Recenzje - Teatr

Macica - spektakl o życiu i tożsamości
Macica - spektakl o życiu i tożsamości Kraków

Interesujący i wyjątkowo dobrze zrobiony spektakl na podstawie dramatu Agnieszki Wojtyszko, a w reżyserii Alexandra Schillinga zaprezentował w Teatrze Nowym w ramach festiwalu "Europa - sztuka bez granic" - występujący gościnnie - Teather Lofft.

Amok - atak niekontrolowanej agresji
Amok - atak niekontrolowanej agresji Kraków

"Amok moja dziecinada" w reżyserii Iwo Vedrala, absolwenta Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej (2002) i Wydziału Reżyserii krakowskiej PWST (2007) to opowieść o trójce nastolatków, którzy pewnego dnia wpadają na pomysł zabrania do szkoły broni i strzelania do swoich kolegów i nauczycieli. Powodem ujawnienia się zła są różnorodne frustracje, które gromadzą się w związku z przymusem chodzenia do szkoły, niemożnością porozumienia z rodzicami i niechęcią do wszechwładnych autorytetów.

Bułhakow o pełni księżyca
Bułhakow o pełni księżyca Kraków

20. maja podczas majowej pełni księżyca, w teatrze Groteska odbyła się premiera spektaklu "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Waldemara Wolańskiego.

Sztuka intrygująca i niedorzeczna
Sztuka intrygująca i niedorzeczna Kraków

„Atrament dla leworęcznych”…Tytuł intrygujący i niedorzeczny zarazem…Taka właśnie jest treść sztuki pod tymże tytułem – pełna absurdów, zwrotów akcji, tryskająca humorem.

Kuszenie zwierzęcia
Kuszenie zwierzęcia Kraków

Po inscenizacjach "Kuszenia cichej Weroniki" Krystiana Lupy i Józefiny Szałańskiej, przyszedł czas na spektakl młodego reżysera w Teatrze Nowym - Szymona Kaczmarka. Inspiracją do stworzenia przedstawienia stało się opowiadanie o tym samym tytule, którego autorem jest Robert Musil.

Czekając na naprawdę wybitne dzieło
Czekając na naprawdę wybitne dzieło Gdynia

Don Giovanni" Mozarta to jeden z tych utworów, których nie trzeba przedstawiać. Opera wystawiana była na deskach teatrów na całym świecie. Tym razem interpretację sceniczną tego jednego z najważniejszych dzieł muzyki klasycznej zaprezentowała Opera Bałtycka w Gdańsku.

Czekając na naprawdę wybitne dzieło
Czekając na naprawdę wybitne dzieło Sopot

„Don Giovanni" Mozarta to jeden z tych utworów, których nie trzeba przedstawiać. Opera wystawiana była na deskach teatrów na całym świecie. Tym razem interpretację sceniczną tego jednego z najważniejszych dzieł muzyki klasycznej zaprezentowała Opera Bałtycka w Gdańsku.

Czekając na naprawdę wybitne dzieło
Czekając na naprawdę wybitne dzieło Gdańsk

„Don Giovanni” Mozarta to jeden z tych utworów, których nie trzeba przedstawiać. Opera wystawiana była na deskach teatrów na całym świecie. Tym razem interpretację sceniczną tego jednego z najważniejszych dzieł muzyki klasycznej zaprezentowała Opera Bałtycka w Gdańsku.

Reaktywacja kontrowersji na deskach Jaracza
Reaktywacja kontrowersji na deskach Jaracza Olsztyn

Jeden z najgłośniejszych olsztyńskich spektakli. Dramat, którego inscenizacja wywołała protesty władz miasta. „Podróż do wnętrza pokoju”, bo o niej mowa, wróciła na deski teatru!

Brak zdjęcia
Griga - spektakl o życiu, przyjaźni i wódce Kraków

Butelka z wódką krąży nie tylko między grającymi, ale zostaje przekazana publiczności. Ta reaguje z dystansem. Po chwili jednak przełamuje opór i kieliszek wraz z butelką wędruje z rąk do rąk wzdłuż sali - o spektaklu "Griga" w Teatrze Nowym pisze Alicja Jasiók.

Ostatnio czytane
"Jak to dobrze, że mamy pod dostatkiem" - brutalna rzeczywistość [RECENZJA]
"Jak to dobrze, że mamy pod dostatkiem" - brutalna rzeczywistość [RECENZJA]

"W powietrzu od dawna unosiła się pogarda życia" - teksty Helmuta Kajzara w mocnym przedstawieniu Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Mistrz i Małgorzata. Szatańska energia w Capitolu
Mistrz i Małgorzata. Szatańska energia w Capitolu Wrocław

Jak grzeszyć, to tylko w takim stylu.

Popularne
Mayday 2, czyli wyśmienitej zabawy ciąg dalszy
Mayday 2, czyli wyśmienitej zabawy ciąg dalszy Kraków

4. czerwca mijają trzy lata od daty krakowskiej premiery "Mayday 2". Ta słynna farsa, spisana piórem Raya Cooney'a i wystawiana przez Teatr Bagatela, wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.