można je zobaczyć w The Gerald W. Lynch Theather w Nowym Yorku. „Kalwerk" bez wątpienia należy do tych spektakli, których nie można nie zobaczyć.

Tańczą, śpiewają i patrzą w oczy
Tańczą, śpiewają i patrzą w oczy Warszawa

Pewien manager ma plan. Chce stworzyć zespół, który będzie świetnie zarabiał. Potem go oszuka, a całą kasę zgarnie dla siebie

Grabowski i Stasiuk za czasami przed Schengen?!
Grabowski i Stasiuk za czasami przed Schengen?! Kraków

Ostatnia w tym sezonie propozycja teatralna Starego Teatru w tym sezonie „Czekając na Turka" stała się możliwością wyrażenia osobistego zdania Andrzeja Stasiuka i Mikołaja Grabowskiego na temat czasów przed Schengen.

Napis jest wszędzie
Napis jest wszędzie Warszawa

Sąsiedzi bawią się na przyjęciu. Czarują się intelektualnie. Sypią błyskotliwymi anegdotami jak z rękawa. Ach, jacy oni są wykształceni, nowocześni i otwarci!

Kobieta bez cienia, ale w słońcu - polemika
Kobieta bez cienia, ale w słońcu - polemika Wrocław

Skoro było tak źle, dlaczego było tak dobrze? Jeśli to najgorsza premiera w historii to dlaczego owacja na stojąco trwała kilkanaście minut, a aktorzy musieli wracać na scenę, bo publiczność nie pozwalała im zejść do garderoby?

Ścieżkami podświadomości - "Proces"" Franza Kafki
Ścieżkami podświadomości - "Proces"" Franza Kafki Kraków

W spektaklu Kościelniaka cała warstwa „koszmaru" zapisana w języku zasadniczo zniknęła, a to co pozostało to jedynie wrażenie ogólnej, dusznej atmosfery.

Śmiech przez łzy
Śmiech przez łzy Bydgoszcz

Mieczysław Giedrojć w postaci żałosnego pantoflarza, wręcz urzeka widownię, budzi zarówno wiele radości i śmiechu, jak i nostalgii.

Ostatnio czytane
Dylematy krytyków: "Loteria na mężów..."
Dylematy krytyków: "Loteria na mężów..." Kraków

"Loteria na mężów, czyli Narzeczony Nr 69" jest zabawą nie tyle dla inteligentnych, co dla otwartych, i przede wszystkim - jest zabawą!

Mayday 2, czyli wyśmienitej zabawy ciąg dalszy
Mayday 2, czyli wyśmienitej zabawy ciąg dalszy Kraków

4. czerwca mijają trzy lata od daty krakowskiej premiery "Mayday 2". Ta słynna farsa, spisana piórem Raya Cooney'a i wystawiana przez Teatr Bagatela, wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Popularne
Mayday 2, czyli wyśmienitej zabawy ciąg dalszy
Mayday 2, czyli wyśmienitej zabawy ciąg dalszy Kraków

4. czerwca mijają trzy lata od daty krakowskiej premiery "Mayday 2". Ta słynna farsa, spisana piórem Raya Cooney'a i wystawiana przez Teatr Bagatela, wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.

Konkurs Ziaja