Recenzje - Teatr

Zwierzenia pierwszej damy
Zwierzenia pierwszej damy Olsztyn

„Jackie. Śmierć i księżniczka” to idealna panorama psychologiczna zawiłości umysłu kobiecego. Niekoniecznie tylko dam z pierwszych stron gazet.

Mało Szekspira w Szekspirze
Mało Szekspira w Szekspirze Wrocław

O ile spektakl Teatru Współczesnego "Kupiec wenecki" stanowi całkiem przyzwoitą, dwugodzinną rozrywkę, o tyle z szekspirowskiego przekazu i stworzonych przez autora bohaterów robi całkowitą miazgę.

Pewien mały, mądry dzień
Pewien mały, mądry dzień Wrocław

„Pewien mały dzień” to spektakl muzyczny dla dzieci, i najmłodszym faktycznie bardzo się podoba. Ale to także – poza wieloma atutami, bardzo mądra opowieść, która wzruszy także dorosłych.

Mayday 2, czyli wyśmienitej zabawy ciąg dalszy
Mayday 2, czyli wyśmienitej zabawy ciąg dalszy Kraków

4. czerwca mijają trzy lata od daty krakowskiej premiery "Mayday 2". Ta słynna farsa, spisana piórem Raya Cooney'a i wystawiana przez Teatr Bagatela, wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Macica - spektakl o życiu i tożsamości
Macica - spektakl o życiu i tożsamości Kraków

Interesujący i wyjątkowo dobrze zrobiony spektakl na podstawie dramatu Agnieszki Wojtyszko, a w reżyserii Alexandra Schillinga zaprezentował w Teatrze Nowym w ramach festiwalu "Europa - sztuka bez granic" - występujący gościnnie - Teather Lofft.

Amok - atak niekontrolowanej agresji
Amok - atak niekontrolowanej agresji Kraków

"Amok moja dziecinada" w reżyserii Iwo Vedrala, absolwenta Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej (2002) i Wydziału Reżyserii krakowskiej PWST (2007) to opowieść o trójce nastolatków, którzy pewnego dnia wpadają na pomysł zabrania do szkoły broni i strzelania do swoich kolegów i nauczycieli. Powodem ujawnienia się zła są różnorodne frustracje, które gromadzą się w związku z przymusem chodzenia do szkoły, niemożnością porozumienia z rodzicami i niechęcią do wszechwładnych autorytetów.

Bułhakow o pełni księżyca
Bułhakow o pełni księżyca Kraków

20. maja podczas majowej pełni księżyca, w teatrze Groteska odbyła się premiera spektaklu "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Waldemara Wolańskiego.

Sztuka intrygująca i niedorzeczna
Sztuka intrygująca i niedorzeczna Kraków

„Atrament dla leworęcznych”…Tytuł intrygujący i niedorzeczny zarazem…Taka właśnie jest treść sztuki pod tymże tytułem – pełna absurdów, zwrotów akcji, tryskająca humorem.

Kuszenie zwierzęcia
Kuszenie zwierzęcia Kraków

Po inscenizacjach "Kuszenia cichej Weroniki" Krystiana Lupy i Józefiny Szałańskiej, przyszedł czas na spektakl młodego reżysera w Teatrze Nowym - Szymona Kaczmarka. Inspiracją do stworzenia przedstawienia stało się opowiadanie o tym samym tytule, którego autorem jest Robert Musil.

Czekając na naprawdę wybitne dzieło
Czekając na naprawdę wybitne dzieło Gdynia

Don Giovanni" Mozarta to jeden z tych utworów, których nie trzeba przedstawiać. Opera wystawiana była na deskach teatrów na całym świecie. Tym razem interpretację sceniczną tego jednego z najważniejszych dzieł muzyki klasycznej zaprezentowała Opera Bałtycka w Gdańsku.

Ostatnio dodane
Romeo i Julia Opera Wroclawska
Romeo i Julia - recenzja spektaklu Opery Wrocławskiej Wrocław

Wrażenia z nowej adaptacji "Romea i Julii" wprost z Opery Wrocławskiej.

Zdjęcie promocyjne
Uśpieni - recenzja spektaklu Wrocław

Za nami spektakl przygotowany przez wrocławski Psychoteatr.

Kupony i kody rabatowe