Dzieje się - Teatr

Ruszyło największe w Polsce cyrkowe show

2015-09-15 13:39:08

12 września miała miejsce premiera 16. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Warszawie. Najbardziej znana cyrkowa rodzina w Polsce zadbała o to aby dostarczyć swoim gościom, niezależnie od wieku, niezapomnianych przeżyć. Widowisko przygotowano z niezwykła dbałością o szczegóły: najwyższą jakość pokazów, doskonałą reżyserię i muzykę.

Festiwal to zawsze wydarzenie szczególne w świecie cyrku, dlatego wyjątkowy jest także jego program artystyczny. W tym roku pod największym w Polsce cyrkowym namiotem "katedrą", znowu wystąpią prawdziwe gwiazdy, a wśród nich laureaci prestiżowych Festiwali Sztuki Cyrkowej, a w tym cyrkowej mekki - Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Monte Carlo. Pod "katedrą" Zalewskich pojawią się między innymi artyści z: Kolumbii, z Włoch, z Węgier, z Czech i z Polski.

Przygotowano atrakcje dla miłośników różnych cyrkowych dziedzin. Festiwalową areną zawładną na kilkanaście minut budzące zachwyt, ale także respekt unikalne białe lwy. Totalną nowością będzie także "kozie show", czyli nieoczywisty pokaz tresury zrobiony z ogromną dawką humoru. Dech w piersiach zatykają sensacyjne wyczyny akrobatów, linoskoczków i gimnastyków.

Dla widzów żądnych mocnych wrażeń pod namiotem zakręci się koło śmierci, a spragnionych uśmiechu zabawiać będzie nietuzinkowy klown Mister Lorenz pochodzący ze słonecznej Italii. Doskonały przerywnik zaproponował Kamil Zalewski, którego pokaz laserowy budzi ogromny entuzjazm widzów. Prawdziwym hitem Festiwalu są jednak pokazy motokrossowe, motory "latające" nad sceną tuż pod kopułą cyrkowego namiotu to pokaz dla widzów o naprawdę mocnych nerwach.

Cyrkowa rodzina Zalewskich znów zaskakuje widzów. Ci, zobaczą pokazy, które w Polsce pod cyrkowym namiotem goszczą po raz pierwszy. W roli cyrkowego numeru debiutują ekstremalne akrobacje motocrossowe polecane wyłącznie widzom o mocnych nerwach. Zaskoczeniem jest także profesjonalny pokaz laserów w wykonaniu Kamila Zalewskiego.

Cyrk Zalewski to największy w Polsce cyrk. Jego właścicielami jest rodzina Zalewskich, w której tradycje cyrkowe sięgają już 9 pokoleń. Cyrk Zalewski powstał w 1993 r. Od 16 lat organizuje największą cyrkową imprezę w Polsce - Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej.

Spektakle w ramach 16. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej można obejrzeć we wszystkie soboty i niedziele aż do 25 października 2015 r. Szczegóły na stronie internetowej.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: cyrk zalewski, festiwal sztuki cyrkowej, cyrk warszawa
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wiosenne spotkania z aktorami na 10-lecie Teatru Capitol Warszawa

Warszawski Teatr Capitol organizuje cykl spotkań z aktorami z okazji swojego 10-lecia.

39 ppa - 2 etap konkursu
39. PPA: Zobacz występy uczestników 2. etapu konkursu [FOTO] Wrocław

Na scenie Impartu zaśpiewało dwadzieścioro uczestników drugiego Etapu Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki.

Wycinka - Teatr Polski Wrocław
"Wycinka Holzfällen" z Teatru Polskiego we Wrocławiu trafi na festiwal w Brazylii

Spektakl zostanie zaprezentowany na festiwalu Mostra Internacional de Teatro w São Paulo.

Polecamy
"Wyciemnienie" na Scenie Alternatora ODWOŁANY
"Wyciemnienie" na Scenie Alternatora ODWOŁANY Gdańsk

Po premierze "Wyciemnienia" w Teatrze Miniatura, spektakl zagości na Teatralnej Scenie Alternatora.

Ostatnio dodane
Wiosenne spotkania z aktorami na 10-lecie Teatru Capitol Warszawa

Warszawski Teatr Capitol organizuje cykl spotkań z aktorami z okazji swojego 10-lecia.

39 ppa - 2 etap konkursu
39. PPA: Zobacz występy uczestników 2. etapu konkursu [FOTO] Wrocław

Na scenie Impartu zaśpiewało dwadzieścioro uczestników drugiego Etapu Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki.

Kupony i kody rabatowe